Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
W jaki system zainwestować?
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

maziek napisał/a:
Co prawda nie jestem zawodowcem, ale skoro Ty nim też jeszcze nie jesteś - to nie zawracaj sobie głowy zakupem czegoś, o czym teoretycznie sądzisz, że może kiedyś Ci się przyda (albo nie).
No tak, tylko zawodowcy najbardziej optymalizują sprzęt. Uważam też, że oznaczenia firm są wyłącznie pod kasę, a nie faktyczne rozróżnienie amator, entuzjasta, profesjonalista. Ci z kasą chcą być pro, kupują najdroższe na co ich stać, normalnie +32 do lansu, a pro kupią nawet z najniższej półki bo już wiedzą, że wyżej to przeinwestowanie :)

Pasjonat, a czy ty nie lecisz na samych .jpg? Kurcze, kiedy obrabiam rawy z Lumixa G6, Pentaxa K-50 i całego stada Canonów jakie posiadam, czasem jakiegoś pożyczonego Nikona, serio, ale nie widzę różnicy, raw to raw.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Pasjonat 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Cytat:
Wojmistrz
Pasjonat, a czy ty nie lecisz na samych .jpg? Kurcze, kiedy obrabiam rawy z Lumixa G6, Pentaxa K-50 i całego stada Canonów jakie posiadam, czasem jakiegoś pożyczonego Nikona, serio, ale nie widzę różnicy, raw to raw.


W tej chwili owszem - jpg, ponieważ nie mam nic, co wygeneruje RAWy :) , canonem 7D robiłem RAWy. Pytam się Was, jak ludzi z dużym doświadczeniem z różnymi klockami, którego ja nie posiadam. Daleki jestem od kupowania sprzętu, bo nazywa się a7r III czy canon 5D mk IV lub nikon D850 :D Nie chcę błyszczeć na salonach, tylko robić dobre zdjęcia.

Szukam złotego środka między jakością, a ceną. Generalnie chciałem kupić bezlusterkowca ze względu na plusy, które wymieniałem wcześniej, ale:
sony a7r II nie miał dwóch kart, ale za to miał małą baterię :D :D:D Sony A9 to ogromny wydatek. Teraz wyszedł sony a7r III, który jest poprawiony względem II. Duża bateria, dwa sloty czyli bezpieczeństwo dla zdjęć i szybszy autofokus np. w kontekście fotografowania koni. Wszystkie moje przemyślenia są czymś determinowane i zastanawiam się nad sprzętem, który połączy ulicę, portret i szybkość - konie :D Bądź mądry i pisz wiersze... :D Nie chcę wyłożyć na system kilkunastu tysięcy,a może i więcej po to, żeby za chwilę go zmieniać. Bazę szkieł też muszę zbudować, a to dopiero wydatki, dlatego pomyślałem o Olympusie, który na tle sony jest dużo tańszy, ale to mikro 4/3...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

…i dlatego jak większość, pewnie wylądujesz w Nikonie lub Canonie APS-C, który jest najlepszym złotym środkiem między finansami a marzeniami. :) Przypatrz się Nikonowi D7500, Canonowi 80D, do tego dobra optyka (jakieś 70-200, uni-zoom 17-50, parę jasnych stałek, przynajmniej jedna lampa) i można zarówno robić dobre portrety jak i konie. Zaleta jest taka, że jak kiedyś przyjdzie czas na FF, to przy odpowiednim planowaniu optyki po prostu dokupisz korpus FF, a całą resztę będziesz już miał.

