Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki Aparat (4000-5000 zł)
Autor Wiadomość
Karol36
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   Jaki Aparat (4000-5000 zł)

Witam serdecznie.
Z racji tego , że jestem nowym członkiem tego zacnego forum chciałbym kolegów z doświadczeniem poprosić o poradę.

A więc tak : Ja i Żona przymierzamy się do zakupu Lustrzanki ( pierwszej ) Od jakiegoś czasu mamy styczność z Nikonem D5100 18-200 , oboje mamy świra na punkcie robienia zdjęć. ( imprezy rodzinne i nie tylko to nasza specjalność)
Kwota jaką dysponujemy przyjmijmy 4-5 tyś.

Aparat miałby służyć do wykonywania zdjęć
- rodzinnych
-plener
-uroczystości
- portret

Myśleliśmy o takich zestawach
-Nikon D7200 + 18-140 VR brak odchylanego ekranu
-Nikon D5300 + 18-140 VR odchylany ekran
-Nikon D5300 + Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC
-Canon EOS 77D - body + 18-135 mm IS USM
-Nikon D5600 + AF-P DX NIKKOR 18–55 VR + AF-P DX NIKKOR 70–300 VR
-Nikon D5600 + AF-S 18-140mm VR
-Nikon D7100 + 18-105 mm ED VR

ew co innego...?
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 02 Lis, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Karol36 napisał/a:
-Nikon D7200 + 18-140 VR brak odchylanego ekranu

-Nikon D7100 + 18-105 mm ED VR

ew co innego...?

Te Nikony D7x00 popieram , szkieł już nie. Jak macie takiego bzika - to jasnymi stałkami się pobawcie - od razu inny efekt - szczególnie w portrecie. Odchylany ekran jest dziwnym kryterium - zupełnie nieważny , choć czasem (rzadko) bywa przydatny. Imprezy - zwykle w pomieszczeniach przy słabym świetle - szkło Sigmy 17-50/2,8 na pewno lepiej się sprawdzi. Więc lepiej kupić body z sigmą i długim jasnym portretowym szkłem - jak Tamron 90/2,8 macro.

Karol36 napisał/a:
ew co innego...?


Pentax k-3, K-3II, KP , K-70 (KS2) - z takim samym zestawem szkieł. Wszystkie korpusy z tą samą co w nikonach 24 Mpix matrycą i skuteczną 5 osiową stabilizacją w korpusie (więc raczej nie poruszysz zdjęcia ). Wszystkie modele uszczelnione z pryzmatami pentagonalnymi i potrzebnymi do obsługi pokrętłami pod palcami więc nie trzeba grzebać w ustawieniach podczas zdjęć jak w niższych modelach nikonów. Wybór - zależny od tego ile chcecie wydać i co za to kupić. Modele KP i K-3(II) są najbardziej zaawansowane . KP ma największą możliwość personalizacji - tak pod względem wyglądu jak ustawień.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 03 Lis, 2017   

Canon 77D to nieporozumienie :)
 
 
Karol36
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lis, 2017   

Dziękuję za odpowiedź. Braliśmy pod uwagę kupno samego Body plus dobre szkło..
A ew coś z Canona wartego tzn body + te szkła co kolega zaproponował?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 04 Lis, 2017   

Canon zły nie jest, zwłaszcza 2 cyfrowy, ale konkretnie ten model bardzo myli, bo powinien się zwać albo 770D albo 810D dla zachowania logiki w nazewnictwie. Jeśli kupowałbym Nikona, to coś z serii D7000, a z Canonów warto przychylnym okiem patrzeć na 70D i 80D. W UK drastycznie spadły ceny pełnoklatkowych 6D (£809.99), więc u Polsce też powinno się dać kupić ten aparat za około 4000zł, choć pewnie jeszcze trzeba poczekać, a za 1000 dokupić jakieś szkło, nawet używane. Ja pod 6D bym polecał na początek uniwersalne 28-135 IS.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Karol36 napisał/a:
samego Body plus dobre szkło..

Dobre szkło jest najczęściej stałką, ale jak już pisałem Sigma 17-50/2,8 takim szkłem akurat jest mimo niskiej obecnie ceny (kosztuje ok. 1500zł a nie ok.2900zł jak kiedyś)
Karol36 napisał/a:
coś z Canona wartego tzn body

Dwucyfrowe jak już koniecznie canon - właściwie to jeden model ma dobrą matrycę - 80D . Ale i tak słabszą niż w Pentaxach czy Nikonach. Dlatego canona pominąłem milczeniem. I z tego co się słyszy - canony słabo współpracują z obcymi szkłami - więc lepiej brać lepiej współpracujący z sigmą Pentax lub Nikon szczególnie że mają lepsze matryce, co docenisz szczególnie w słabszym świetle czy krajobrazie. Dodatkowo canon ma nieco mniejszą matrycę - więc kąt widzenia na ogniskowej 17mm będzie odrobinę mniejszy. Oczywiście można kupić canona ze szkłem EF-S 17-55/2,8 - ale do sigmy mu odrobinę jednak brakuje. A kosztuje więcej niż 2 sigmy... ale ma wbudowaną stabilizację obrazu. Dlatego optuję za Pentaxem, który jako jedyna lustrzanka ma stabilizację 5-osiową matrycową w korpusie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Dobre szkło jest najczęściej stałką
Dobre, ze napisałeś najczęściej. Na szczęście to się zmienia i skrajne osiągi stałek są osiągane w krótkich zoomach takim x3, chociaż i kiedyś zdarzały się perełki jak Sigma 18-250 nie makro, która w zakresie 18-70 miała powyżej 50lpmm, czym deklasowała wszystkie "kity" 18-55mm swoich czasów.

