Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat z obiektywem do 4500 zł
Autor Wiadomość
Kuba1234
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Paź, 2017   Aparat z obiektywem do 4500 zł

Cześć,

Planuje zakup aparatu do kwoty około 4500 zł z obiektywem w zestawie. Aparat będzie służył do robienia zdjęć z podróży, imprez rodzinnych, etc. - zdjęcia z ręki. Zależy mi na bardzo dobrej jakości zdjęć (zdjęcia nie będą obrabiane), dobrej jakości video i solidnej konstrukcji.

Zastanawiam się nad Olympus M10 Mark III, Fujifilm XT 20, przy czym bardziej skłaniam się do Fuji. Po głowie chodzi mi też Sony a6300.

Najlepiej cenowo wychodzi Olympus, za nim przemawia też stabilizacja i dobre filmy w 4k. Czy jest sens dokładać do pozostałych jeżeli jestem amatorem (będzie to mój pierwszy lepszy aparat)?

Dodam jeszcze, że narazie nie będę inwestował w obiektywy. Kitowy na chwile obecną musi wystarczyć.

Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 29 Paź, 2017   Re: Aparat z obiektywem do 4500 zł

Kuba1234 napisał/a:
zdjęcia nie będą obrabiane
No to nieźle. Pomyśl, że zdjęcie bez retuszu z imprezy jest jak kobieta bez makijażu na tej imprezie - może straszyć :P
Dozbieraj do sensownego szkła w Fuji, albo kup starszy model (X-T1 lub X-T10) np z XF 16-55/2.8
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 29 Paź, 2017   

Bez przesady - dla kogoś są te zdjęcia "prosto z puszki". Ja zdjęcia obrabiam i już nie przestanę, ale to trochę rozgrzesza podczas robienia zdjęć, bo "potem się poprawi". Do wszystkiego trzeba samemu dojrzeć.
 
 
Kuba1234
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Jestem zdecydowany na 90% na Fuji xt 20 z obiektywem 16-50. Konstrukcja chyba przyszłosciowa i solidna. Zdjęcia dostępne w sieci robią wrażenie. Dziwi mnie tylko 1 rok gwarancji u producenta. .
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Moim zdaniem robisz błąd, ponieważ o ile kupisz dobry aparat, to sam obiektyw 16-50mm f/3.5-5.6 może okazać się zbyt słabym, ale to twoja kasa. Zważ, że o ile korpusy ludzie zmieniają dość często bo wchodzą coraz to nowsze na rynek, tak dobrego obiektywu nie pozbywa się nikt do puki jest w jakimś systemie, a serwisy aukcyjne wypełnione są "kitami". Ten 16-50 będzie dla ciebie najsłabszym ogniwem i będzie to mniej więcej jak porównanie: aparat 5+, obiektyw 3, cały zestaw 3. Kupując coś ze starszych modeli X-T z 16-55/2.8 masz aparat na 5, obiektyw na 5+ cały zestaw 5 :D
 
 
Kuba1234
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

A obiektywy kitowe w Olympusie m10 mark iii i Sony a6300 będą lepsze?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Każdy z trzech aparatów jakie wymieniłeś, ocenię na 3 jeśli będą w zestawie z najprostszym obiektywem. Wiesz, mi nie chodzi o fotografię typu "o, ale ładne >>pstryk<<" tylko o sytuację, kiedy będziesz chciał bardzo świadomie coś sfotografować, albo pójdziesz w miejsce gdzie nie będziesz mógł użyć lampy, a światła będzie skromnie. Nie wiem jak twoja wiedza o fotografii w teorii, ale różnica pomiędzy f/2.8 a f/5.6 to dokładnie 2EV, które dość mocno się przydaje. Pomyśl, że jesteś w jakiejś katedrze i masz tylko światło zastane. To co na f/5.6 zrobisz przy maksymalnym ISO 51200

przy f/2.8 dasz radę zrobić na ISO 12800
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

