Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 28 Wrz, 2017
Dylemat lustrzankowy
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

:zalamany:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Jaja sobie ze mnie robicie.
Nigdy jedynki w łapie nie miałem. Spodziewam się, że jest wielka i ciężka. Nie ma trybu migawki cichej, a to dla mnie ważne, bo czasami jednak na zasiadkę idę i jak miałem piątkę to niejednego jelenia migawką spłoszyłem. No i cena używki, to jak cena nowej piątki.

Z drugiej strony, 5D mark IV z racji 30 Mpix jest gorszy na wysokich czułościach, a w lesie przy obiektywie 100-400, 3200 ISO to norma.
Na 30 Mpix mi nie zależy (po kiego diabła znowu się na piksele ścigają po wprowadzeniu 5Ds), zdecydowanie wolę dobry obrazek na wysokich ISO, ale ta waga mnie dobija. Jedynka waży tyle co dwie piątki.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

W 1d Mark IV jest tryb cichej migawki. Czyżby z niej zrezygnowano w następcy. :neutral:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

studioP napisał/a:
Ty na serio, czy sarkastycznie? :)
Nie, bez sarkazmu. Też mam 6D i stałem przed wyborem drugiej puszki, a 6D MkII mnie nie powalił poza ceną. Miałem kiedyś dwa pierwsze Canony 1Ds i niedawno długo myślałem nad zakupem marzenia jakim był 1Ds MkIII. Koniec końców zachciało mi się dozbierać do 1D X. Też ma "tryb cichych zdjęć".
A tak poza tym, to do lasu i teleobiektywów, po co ci ff? Dlaczego nie chcesz APS-C.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
W 1d Mark IV jest tryb cichej migawki. Czyżby z niej zrezygnowano w następcy.


Nie zrezygnowano, 1DX też ma taki tryb.

studioP napisał/a:
ta waga mnie dobija. Jedynka waży tyle co dwie piątki


Cudów nie ma, pancerność musi ważyć, jednak /1DX=1340g; 5DIV=800g/ trochę przesadzasz :wink:

studioP napisał/a:
Jaja sobie ze mnie robicie.
Nigdy jedynki w łapie nie miałem.


Weź, to zobaczysz że mówimy poważnie :smile:
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Mówisz i masz. Tak się składa, że sąsiad ma 1Dx. Już się z nim umówiłem. Pobawię się dziś wieczorem i zobaczę, czy serducho mocniej zabije.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

studioP napisał/a:
Pobawię się dziś wieczorem i zobaczę, czy serducho mocniej zabije.
Myślę, że zabije :D Czekamy na relację.
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Odpowiadając na pytanie dlaczego FF? Trochę z powodu mniejszych szumów na FF, trochę dla zasady, bo ja starej daty, zaczynałem od Lubitiela 6x6, a potem lustrzanki małoobrazkowe wszelkiej maści. Trochę z powodu astrofotografii, bo większy piksel mniej wymaga od montażu. Miks powodów.
Na początku jak ganiałem po lasach, to faktycznie za dziką zwierzyną. Teraz jakoś przeszło. Spotkania ze zwierzętami bardzo lubię, ale las jest przede wszystkim. Lubię zdjęcia szerzej podane i nawet jeśli zwierzak, to raczej środowisko niż przez lupę.
Relację zdam, pewnie jeszcze dziś wieczorem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Hech, też jestem ciekaw Twoich wrażeń... Robi się coraz ciekawiej... :cool:
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

