Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do fotografi dziecka
Autor Wiadomość
miro2778 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 01 Paź, 2017   Aparat do fotografi dziecka

Witam potrzebuję aparat do robienia zdj dziecku. jak to dziecko nowo narodzone albo śpi jak nie śpi to jest w ciągłym ruchu zbliża się zima więc dużo zdjęć w pomieszczeniu. Mam Olympusa e-520 myślałem o obiektywie 14-54mm 2.8-3.5 ale chyba nie ma sensu inwestować w ten aparat. Budżet no cóż wiadomo dziecko to wydatki więc myślę że około 2000 zł. raczej wole jakąś lepszą używkę niż gorszy a nowy. Na początek jeśli to miała by być lustrzanka chciałbym tylko obiektyw do portretów. Myślałem np o canonie 700 D lub coś z bezstekowców może typu https://www.olx.pl/oferta...tml#a05e44a4c6. Proszę o konkretne modele aparatów z obiektywem do portretów
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

miro2778 napisał/a:
Budżet /.../ około 2000 zł. raczej wole jakąś lepszą używkę niż gorszy a nowy.

miro2778 napisał/a:
Na początek jeśli to miała by być lustrzanka chciałbym tylko obiektyw do portretów. Myślałem np o canonie 700 D /.../ Proszę o konkretne modele aparatów z obiektywem do portretów


Z podanym budżetem możesz celować w używane body Canona 7D lub 60D i do tego obiektyw Canon 50 mm f/1.8 EF STM.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Używka to zawsze ryzyko.

Jak zwiększysz trochę budżet to stać Cię na nowego Nikona D5300 z 1.8/50 lub 1.8/35 oraz na wspomnianego przez Ciebie 700D z obiektywem EF 1.8/50 STM.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

miro2778 napisał/a:
Myślałem np o canonie 700 D lub coś z bezstekowców może typu https://www.olx.pl/oferta...tml#a05e44a4c6.

To już raczej pozostałbym przy Olku - tym bardziej że matrycowo ten EPL5 jest ciut lepszy od wielu canonów. Jeśli zaś chciałbyś nówkę o znacząco lepszych parametrach i zdjęcia z małą głębią ostrości - to Pentax K-50 można jeszcze wyrwać z dobrej cenie https://www.euro.com.pl/l...wr-czarny.bhtml czy tu: https://fh-falkon.pl/index.php?id_product=14050&controller=product. Body ma na całkiem dobrym poziomie ( Body porządnie uszczelnione, z trybami użytkownika i wszystkimi potrzebnymi przyciskami i pokrętłami, 1/6000s i 6fps oraz stabilizację w korpusie i mikrokalibrację obiektywów przydatną szczególnie dla jasnych szkieł) i świetna matryca. Czyli ma to wszystko czego nie mają puszki entry lewel konkurencji jak trzy i czterocyfrowe canony oraz nikony serii 3tysiące i 5tysięcy. Choć Nikony mają równie znakomite matryce. Co daje taka matryca? Zwyczajnie - lepszy obrazek szczególnie przy świetle zastanym w pomieszczeniach , gdy trzeba użyć wyższego ISO. https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
Do tego Pentaxa polecam również DA50/1,8 (ok. 500zł) - jasne i ostre szkło pomoże uzyskać dobry efekt.

K-50.JPG
Plik ściągnięto 4910 raz(y) 122,09 KB

 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Typowa portretówka jest oczywiście ok, ale za rok, jak dziecko zacznie chodzić, pewnie będziesz chciał robić portrety podczas zabawy, bo zdjęcia samej główki z wąskiej portretówki się znudzą.

Zwróciłbym więc uwagę na jasne stałki w okolicach 35..50 mm ekwiwalentu i pod tym kątem wybierał aparat (bo tanie portretówki są w każdym systemie). Na przykład Ten Nikkor 35/1.8 co pisze Arek, w Canonie masz szerszy i ciemniejszy 24/2.8 STM, a do Olympusa dobre będą stałki 25/1.8 (1.4 może nawet?) czy 17/1.8.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Andrzej.M., radzisz pozostać przy Olku E-520? Bo w porównaniu wrzucasz EPL5, czyli coś zupełnie innego.

