Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 31 Paź, 2017
Canon vs Nikon
Autor Wiadomość
Robert86 
Początkujący


Posty: 32
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   Canon vs Nikon

Witam serdecznie.Mam kilka pytań dotyczących dwóch lustrzanek - Canon EOS 1300D i Nikona d3300.
Pierwsze pytanie to czy warto dopłacać do Nikona?
Lustrzanka bedzie wykorzystywana amatorsko,fotografia dzieci,przyrody,zwierząt itp.Ponadto czasem trudniejsze zadanie: fotografia i nagrywanie straży pożarnej podczas akcji,więc silne oświetlenie wozu strazackiego + noc (w dzień oczywiście to nie problem).
Budżet max 2400zł.Aparat będzie kupowany w Euro lub Media Markt.
Proszę o podpowiedź z jakim obiektywem zakupić lustro.
Kolejne pytanie: czy warto czekać do black friday?Na takie sprzęty są jakieś promocje?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

No to raczej potrzeba ci czegoś z obiektywem 18-135 lub nawet dłuższego jak 55-200 czy 55-300, w zależności jaka odległość masz do strażaków oraz zewnętrzną dość mocną lampę błyskową. Liczyć na to, że aparat nie zostawi ci zaszumionej paćki zamiast obrazu, w tym budżecie to raczej sfera SF. Możesz szukać takiego zestawu z obiektywem 50mm f/1.8, jeśli taka ogniskowa by ci odpowiadała do twojej fotografii.
 
 
Robert86 
Początkujący


Posty: 32
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Dziękuję za odpowiedź. Jakość zdjęć nie musi być rewelacyjna,ważne, aby aparat się nie "gubił" jak to miało miejsce w przypadku mojego kompaktu.Teraz jest dużo promocji na Canona,za ok.1600zl jest w zestawie z torbą i kartą.Dodatkowe obiektywy przyjdą z czasem ;)
Czy dla amatora różnica między Canonem a Nikonem będzie zauważalna?Nie ukrywam,że kusi mnie cena,poza tym mam kompakt Canona i nie narzekam...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

A Pentaxa nie bierzesz pod uwagę?
 
 
Robert86 
Początkujący


Posty: 32
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Wojmistrz czytałem o Pentax,bodajże k50 ale niestety albo Canon albo Nikon
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Przy nowym sprzęcie ciężko doradzić, bo co nie kupisz może okazać się za słabe.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Robert86 napisał/a:
czytałem o Pentax,bodajże k50 ale niestety albo Canon albo Nikon

https://www.dxomark.com/C...0___940_928_890 - 1200 i 1300 dają podobne obrazki - lepszy jest chyba 1200...
Możesz sobie porównać i wybrać co ci pasuje - fakt że do nagrywania filmów może się niespecjalnie nadaje - niby że AF za słaby - z drugiej strony jednak ma 11 punktów AF w tym 9 krzyżowych podczas gdy wybrane przez ciebie po 1 krzyżowym. Jednak jeśli masz gdzieś uszczelnienia i ergonomię Pentaxa - to wybierz po prostu lepszą matrycę Nikona. W ciemnym większy DR i mniejsze szumy mają znaczenie. K-50 można teraz dostać za 1700zł. A 50/1,8 za ok. 550zł.
 
 
Robert86 
Początkujący


Posty: 32
Wysłany: Sro 01 Lis, 2017   

Wczoraj wieczorem patrzyłem na stronach internetowych Euro,MM, Saturna itp.dostępność Nikona oraz Pentaxa i nawet nie ma możliwości zamówienia....w necie też mało...rzeczywiście ten Pentax jest bardzo ciekawy.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   

Pentaxa najczęściej możesz kupić w : fotozakupy.pl; cyfrowe.pl, fotoplus.pl; Rimex.pl; digital24.pl; Beiks.pl; Morele.net.pl; Euro RTV AGD; Fotojoker; rozpiskę sklepów w twoim województwie znajdziesz na : http://www.ricoh-imaging....id=6787&lang=pl
 
 
Robert86 
Początkujący


Posty: 32
Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   

Dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi.Dziś zakupiłem Nikona D3400 zw zestawie z obiektywem Nikkora 18-55mm.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   

A było dołożyć i kupić A68, przy nim ten Nikon wypada trochę blado, bo to odświeżany kotlet :razz:
 
 
Robert86 
Początkujący


Posty: 32
Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   

A68 trochę wyszedłby trochę za drogo,za Nikona zapłaciłem 1999zł i do tego promocja 215zł cashback.Reszta,która została z złożonego budżetu zostanie przeznaczona w przyszłości na kolejny obiektyw.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Robert86 napisał/a:
za Nikona zapłaciłem 1999zł i do tego promocja 215zł cashback

Czyli wyszło drożej niż Pentax K-50 , matrycę masz ciut lepszą za to korpus koszmarny. Wykastrowany prawie ze wszystkiego... ale nazywa się Nikon... to ok... :cool:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Ale przynajmniej nie będzie miał dramatu na przyszłość, szukając dobrego szkła w umiarkowanej lub niskiej cenie.
Wiem o czym mówię, bo posiadając k-50 chciałem go brać na koncerty itd. Niestety, kupić do Pentaxa dobre szkło na moje potrzeby to wydatek w przeliczeniu na polskie około 9500zł, taniej kosztowało mnie kolejne 6D Canona + eLka... i jeszcze zostało.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
do Pentaxa dobre szkło na moje potrzeby to wydatek w przeliczeniu na polskie około 9500zł

Jakie szkło do K-50 chciałeś kupić pod koncerty? Ja mam 3 tele - 70/2,4Ltd (używka ok. 1500zł) 100/2,8 macro (też dałem ok. 1500zł) i 200/2,8* 9- za tę używkę dałem 2050zł. Razem 5000zł za 3 świetne szkła! Więc kolego nie pieprz... bo coś ci się w przelicznikach porąbało! :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15