(Skoro nie jesteś zawodowcem, to czemu zawracasz sobie głowę takimi detalami jak dwa sloty na karty?)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Pasjonat, jestem posiadaczem Canon 6D jako głównego aparatu, a są tu tacy, którzy mówią, że Canonami nie da się fotografować wcale. Mi się wydaje, ze się da, co też czynię. Mówią, że nie da się takim AF fotografować sportu, ja fotografuję mecze rugby, wyścigi, turnieje snookera i wszystko co popadnie i jestem zadowolony z tych fotek. Mówią, że nie nadaje się do reportażu, może nie nadaje, bo za nikim nie biegam, ale dla mnie do ślubów czy innych kościołowych jest idealny, podobnie świetnie mi się tym aparatem fotografuje koncerty. Nie ma dwóch kart - no nie ma, a czy potrzebuje? W życiu nie odczułem potrzeby posiadania dwóch slotów. To ciężka lustrzanka a nie lekki bezlusterkowiec - bez przesady, 6D akurat waży tylko 680g, za to na baterii mogę zrobić z 1000 fotek więc nigdy nie muszę mieć zapasu (chociaż oczywiście noszę jedną). Jak spotykam kolegów z bezlusterkowcami np Fuji i doliczę ich zapas baterii, to mój aparat jest przy tym lekki jak piórko. itd itd
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Będąc w pełni władz umysłowych i w ostatniej kwadrze fizycznych, dobrowolnie, nie pod przymusem oświadczam, że aparatami z matrycą 4/3 cala też da się robić zdjęcia.
Tylko od umiejętności fotografa zależy, czy będą one miały tę całą plastykę.
https://sjp.pwn.pl/slowniki/plastyka.html (patrz punkt 4)
bo ona nie zależy ani od wielkości obrazka, ani od "płytkiej głębi", tylko od umiejętności zastosowania perspektywy.
Dopiero do zdjęć o wielkości coś pomiędzy plakatem, a billboardem potrzebna jest większa matryca. Niedawno ktoś na forum tłumaczył (Wojmistrz? jeśli nie mylę z całkiem innym miejscem) jak się mają te hipermegapiksele do wydruku. No chyba, że ktoś lubi oglądać na komputerze cudze pryszcze jak pod lupą.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Ten sam temat tylko 1 strona :D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

T.B. napisał/a:
Dopiero do zdjęć o wielkości coś pomiędzy plakatem, a billboardem

Tak po prawdzie, to do plakatu częściej jest potrzebne duże zdjęcie niż do billboardu. Z tego prostego powodu, że plakaty oglądamy często z bliska, natomiast billboardy najczęściej z daleka.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

W bilbordach i tak masz kropki wielkości tych robionych kciukiem.
 
 
Pasjonat 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Cytat:
komor
(Skoro nie jesteś zawodowcem, to czemu zawracasz sobie głowę takimi detalami jak dwa sloty na karty?)


Ponieważ rozważam w przyszłości fotografowanie ślubów lub imprez związanych z końmi :) Jeżeli tak będzie, powinienem mieć zabezpieczenie.

Cytat:
Wojmistrz
Pasjonat, jestem posiadaczem Canon 6D jako głównego aparatu, a są tu tacy, którzy mówią, że Canonami nie da się fotografować wcale. Mi się wydaje, ze się da, co też czynię. Mówią, że nie da się takim AF fotografować sportu...


Tak się składa Wojmistrz, że byłem o krok od zakupu 6D na początku tego roku lub w ubiegłym, nie pamiętam dokładnie. Już miałem go brać, kiedy okazało się, że pochodzi z rozdzielonego kompletu, a na kartoniku, jeśli dobrze pamiętam był zamazany lub zdarty nr seryjny :D Wydało mi się to dziwne i odpuściłem. Stwierdziłem później, że korpus jest nieuszczelniony i może faktycznie zainwestuję w bezlusterkowca. Tak porzuciłem pomysł zakupu canona 6D. Mój znajomy robi śluby tym sprzętem i wg mnie to bardzo dobra puszka, nie dziwię się Tobie, że jesteś z niego zadowolony.

Cytat:
T.B.
Będąc w pełni władz umysłowych i w ostatniej kwadrze fizycznych, dobrowolnie, nie pod przymusem oświadczam, że aparatami z matrycą 4/3 cala też da się robić zdjęcia.


