Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
BHP przy stosowaniu płynów do czyszczenia optyki?
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   BHP przy stosowaniu płynów do czyszczenia optyki?

Jakich środków używacie do czyszczenia optyki? Ja używam IPA PLUS KONTAKT i zastanawia mnie czy jest to mocno szkodliwa substancja (skład: 2-hydroksypropan, drivosol 35 D). W opisie widnieje informacja aby unikać zanieczyszczenia skóry i oczu. W oczy raczej sobie tym nie psikam ale jak czyszczę soczewki to psikam tym na ściereczkę do optyki a potem zmywam wilgotną ściereczką wszystkie zabrudzenia, z którymi nie poradziły sobie dmuchawka i pędzelek. Tylko niestety palce w takiej operacji przyjmują pewną dawkę tej chemii. Czasami po tym boli mnie głowa. Być może to zbieg okoliczności ale nie wykluczam zatrucia przez skórę. Można tym się zatruć? Miał ktoś podobne objawy? Niektórym moje pytanie może wydać się śmieszne, ale wolałbym mieć pewność, że się nie podtruwam. Nie jestem chemikiem więc się nie znam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

IPA to alkohol izopropylowy (izopropanol, 2-hydroksypropan, rubbing alcohol) – jest bezpieczny. W medycynie w stężeniu 70% używa się go do przecierania skóry przed zastrzykiem (stąd angielska nazwa) lub odtłuszczania skóry przed przylkejeniem elektrod pomiarowych – np. EKG. Drivosol 35 B to mieszanka propanu i butanu czyli czynnik wyrzutowy aerozoli - choćby dezodorantu. Jedno i drugie w małych ilościach nie zaszkodzi. Ja do czyszczenia optyki sam robię roztwór IPA (10-20 zł/ litr) w wodzie destylowanej (2 złote :D ). Bardzo delikatnie przecieram ściereczką z mikrofibry (lepiej unikać kolorowych bo czasem farbują) a potem pozostałe kropelki zbieram bibułką – dotykając a nie trąc. Na koniec można też użyć samej wody destylowanej. Ma większe napięcie powierzchniowe od alkoholu i zbiera się w większe krople – łatwiej je zebrać.

[ Dodano: Pon 18 Wrz, 2017 23:53 ]
Ta bibułka też podobno powinna być specjalna do optyki, żeby nie zostawiła kłaczków. Ja na ogół biorę kawałek ręcznika papierowwego. :P :P Najgorzej sprawdzają się patyczki kosmetyczne (te tak zwane "do uszu", których nie wolno używać do uszu - jak się okazuje do lornetek też nie :P ). Podobno nawet jak gołym okiem nie widać po nich śladu, to pod mikroskopem można zobaczyć całe mnóstwo mikrokłaczków.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2017   

Wychodzi na to, że jestem hipochondrykiem :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 15