2EV? Akurat w Katedrze każdy Olek będzie miał stabilizację, bo Olki mają stabilizację matrycy (a więc i każdego podpiętego obiektywu). Wydajność jej, zależnie od modelu to od 4,5 do 5,5EV. A ostatnie modele (nie wszystkie) umieją łączyć stabilizację matrycy i stabilizację obiektywu (o ile takowy ją ma, i wtedy dochodzą do skuteczności 6,5EV. Lepiej już się podobno nie da z uwagi na ruch obrotowy Ziemi (?). A i przy filmowaniu w nowych modelach stabilizacja działa i pomaga unikać trzęsącego się filmu z ręki.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Jeśli miałbym odpowiedzieć jednym słowem na to co napisałeś, napisałbym "lol".
Jak ktoś chce sfotografować w katedrze coś co tam stoi, to najlepiej zainwestować 50zł z statyw i użyć ISO 100, do tego wystarczy stara lustrzanka za 300zł a nie aparat za 4500zł. Napisz mi drogi Piotr_0602, od kiedy to stabilizacja może zamrozić ruch, np młodej pary.
Jeśli chodzi o sprzęt (kurde czuje się jak Andrzej M) to patrząc na osiągi na dpreview, matryca w Olku M-10 III jest o 2EV słabsza od tej w X-T20, więc nawet ta stabilizacja tu mało pomoże.
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Wojmistrz napisał/a:

Jak ktoś chce sfotografować w katedrze coś co tam stoi, to najlepiej zainwestować 50zł z statyw i użyć ISO 100, do tego wystarczy stara lustrzanka za 300zł a nie aparat za 4500zł.

O rozstawianiu statywów w katedrach to sobie możesz tylko pomarzyć.
Cytat:

Napisz mi drogi Piotr_0602, od kiedy to stabilizacja może zamrozić ruch, np młodej pary.

Wyobraź sobie, że istnieje świat poza fotografowaniem Zdzicha przegryzającego schabowe na weselu...
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 01 Lis, 2017   

snufkin napisał/a:
O rozstawianiu statywów w katedrach to sobie możesz tylko pomarzyć.

Dlaczego?
Tak w kwestii formalnej pytam.
 
 
Kuba1234
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lis, 2017   

Decyzja nie jest latwa szczególnie, że mam czas do końca tygodnia na podjęcie decyzji. Może tak - który z aparatów sprawdzi się lepiej na wakacjach? Jak już pisałem nie jestem specjalistą w zakresie fotografii ale niechce wwyrzucić pieniędzy w błoto. Co wybrać?
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 792
Wysłany: Sro 01 Lis, 2017   

Kuba1234, poparłbym tutaj częściowo Wojmistrza: jak już kupujesz aparat z wymienną optyką, to naprawdę uzupełnij kitowy obiektyw jasną szerokokątną stałką.
To da Ci więcej, niż wybór korpusu aparatu z dodatkowymi bajerami lub koniecznie najnowszej wersji. Wszędzie tam, gdzie brakuje światła. Zwłaszcza, że taki dodatkowy obiektyw można kupić używany. W przypadku Olympusa (ten system znam) najtańszym rozwiązaniem jest panasonikowy 14/2.5 Mogą być też (tylko portfel bardziej boli) używane 15/1.7 i 17/1.8 (ten od Olka). Wszystkie 3 mają zalety i wady, doskonale sprawdzą się w fotografii wnętrz. Jeśli zaś chcesz fotografować z bliska pojedynczych ludzi, to lepiej coś z dłuższą ogniskową: 20/1.7, 25/1.7
1/3-1/2 kasy na taki dodatkowy obiektyw zaoszczędzisz kupując zamiast E-M10 III E-M10 II... Działam tu wbrew własnym interesom, bo sam się pomału przymierzam do kupna E-M10 II, nim zniknie z rynku :lol:
Pozdrawiam
-J.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lis, 2017   

Kuba1234, skoro podoba Ci się X-T20 to weź, ale z 16-55/2.8-4. Kosztuje ok. 5000 zł, ale teraz mają jakiś cashback
https://www.ceneo.pl/50006071
Koledzy dobrze piszą, że warto mieć jaśniejsze szkło (i na wakacje, i na imprezy), a budżet pozwala wyjść ponad kita.

W m4/3 nie zmontujesz nowego zestawu z jasnym zoomem, ale możesz kupić E-M10 II z kitowym 14-42 i jakaś jasną stałką. To też dobre rozwiązanie.
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Sro 01 Lis, 2017   

T.B. napisał/a:
snufkin napisał/a:
O rozstawianiu statywów w katedrach to sobie możesz tylko pomarzyć.

Dlaczego?
Tak w kwestii formalnej pytam.

Bo w większości przypadków jest to po prostu zakazane.
Głównie z przyczyn logistycznych i środków bezpieczeństwa.

By rozstawiać statywy trzeba sobie załatwiać oficjalne komercyjne zezwolenia (w przypadku gdy planuje się jakieś większe profesjonalne przedsięwzięcie fotograficzne).
Przy odpowiednio zasobnym portfelu zamkną obiekt dla publiczności i będziesz miał całą katedrę dla siebie by spełniać swoje artystyczne wizje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14