Wiem to, choć zastanawia mnie, że czułość w Olympusie i Panasonicu GH5 zaczyna się od 200. Jeśli się mylę, popraw proszę. Bardzo poważnie zainteresowałem się Olympusem dzięki rodzeństwu, które pracuje pod pseudonimem DR5000. Rafał bardzo zachwala ten sprzęt i jest to poparte efektami pracy. Zarówno szybkość AF, uszczelnienie i jakość szkieł są na wysokim poziomie, dlatego na ten moment jest to jeden z głównych pretendentów z grupy bezlusterkowców.

Dziękuję za wszystkie spostrzeżenia i sugestie.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 08 Lis, 2017   

Olympusy naturalną czułość mają od 200. Tak po prostu jest i nie słyszałem, nie czytałem, żeby ktoś miał z tym problem.
E-M1 i E-M10 mają dołożoną czułość L, odpowiednik ISO 100 - ale to jest coś sztucznego i nie wiem w jakim celu ani jak to się sprawdza.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

ophiuchus napisał/a:
Wracając zaś do Sony. No matryce, apraty i obiektywy mają fajne, ale ja tej firmie nie ufam za grosz. Zobacz ile już systemów wdrażali od przejęcia fotograficznego działu Minolty. Był bagnet A, potem Nex, a teraz bodajże FE(nie pomyliłem się?).
Pomyliłeś się, Sony ma 2 bagnety. NEX (E) i FE to fizycznie ten sam bagnet, różna jest tylko wielkość matrycy. Firmy Canon i Nikon też wdrożyły 2 bagnety, Pentax nawet 3, Fuji licząc przygodę z bagnetem Nikona również ma już trzeci.

ophiuchus napisał/a:
Do Pentaksa podłączysz praktycznie wszystkie obiektywy wyprodukowane od momentu wprowadzenia na rynek bagnetu K w latach siedemdziesiątych,
I co nam w dzisiejszych czasach po takich starych obiektywach? Do zabawy manualnymi obiektywami praktycznie w każdym systemie można podpiąć np. M42 lub Samyangi, a wszystkie Pentaksy podepniesz do Canona EF lub Sony (F)E.

ophiuchus napisał/a:
Canon obiektywy EF robi od 30 lat, i w sumie nic nie stoi na przeszkodzie aby używać te stare z współczesnymi aparatami (no oprócz jakości optycznej).
I przy okazji trochę zaniedbuje użytkowników APS-C, nie wspominając o bagnecie M.

ophiuchus napisał/a:
Tak samo Nikon - mocowanie F też już dorobiło się potężnej liczby obiektywów. A jaką masz gwarancję, że za dwa lata Sony nie wymyśli kolejnego mocowania, z którym dotychczasowe obiektywy nie będą chciały tak dobrze gadać.
Tu będzie najlepsze :twisted:
Podepnij obiektyw na śrubokręt do Nikona D3xxx lub D5xxx :razz:
A co się stanie, gdy do bardzo popularnego Nikona D90, jeszcze nie tak dawno często polecanego na tym forum, kupimy przypadkiem szkło z elektronicznie sterowaną przysłoną :mrgreen:
Albo jak zrobić zdjęcie przy użyciu D4/D800 i nowego obiektywu z AF-P :lol:
W Sony żaden użytkownik starego lub nowego korpusu czy obiektywu nie został na lodzie, działa stare z nowym, również obiektywy i korpusy DSLR Minolty :roll:

ophiuchus napisał/a:
Olympus zresztą podobnie. Miał w ofercie sporo genialnych obiektywów systemu 4/3, których teraz nie ma do czego podłączyć. A ile na rynku jest na prawdę jasnych szkieł (rzędu 0.95, albo 1.0), które mogły by być wykorzystane z małymi matrycami bezlusterkowców?
Lustrzanki z tak małą matrycą to od początku był niewypał, choćby ze względu na malutki wizjer optyczny i spore szumy przy tamtej technologii, to nie mogło na dłuższą metę się udać. A obecne m4/3 ma swoje zalety, są malutkie obiektywy i korpusy niedostępne w systemach z większymi matrycami. Jasnych szkieł w okolicy f1-1.2 jest sporo, również tych tanich, dla małej GO można też posiłkować się Lens Turbo.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Pasjonat napisał/a:
Cytat:
komor
(Skoro nie jesteś zawodowcem, to czemu zawracasz sobie głowę takimi detalami jak dwa sloty na karty?)