Andrzej.M. napisał/a:
właściwie to jeden model ma dobrą matrycę - 80D
Właściwie to żaden. Canon przegrywa głównie przez swój historyczny błąd mniejszej matrycy APS-C. Nie da się tego nadgonić, tak jak i Olympus i Panasonic nie przeskoczą wad matryc m4/3. Na szczęście są jeszcze rawy, odszumianie, dobre obiektywy i fakt, że mało kto na tej planecie potrzebuje skrajnych możliwości tych aparatów.


Andrzej.M. napisał/a:
I z tego co się słyszy - canony słabo współpracują z obcymi szkłami
A to ciekawe, bo ja tego nie słyszałem. Akurat prawie wszystkie "kundle" są robione pod Canona, a dopiero potem przerabiane pod inne systemy. Inna sprawa, że jeżeli połowa świata korzysta z Canona, a pozostali z wszystkiego innego, to każdy współczynnik problemów czytany ilościowo będzie zawsze na niekorzyść tego systemu. Oczywiście inaczej jest jeśli czyta się to w przeliczeniu np na 1000 sprzedanych.



Andrzej.M. napisał/a:
Sigma, canon, Pentaxach, Nikonach, canona, canony, sigmą, Pentax, Nikon, canon, canona, sigmy, sigmy, Pentaxem,

Pentax 3
pentax 0
Nikon 2
nikon 0
Canon 0
canon 5
Sigma 1
sigma 3

Masz ciekawą fobię i uprzedzenia do systemu Canona i Sigmy. Gdybyś akurat nie pisał o jedynym modelu, który cenisz, to tez pewnie napisałbyś go z małej litery.
Chciałbym zobaczyć jak piszesz "pentax" :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
z tego co się słyszy - canony słabo współpracują z obcymi szkłami - więc lepiej brać lepiej współpracujący z sigmą Pentax lub Nikon szczególnie że mają lepsze matryce

No szczególnie Pentax, do którego nowych Sigm i Tamronów już nie ma. :lol:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
ciekawą fobię i uprzedzenia do systemu Canona i Sigmy.

Po użyciu dużej litery w nazwie wyciągasz wnioski? Jak jakiś domorosły psycholog? Dobra, będzie jeszcze wygodniej pisać wszystko mała literą wiec bedę miał uprzedzenia równiez do pentaxa i nikona? :lol: Co do sigmy - akurat polecam jej szkło 17-50 - jak zresztą chyba wszyscy obyci w świecie fotografii. Że jest lepsza od analogicznego i 2x droższego canona to udowadniać nie muszę?
komor napisał/a:
Pentax, do którego nowych Sigm i Tamronów już nie ma
Raczej jeszcze nie ma - jak dobrze wiecie są nawet z serii Art i nawet mam taką wśród swoich szkieł do pentaxa. To jeden z przykładów "dobrych szkieł zmiennoogniskowych".
Wojmistrz napisał/a:
skrajne osiągi stałek są osiągane w krótkich zoomach takim x3
- tyle że te dobre szkła , mimo że "kundelki" dość sporo jednak kosztują - w tej cenie można mieć 3-4 markowych stałek o podobnej jasności , choć może niekoniecznie tak samo dobrych. Seria Art jest chlubnym tego przykładem.

[ Dodano: Czw 09 Lis, 2017 18:04 ]
Wojmistrz napisał/a:
jeżeli połowa świata korzysta z Canona, a pozostali z wszystkiego innego,

No cóż , statystyki potwierdzają jedynie regułę Pareta... :cool:
I są sytuacje gdy lepiej należeć do mniejszości.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Warto zerknąć na 18.31.
https://sjp.pwn.pl/zasady/Wielka-litera-piszemy;629375.html
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Jak już, to warto też wiedzieć to:
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/marki-samochodow;715.html
Czyli "Sołtys Wąchocka kupił fabrykę Nikona".
Ale "Mam nikona i nie zawaham się go użyć".
Chyba, że "Mam aparat fotograficzny marki Nikon".

Język polska, to trudna język.
Ale dzięki temu wiemy, czy sołtys Wąchocka kupił Nikona, czy tylko nikona.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

Pamiętam jak nowa nauczycielka j. polskiego w szkole średniej chciała udowodnić, że klasa nie zna ortografii i zrobiła dyktando. Między innymi było: Tomek kupił syrenkę, Darek warszawę a Wojtek junaka. Na tym "padło" 3/4 klasy (w tym ja). Pozostali domyślili się, że jest w tym jakiś kruczek i napisali z małej litery.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

Ja jestem rebeliantem językowym, jeśli chodzi o tę zasadę i nigdy jej nie stosuję, gdyż uważam ją za całkowicie przestarzałą i niczym nieuzasadnioną. Wyjątkiem są wyrazy, które z nazw marek przeszły do języka codziennego, przy okazji zmieniając swoje znaczenie, np. adidasy, a niegdyś elektroluks (dziś już prawie nikt nie wie, co to oznaczało).
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

Jak możesz uważać tę zasadę za całkowicie przestarzałą? Ja widzę tendencję do nie pisania dużych liter. Ktoś starej daty o przestarzałych poglądach napisze: Negatyw, ktoś młody i nowoczesny napisze: komor.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

Powód pisania nicków małą literą na forach dyskusyjnych ma inne, całkowicie techniczne przyczyny i nie wrzucajmy tego do jednego worka z ortograficzną zasadą, która jest o wiele starsza. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16