Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 28 Wrz, 2017
Dylemat lustrzankowy
Autor Wiadomość
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   Dylemat lustrzankowy

Poradzić się chciałem co bardziej doświadczonych kolegów. Zależy mi na opinii użytkowników. Teoretyków z góry przepraszam i za ich zdanie dziękuję.

Rzecz dotyczy Canona. Mam 6D. Obiecałem przekazać go córce. Wypada więc coś kupić. Górną granicę budżetu wyznacza cena 5D mark IV.

Na 30 Mpix mi nie zależy. Fotografuję przyrodę, zwykle taką, która nie ucieka, a jeśli już to niespiesznie (szkoda, że w Polsce żółw jest rzadkością). Czyli szybki AF nie jest wyznacznikiem.
Często fotografuję las, a tam ciemno, więc wysokie ISO ma zastosowanie i dynamika tonalna też ma znaczenie, bo kontrasty potrafią być solidne. Często niedoświetlan, bo łatwiej detal z cieni wyciągnąć, niż odzykać szczegóły ze świateł.

Nie chcę drugiego 6D, bo w życiu trzeba trochę radości - chętnie pobawię się nowym korpusem.
Boję się 6D mark II, bo obawiam się rozczarowania - kupa kasy, za gorszą jakość obrazka.
5D mark III można dostać w bardzo fajnej cenie, ale dynamika tonalna gorsza niż w 6D
5D mark IV - wszystko fajne, ale czy skok funkcjonalno - jakościowy jest wart kilku tysięcy więcej?
Innych modeli nie biorę pod uwagę, bo jedynki drogie, duże i ciężkie, a matryce APSC mnie nie kręcą.

W zakładanym budżecie, jak najlepiej spożytkować kasę?
Uwagi praktyków mających doświadczenie z tymi korpusami, bardzo mile widziane.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Co do 6D mkII masz absolutną rację. Miałem możliwość 'pobawienia " się nim i faktycznie nie zachwyca.
studioP napisał/a:
Często fotografuję las, a tam ciemno, więc wysokie ISO ma zastosowanie i dynamika tonalna też ma znaczenie, bo kontrasty potrafią być solidne.

Dlatego brałbym jednak mkIV ze względu na jakość matrycy która choć nadal ma kolor nieco słabszy i DR słabszy od K-1 czy D810 o 1EV , niemniej jest to o jakieś 1,5EV więcej niż w szóstkach . I AF ma też dużo lepszy szczególnie w słabym świetle. Więc jeśli koniecznie canon - to właśnie 5DmkIV. Piszę to z pozycji użytkownika Pentaxa więc moja opinia może nie być dla ciebie zbyt miarodajna. Niemniej warto zobaczyć jak te matryce sprawują się w warunkach testowych. https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

studioP, obawiam się, że 6D jest dla Ciebie optymalnym wyborem. 5D MkIV chyba nie da Ci dużo więcej, a ubędzie pieniążków w portfelu.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

studioP napisał/a:
Nie chcę drugiego 6D, bo w życiu trzeba trochę radości - chętnie pobawię się nowym korpusem.


To zrozumiałe, jednak weź po uwagę że aktualne ceny 6DI w porównaniu z obecnymi cenami 5DIV i 6DII, wydają się bardzo atrakcyjne :smile:

studioP napisał/a:
5D mark III można dostać w bardzo fajnej cenie, ale dynamika tonalna gorsza niż w 6D


IMO różnica w DR między 6DI a 5DIII została przesadnie na forach rozdmuchana, a w praktyce nie ma istotnego znaczenia.

studioP napisał/a:
5D mark IV - wszystko fajne, ale czy skok funkcjonalno - jakościowy jest wart kilku tysięcy więcej?


IMO nie jest.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Sunders napisał/a:
IMO różnica w DR między 6DI a 5DIII została przesadnie na forach rozdmuchana, a w praktyce nie ma istotnego znaczenia.


Ale w nocy ogólna różnica na korzyść 6D jest wyraźna. Jak coś zaczynasz ruszać suwaczkami, to mniejszy DR i większe szumy 5D III od razu dają o sobie znać.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Arek napisał/a:
to mniejszy DR i większe szumy 5D III od razu dają o sobie znać.

To są te malutkie różnice w tabelkach i wykresach które niektórzy bagatelizują... bo co tam jakiś Pentax... :lol: A przecież są większe niż te między canonami... :cool:
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Bardzo Wam dziękuję. Muszę podumać, czy przyjemność obcowania z nowym korpusem jest becenna i za resztę zapłacę kartą, czy może jednak zdrowy rozsądek wygra.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Poglądowy przykład z dpreview jak wyglądają różnice na max. ISO dla 6D i 5DIII:

[img][/img]
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Wygląda na to, że w kategoriach wysokiego ISO wygrywa 6D.

Do mnie mocno przemawia takie porównanie:



a w tym wypadku 5D mark IV rządzi.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Sunders, ale to nie chodzi o to, czy duża różnica jest w jasnych/średnich partiach przy prawidłowo naświetlonych plikach, tylko co da się zrobić z cieni. No i powiedzmy skupmy się na różnicach przy ISO 1600, 3200, 6400, wyżej dla większości z nas nie ma sensu.
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Jest jeszcze jedna alternatywa FF mieszcząca się w budżecie. Używany 1DX. Waga i rozmiar trochę przerażają, ale za to w kategoriach zabawy nowym korpusem to absolutny faworyt :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

studioP, ja to bym jednak zastanawiał się między 6DII a 5DIV. Jeśli Canon i do przyrody.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   Re: Dylemat lustrzankowy

studioP napisał/a:
Nie chcę drugiego 6D, bo w życiu trzeba trochę radości - chętnie pobawię się nowym korpusem.
Jako posiadacz 6D zaproponuję: kup sobie 1D X, to jest radocha.
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Ty na serio, czy sarkastycznie? :)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

studioP napisał/a:
Jest jeszcze jedna alternatywa FF mieszcząca się w budżecie. Używany 1DX... to absolutny faworyt


I to mi się podoba. Jako posiadacz 6D i 5DIII też proponuję: bądź bezkompromisowy - wybierz 1DX :mrgreen: /na serio, nie sarkastycznie/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15