No cóż. Czegoś się dzisiaj o sobie dowiedziałem. Już nie jestem takim gadżeciarzem jak kiedyś
Odkąd stałem się Canonierem, czyli od czasów 30D, jedynka była nieosiągalnym marzeniem. Popatrzyłem teraz na ten aparat i jest piękny. Wręcz olśniewająco - jakkolwiek by to idiotycznie nie brzmiało. Świetny kształt bryły, doskonała ergonomia, niesamowicie dopracowany.
Gdybym miał z 10 lat mniej, to obracałbym ją teraz na wszystkie strony, przebijał się przez zawiłe menu i wytrzaskał pewnie z 1000 kłapnięć lustrem.
Niestety, wehikuł czasu nie jest w komplecie, więc wypożyczona jedynka leży sobie nieopodal, bo choć serducho mocno zabiło, a na pyszczydle przyklejony idiotyczny uśmieszek, to jednak nie dla mnie ten aparat.
Z dwóch zasadniczych powodów. W połączeniu ze 100-400 II tworzy zgrabną cegłę, o wadze przekraczającej 3 kg. Dość, żeby się miśka w lesie nie bać. W razie spotkania wystarczyłoby raz przez łeb tym pancernym zestawem. Na aparacie by ślad nie został.
Zestaw 100-400 i aparat to mój podstawowy spacer zoom na wycieczki po górzystych lasach. Jest wszędzie ze mną. Trudno mi sobie wyobrazić kondycję lewej ręki, po 10 km marszu w trudnym terenie z dwiema półtoralitrowymi butelkami w łapie.

Drugi powód to łomot migawki. Brzmi pięknie, cudownie szybka, ale straszliwie głośna. Wysiłki Canona poszły w szybkość - co zrozumiałe - ale choć fantastycznie się jest pobawić trybem szybkim, to jednak po krótkiej serii wszsytkie zwierzątka przeniosłyby się co najmnie dwa kilometry dalej. Sprawdziłem tryb cichy. To nieporozumienie. Nie jest ciszej, tylko ten sam hałas rozłożony w czasie. Lustro w górę - pauza - lustro w dół.

Jedynka przypomniała mi też, że szóstkę kupiłem przede wszystkim dla cichej migawki (wcześniej miałem 5D mark II) i nie mogę z niej zrezygnować, zatem 1DX odpada.
Na placu boju pozostaje 6D mark II i 5D mark IV. Różnica w cenie - 5.5 tys. Czyli za cenę 5D mark IV miałbym nową szóstkę i jakiś sympatyczny obiektyw.
Czy jest na tym forum ktoś, kto z 6D przesiadł się na 6D mark II? Chciałbym wiedzieć, czy nie żałuje tego zakupu.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Andrzej.M., wyjeżdżaj z K-1.

:twisted:
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Nie ma co wyjeżdżać z czymkolwiek innym, bo choć w korpusach Canona nie koniecznie muszę być zakochany, tak szklarnię kocham całym serduchem i systemu nie zmienię. Mam cztery szkła, same eLki i jestem do nich bardzo przywiązany.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Aż jutro sprawdzę jak u mnie działa cicha migawka. Choć jak na razie nic mi nie ucieka przed głośną. :razz:
 
 
studioP 
Bywalec



Posty: 149
Wysłany: Sob 30 Wrz, 2017   

Oczywiście nie miałem okazji używać jedynki w terenie, ale reakcje zwierząt na migawkę 5D mark II i 6D w trybie cichym przerabiałem wielokroć empirycznie. 1Dx ma głośną migawkę. Obawiam się, że znów wróciłyby czasy, że obserwacja zwierzaków była możliwa do czasu zrobienia pierwszego zdjęcia.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Wrz, 2017   

studioP napisał/a:
No cóż. Czegoś się dzisiaj o sobie dowiedziałem. Już nie jestem takim gadżeciarzem jak kiedyś

Ja jestem gadżeciarzem, ale jedynki w ogóle mnie nie ciągną, przy tych zdjęciach, które robię. Prędzej bym sobie na Pentaksa 645 czy nowe Fuji GSX średnioformatowe pozwolił. Przy tych uwarunkowaniach, które wymieniłeś w pierwszym poscie, studioP, celowałbym w 5D IV, jeśli nie brakuje Ci niczego w szklarni, albo w 6D II, jeśli jednak coś byś chciał dokupić. Przesiadka z 6D na 6D II na pewno nie będzie zawodem, choć ja osobiście nie planuję, uważam, że zbyt drogo i nie wszystko cacy, jak to u Canona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15