Jak w olku, to ja radziłbym poszukać E-M10 w wersji I lub II. Np.:
http://allegro.pl/nowy-ol...6972778659.html

Jak się człowiek potarguje, to pewnie za 1600-1700 zł można wyrwać.

Do tego superostra Sigma 2.8/60.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Arek napisał/a:
radzisz pozostać przy Olku E-520? Bo w porównaniu wrzucasz EPL5, czyli coś zupełnie innego.
Wrzuciłem to do czego dał link pytający.
miro2778 napisał/a:
może typu https://www.olx.pl/oferta...tml#a05e44a4c6
- zestaw niedrogi a różnica w obrazku moim zdaniem kosmetyczna- wobec omd jak i 700D. Tyle że używka. A olek E520 w końcu też nie najgorszy, choć to już niemal dekada... Swoją drogą jak bym już wybierał bezlusterkowca - to Fuji. Takie XA2 lub 3 albo XT20... genialne szkiełko w kicie jest - 16-50 brzytwa całkiem otwarte. No i matryca fajna.

[ Dodano: Pon 02 Paź, 2017 12:42 ]
TS napisał/a:
Na przykład Ten Nikkor 35/1.8 co pisze Arek, w Canonie masz szerszy i ciemniejszy 24/2.8 STM
Do Pentaxa masz DA35/2,4 - raptem o pół przysłony ciemniejszy od Nikkora - ale za to bardzo ostry bez przymykania i co najmniej tak samo ostry przymknięty.

npp szkło.JPG
Plik ściągnięto 4874 raz(y) 63,04 KB

OFPC.JPG
Plik ściągnięto 4883 raz(y) 106,47 KB

 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Pół działki różnicy w jakości pracy matrycy czy jasności szkła nie robi tu istotnej różnicy. Tak samo jak różnice jakości optyki między szkłami kitowymi zoomami a topowymi stałkami. Warunki zdjęciowe nie pozwolą uzyskać super jakości. Poza tym Kolega przesiada się z E-520, więc każdy współczesny aparat z wymienną optyką da mu duży przyrost jakości.

To co mz ważne (od ponad roku robię non-stop zdjęcia synka, poczynając od chwili narodzin), to skuteczna funkcja AF rozpoznawania twarzy oraz oczu. Lustrzanki mają taką tylko w trybie LV, a ten kuleje w stosunku do bezluster.
 
 
miro2778 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

czyli bezlusterkowiec> tak ? jasne że chciałbym najlepiej coś uniwersalnego może by się okazało że taki pentax czy Olympus, Sony jest już tak do przodu że nie będę chciał jakieś typowej portretówki tylko wystarczy mi kitowy obiektyw. Najważniejsza to ta stabilizacja jest bo dzieci w ciągłym ruchu. Teraz to mam znowu dylemat kurde masakra
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Stabilizacja do dzieci to żaden atut. Dobry AF to podstawa.
 
 
miro2778 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Poczytałem troszkę o tym Pentaxie K-50 i ma dobre opinie ogólnie. Obiektyw ten DA50/1,8 to typowa portretów-ka. a coś ewentualnie bardziej uniwersalnego do niego?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Do Pentaxa masz DA35/2,4 - raptem o pół przysłony ciemniejszy od Nikkora


Hmmm... Różnica jest bliższa 1 EV niż 0.5 EV :) Nie zmienia to faktu, że zestaw Pentaksa to ciekawa propozycja.
Jakością obrazu na pewno da radę. Pytanie o AF. Bo ten w modelu Pentax smc DA 50 mm f/1.8 jest fatalny.
 
 
miro2778 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

No i zawsze jest jakieś ale czyli coś innego szukać?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Nikt nie mówił, że będzie łatwo :)

Może to:
http://allegro.pl/fujifil...6978266939.html
żeby jeszcze namieszać w głowie...
 
 
miro2778 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Kurcze tak jest ze wszystkim jest taki duży wybór ale przyjdzie coś kupić to tak ten nie bo to tamten nie bo to itd. Mam jeszcze w domu Smiena którą rodzice robili mi zdjęcia kupię klisze i będę pstrykał

http://allegro.pl/pentax-...79.html#thumb/1

Ta 35 co można za 350 zł dokupić może by się nadawała dla mnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 20