Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon do około 3500zł
Autor Wiadomość
michwarg 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   Canon do około 3500zł

Witam serdecznie.
Pisze do Was z prośbą o pomoc w wyborze lustrzanki ;)
Mój budżet to około 3500zł za samo body.
Zależy mi na tym aby była to lustrzanka marki Canon.

Przeglądając w sieci na początku wpadł mi w oko Canon EOS 77D jednak później poczytawszy wpisy na jego temat zwątpiłem.

Czy mogę liczyć na Wasze wsparcie w kwestii polecenia godnej lustrzanki Canona do założonej przeze mnie kwoty? Zastanawiałem się jeszcze nad kupnem używki np z InterFoto (wydaje się ze mają tam dobry sprzęt) co o tym sądzicie?

EDIT: Jeszcze rozważam Canon 70D? Co o tym sądzicie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

michwarg, a do czego ten sprzęt? Może łatwiej będzie wskazać coś. Ja wolałbym 70D niż 77D. We wstępie do testu można już przeczytać, czemu to tak naprawdę nie jest 2-cyfrowa seria tylko coś pomiędzy 2- a 3-cyfrową.
 
 
michwarg 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

komor napisał/a:
michwarg, a do czego ten sprzęt? Może łatwiej będzie wskazać coś. Ja wolałbym 70D niż 77D. We wstępie do testu można już przeczytać, czemu to tak naprawdę nie jest 2-cyfrowa seria tylko coś pomiędzy 2- a 3-cyfrową.


Sprzęt ma być przeznaczony dla osoby która wraca do fotografii po kilkuletniej przerwie.
Wcześniej pracowała na Canon 450D i wykorzystywany sprzęt będzie do rozwoju w fotografii.
Nie wykluczone są zdjęcia reporterskie (śluby, imprezy okolicznościowe) oraz sesje indywidualne.
Ma być to sprzęt na dobry początek.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

70D. I powodzenia. :)
 
 
michwarg 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

komor napisał/a:
70D. I powodzenia. :)

Dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź :wink:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=31093&sid=f0c81f4d14be62e1be09d8c9b8f6dff4

http://community.usa.cano...ied/td-p/148015

https://www.google.pl/sea.....0.gKgHLMhYk1Q
Ostatnio zmieniony przez PDamian Sro 27 Wrz, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

A jak bardzo jesteś w stanie nagiąć te 3500zł na korpus? Już nie mówię o szaleństwie dokładania do 7D Mk II, ale może warto się zastanowić nad 80D, które w wielu sklepach jest po 4049zł. I jeszcze pytanie, czy musi być to sprzęt nowy? Z drugiej ręki, pewnie nawet by takiego 7D MkII się upolowało w idealnym stanie.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

michwarg napisał/a:
Ma być to sprzęt na dobry początek.

80d jeśli znajdziesz w tej cenie. I jeśli MUSI być canon. Jeśli nie - Nikon D7X00 , Pentax K-(50/S-2/70) lub z wyższej serii K-5II , K-3 (II) K-P.
https://www.google.pl/acl...Q9aACCEw&adurl= - w dobrej cenie.
 
 
michwarg 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
A jak bardzo jesteś w stanie nagiąć te 3500zł na korpus? Już nie mówię o szaleństwie dokładania do 7D Mk II, ale może warto się zastanowić nad 80D, które w wielu sklepach jest po 4049zł. I jeszcze pytanie, czy musi być to sprzęt nowy? Z drugiej ręki, pewnie nawet by takiego 7D MkII się upolowało w idealnym stanie.


Dziękuję za cenne sugestię przyjrzę się temu jeszcze bo może faktycznie warto trochę dołożyć.
Co do używek sprzętu to właśnie sam się zastanawiam czy to dobry kierunek jeżeli chodzi o korpus. Obiektywy to jeszcze ale korpus zawsze miałem jakoś obawy i teraz też nie wiem czy mogę tak polecić.

Andrzej.M. napisał/a:
michwarg napisał/a:
Ma być to sprzęt na dobry początek.

80d jeśli znajdziesz w tej cenie. I jeśli MUSI być canon. Jeśli nie - Nikon D7X00 , Pentax K-(50/S-2/70) lub z wyższej serii K-5II , K-3 (II) K-P.
https://www.google.pl/acl...Q9aACCEw&adurl= - w dobrej cenie.


Musi być niestety system Canona bo to sprzęt dla mojego kuzyna a ja pracuję na Canonie to po prostu będziemy mieli możliwość wymiany szklarni między sobą.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

70d, lub jeśli będzie można dołożyć to 80d. :grin:
 
 
zelik76 
Uczestnik



Posty: 94
Skąd: Stąd
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

Nie bój się używek. Ja wyrwałem 80D w idealnym stanie z 7tys. przebiegu za 3350zł. 80D to dość nowa konstrukcja więc łatwiej trafić nie zajechane body za dobre pieniądze.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

https://www.dxomark.com/C...-70D___1076_895 - myślę że jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości ten link powinien je rozwiać - po prostu lepsza matryca .
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
po prostu lepsza matryca

Na wysokich czułościach nie widać specjalnej różnicy w pomiarach DXO, a mowa o zastosowaniach także reporterskich. Oczywiście trzeba sobie wejść w szczegóły, a nie patrzeć tylko na ocenę końcową… Lepszy DR jest na ISO 100-400, co oczywiście jest zaletą przy pozowanych zdjęciach np. z błyskiem czy w plenerze. Ale przy reporterce już tej zalety nie będzie, a różnica w cenie może być spora. Przy ograniczonym budżecie może lepiej dołożyć do jasnej optyki? Choć oczywiście jeśli uda się trafić w dobrej cenie, jak pisze zelik76, to warto, na dłużej będzie spokój z puszką.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

komor napisał/a:
epszy DR jest na ISO 100-400,

Gdzie się szczególnie przydaje ? Zwykle w plenerze , gdzie focimy najczęściej na minimalnym ISO. Bez konieczności składania HDR-ów . A w reporterce na pewno przyda się większa głębia kolorów która jest lepsza w całym zakresie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

No napisałem przeca, że w plenerze. Tylko plusy dodatnie nie mogą przesłaniać plusów ujemnych, stąd polecam przemyślenie, czy nie lepiej dołożyć do jasnej optyki, przykładowo. Bo jak chcieć kupować nowe korpusy, to różnica między 70D a 80D jest co prawda tylko 600 zł, ale i tak poza budżetem. A przy zakupie używanego może być większa. Tymi głębiami kolorów bym się tak nie przejmował, wiem, że pentaksjanie podkreślają tabelkowe zalety swoich matryc, ale nie tylko to się liczy. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14