Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pon 22 Gru, 2008
Skaner do negatywów
Autor Wiadomość
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Nie 01 Lut, 2009   

ale nie napisałeś, czy będziesz poszukiwał raczej dedykowanego czy płaski z funkcją skanowania materiałów transparentnych?
Riddle napisał/a:
Ale w fotolabie wyjdzie chyba taniej.

to zależy ile masz rolek do przeskanowania...
jak skanujesz dla siebie, to możesz zawsze poprawić
ponadto będziesz się obchodził z należytym szacunkiem do filmu, a w labach - jak to w labach - czasem źle ustawią skaner, czasem coś porysują, czasem pojawi Ci się odcisk czyjegoś palucha na kliszy ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Pstryczek 
Rozmowny



Posty: 205
Wysłany: Sro 04 Lut, 2009   

Za nieduże pieniądze do amatorskich zastosowań może Ci podpasuje EPSON V200 PHOTO. Mnie narazie wystarcza, choć przy masowym skanowaniu negatywów może być zbyt powolny.

Tu możesz poczytać o nim więcej:

http://www.fotografuj.pl/.../page/4#content


lub

http://www.swiatobrazu.pl...v200_photo.html
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009   

A czy ktos uzywa CANON CanoScan 8800F lub EPSON Perfection V500 Photo?
W kwietniu ma sie pojawic rowniez CanoScan LiDE 700F.

[ Dodano: Czw 19 Mar, 2009 00:03 ]
A propo CANON LIDE 700F:

http://www.fotografuj.pl/...ow_35mm/id/2868

http://www.canon.co.uk/Fo..._700f/index.asp
 
 
oxygenium79
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

Skromnym moim zdaniem warto się szarpnąć na Coolscana chyba teraz za około 2500 zł. Miałem przyjemność używać go w domu (pożyczyłem) i wskanować sporo slajdów i negatywów. Złego słowa powiedzieć nie mogę, choć to oczywiście nie jest ta jakość, co z rzutnika na ścianie (kolory)... ale szczegóły w najgłębszych cieniach łapał bez żadnego problemu, za to mogę go tylko pochwalić.

Każdy skaner poniżej takiego Coolscana to wg mnie półśrodek i strata czasu i pieniędzy (chyba że ktoś ma specyficzne potrzeby, ale to sam będzie wiedział lepiej). To jest wg mnie najlepsza relacja jakości do nakładu finansowego, zwłaszcza jak ktoś robi sporo zdjęć (ale uprzedzam, za szybko to on nie skanuje, tak pół godziny na 6 klatek z paska trzeba liczyć, choć to może zależy też od szybkości komputera). Jeśli potrzebuję superhipermega jakości, to pewnie pójdę do profesjonalnego laboratorium i zapłacę za jedną klatkę kupę szmalu za skan np. na Imaconie. Zresztą pewnie zrobię eksperyment i wskanuję na Imaconie coś, co już mam z Nikona i porównam i podzielę się wynikami.

Aha - jedna wada Coolscana. Zdarza się, oj zdarza, że nie kuma, gdzie jest granica między klatkami i skanuje pół jednej i pół drugiej na przykład. A z tego co wiem nie da się ręcznie przesunąć paska z filmem. Trzeba wyjąć, włożyć jeszcze raz, może tym razem skuma gdzie są granice...
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

oxygenium79 napisał/a:
Skromnym moim zdaniem warto się szarpnąć na Coolscana chyba teraz za około 2500 zł.

problem w tym, że na chwilę obecną żaden sklep w Polsce nie oferuje LS-50 ED (albo mi nie udało się znaleźć takowego sklepu :roll: )
zatem na chwilę obecną najtańszym skanerem Nikona jest LS-5000 ED za ... 4999zł :zalamany:
http://www.skapiec.pl/sit...0_0_0_0_0_0_0_0

oxygenium79 napisał/a:
Aha - jedna wada Coolscana. Zdarza się, oj zdarza, że nie kuma, gdzie jest granica między klatkami i skanuje pół jednej i pół drugiej na przykład. A z tego co wiem nie da się ręcznie przesunąć paska z filmem. Trzeba wyjąć, włożyć jeszcze raz, może tym razem skuma gdzie są granice...

zwykły błąd odczytywania klatek - jeśli nie powtarza się zbyt często, to nie przejmowałbym się tym tak (choć pewnie jest to dość irytujące - strata 0,5h czasu...)
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

garreth, jak znajdziesz w PL ten skaner to dołożę ci to niego 200pln :) nie ma i nie będzie sam nikon PL nie sprowadza już ich.

oxygenium79 napisał/a:
Aha - jedna wada Coolscana. Zdarza się, oj zdarza, że nie kuma, gdzie jest granica między klatkami i skanuje pół jednej i pół drugiej na przykład. A z tego co wiem nie da się ręcznie przesunąć paska z filmem. Trzeba wyjąć, włożyć jeszcze raz, może tym razem skuma gdzie są granice...

mam 5000ED i ten problem jest mi zupełnie nie znany, po zeskanowaniu podglądu na ekranie widać sporo więcej kadru niż te 24x36mm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15