Ponieważ rozważam w przyszłości fotografowanie ślubów lub imprez związanych z końmi :) Jeżeli tak będzie, powinienem mieć zabezpieczenie.

Zanim do tego dojdzie, pewnie przynajmniej raz zmienisz korpus na nowszy lub dokupisz drugi.

Pasjonat napisał/a:
Tak porzuciłem pomysł zakupu canona 6D. Mój znajomy robi śluby tym sprzętem i wg mnie to bardzo dobra puszka, nie dziwię się Tobie, że jesteś z niego zadowolony.

Też używam 6D do zarabiania pieniędzy, jak widać nie są do tego niezbędne dwa sloty kart, lepsze uszczelnienia czy parę innych cech, których 6D nie posiada. Oczywiście zależy też od rodzaju uprawianej fotografii, ale jak komuś nawet w ślubach się sprawdza, to masz najlepszy dowód na to, że sprzęt to nie wszystko.

Pasjonat napisał/a:
Bardzo poważnie zainteresowałem się Olympusem dzięki rodzeństwu, które pracuje pod pseudonimem DR5000. Rafał bardzo zachwala ten sprzęt i jest to poparte efektami pracy.

Co jest kolejnym dowodem na to, że dobre zdjęcia można zrobić niekoniecznie sprzętem powszechnie uznawanym za profesjonalny. Wiele zależy od fotografa i jego umiejętności oraz innych elementów fotograficznych, poza korpusem i optyką.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

ophiuchus napisał/a:
Olympus zresztą podobnie. Miał w ofercie sporo genialnych obiektywów systemu 4/3, których teraz nie ma do czego podłączyć. A ile na rynku jest na prawdę jasnych szkieł (rzędu 0.95, albo 1.0), które mogły by być wykorzystane z małymi matrycami bezlusterkowców?
Szkła z 4/3 da się podłączyć, wraz z całą kontrolą elektroniczną do m4/3 przez adapter. Miałem taki do E-PL1, chiński kosztował mnie w przeliczeniu około 60zł.

MaciekNorth napisał/a:
I przy okazji trochę zaniedbuje użytkowników APS-C, nie wspominając o bagnecie M.
No nie bardzo, bo jak pamiętam, oprócz Canona EOS 10D, APS-C Canona obsługują zarówno szkła EF jak i EF-S, czyli nie podepniesz tylko EF-M, za to przez adapter dostarczany do niektórych modeli EOS M jak i tych, które za niewielkie pieniądze można kupić na byle portalu aukcyjnym, podepniesz absolutnie wszystkie szła do Canona.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Maćkowi chodziło pewnie o to, że Canon nie wypuszcza zbyt wiele szkieł EF-S, ale to nie do końca prawda, bo jest tego trochę, oczywiście większość to mniej-lub-bardziej plastiki, czemu trudno się dziwić, skoro dla bardziej wymagających jest np. pełnoklatkowy ale tani 6D.
 
 
Pasjonat 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Panowie, co sądzicie o systemie, którego rozwijanie Samsung postanowił zakończyć? W moim mniemaniu i raczej nie tylko moim firma ta mogłaby naprawdę tworzyć świetne aparaty fotograficzne. Zakładam oczywiście, że matryce używane w NX1 były produkowane przez Samsunga, a nie np. przez Sony :D W innym przypadku w tym kontekście nie dziwię się, iż wycofali się z rynku.

Ciekawe również, jak wyjdą testy Panasonica G9 i czy Nikon, a jeżeli tak, to kiedy wypuści bezlusterkowca odpowiadającego poziomowi np. serii D8.... Zakładam, że wszystkie obecne manewry są robione w celu wzmocnienia marki, a nie jej wygaszania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15