Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka do 400zł dla dziecka
Autor Wiadomość
skrzatekMK 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   Lornetka do 400zł dla dziecka

Cześć,

Jako, że to mój pierwszy post także witam wszystkich!

Poszukuję lornetki dla 10-cio latka. Syn chciałby mieć możliwość oglądania nieba i przyrody.

Tak od paru dni czytam i mam lekką wiedzę. Niby wiem, że raczej to będzie 10x50, ale jaki model, to już nie bardzo wiem. Czy brać Deltę, Nikkona czy coś jeszcze. jak Deltę to Entry czy Discovery?
Chyba, że coś innego polecicie.

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

10x50 dla dziesięciolatka? Według mnie bardzo zły wybór, dziecko z racji gabarytów i masy szybko się zniechęci. Zdecydowanie lepsze będzie coś w rodzaju 8x25, lornetka mała, poręczna, można ją zabrać wszędzie.

Kiedy moje dzieciaki były w tym wieku miały na swój wyłączny użytek Olympusa RCII 8x21, były z niego bardzo zadowolone i chętniej korzystały z niego niż z posiadanego również przeze mnie Olympusa 8x40 - właśnie z racji poręczności. Malutkiego 8x21 zawsze brały na spacery, a mi nie było go szkoda bo tani - a z dziećmi wiadomo - różnie.

Mając jednak 4 stówki można kupić już coś zdecydowanie lepszego niż ten Oplympus. W tej cenie jest wiele przyzwoitych lornetek a mianowicie Kowa 8x25 (którą mam i polecam), Nikon Sportstar lub coś w tym stylu.
 
 
skrzatekMK 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Myślałem o 10x50, bowiem syn się bawił lornetką dziadka, która ma 8x40 i nie narzekał, że ciężka. A taka 10x50 raczej dużo cięższa nie będzie, chyba.

A co do 8x25 to Levenhuk to dobra marka? Warta swojej kasy?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Bawić się, a chodzić z lornetką to zasadnicza różnica.

Dla dziecka małe powiększenie i duże pole widzenia. Tak więc dla mnie powinieneś rozważyć to:
https://deltaoptical.pl/lornetka-nikon-action-ex-7x35?gclid=EAIaIQobChMIlorvhKus1wIVRsayCh2vsg0tEAQYASABEgJK6_D_BwE
choć wciąż jest to sprzęt ciężki. Ale jeśli rozważasz 10x50, to tutaj zyskasz na wadze i gabarytach.

Ideałem byłoby fajne 8x30 czy 8x32 z polem powyżej 7 stopni. Ale w cenie 400 zł trudno znaleźć coś godnego polecenia.
 
 
skrzatekMK 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Arek napisał/a:
Bawić się, a chodzić z lornetką to zasadnicza różnica.

Młody całe szczęście jest rozsądny i dba o elektronikę. Także nie boję się o to, że zniszczy.

Ten Nikon Action EX 7x35 trochę powyżej granicy cenowej.

Arek napisał/a:
Ideałem byłoby fajne 8x30 czy 8x32 z polem powyżej 7 stopni.

W tych "rozmiarach" to z nowych na alledrogo jest Levenhuk Karma PLUS 8x32. Warto?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

skrzatekMK napisał/a:
A co do 8x25 to Levenhuk to dobra marka? Warta swojej kasy?


Nawet jak warta ceny to biorąc pod uwagę Twój budżet nie warta aby ją kupić. Moim zdaniem te lornetki 8x25 które wcześniej wskazałem to swego rodzaju entry level a tańsze można kupować tylko z konieczności.

Ciekawa jest też propozycja Arka, trochę większa, cięższa ale też o wiele bardziej funkcjonalna i ogólnie lepsza (przede wszystkim pole).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

skrzatekMK napisał/a:
Młody całe szczęście jest rozsądny i dba o elektronikę.


To nawet nie o to chodzi. I nie chodzi też o to, że w lornetkach nie ma elektroniki. Chodzi o to, że w domu może się bawić 8x40 i nie narzekać na wagę. Ale jak zabierzesz 10-latka na spacer w lesie z 1 kg klamotem (a tyle waży 10x50) na szyi, to może się zniechęcić. A ciężka lornetka i powiększenie 10x, to drgania rąk, mało stabiliny obraz i mała frajda z obserwacji.

Rozważ 7x35. Tańszy jest taki:
https://www.oleole.pl/lor...a211-7x35.bhtml
ale zdecydowanie lepiej dołożyć do Actiona. Przekracza budżet tylko trochę, ale jest naprawdę warty swoich pieniędzy. Poczytaj opinie o nim:
https://www.optyczne.pl/1...etki.html#oceny
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Aha. Za 400 zł kupisz używanego Zeissa z Jeny (Deltrintem 8x30 lub Jenoptem 8x30) w bardzo ładnym stanie. Mała, poręczna i z dużym polem. Tylko szukaj modeli z numerem seryjnym zaczynającym się od 5, 6 lub 7. Wtedy będziesz miał model wyprodukowany po roku 1979, a więc już z wielowarstwowymi powłokami T3M.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

https://www.olx.pl/oferta...html#29ab3637e2

A to przypadkiem nie będzie poszukiwany 'ideał dla dziecka' ?
I idealnie w budżecie ...

Poza tym Opticron właśnie wypuszcza , lub już wypuścił, nową budżetową serię, która idealnie wpisuje się w temat "lornetka dla szkraba" lub "lornetka dla Kowalskiego".

http://opticron.co.uk/Pages/adventurer_t_wp.html

U nas ta angielska firma ma chyba tylko jednego dystrybutora,
i w tym sklepie jeszcze tej serii nie ma.

( Oczywiście wytrzymałość mechaniczna przemawia za wspomnianymi wyżej lornetkami z DDR:
Deltrintem 8x30 lub Jenoptem 8x30. )
Ostatnio zmieniony przez Obserwatorek Wto 07 Lis, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Obserwatorek, faktycznie blisko ideału. Jakby pole było ciut większe niż 7 stopni, to byłoby już super. A tak, owe 7 stopni to dużo mniej niż 8.5 u Zeissa czy 9.3 u Nikonów. Dla dziecka to bardzo ważny parametr, wiem bo przerabiam to i przerabiałem ze swoimi dzieciakami. Przy polach na poziomie 50-55 stopni skarżyli się, że trudno im trafić. A Amplivida 6x24 z polem 12 stopni nie chcieli z ręki wypuścić :)

A te nowe Opticrony fajne. Wyglądają jak Nikony E2 :)
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Arek napisał/a:
skrzatekMK napisał/a:
Młody całe szczęście jest rozsądny i dba o elektronikę.

ale zdecydowanie lepiej dołożyć do Actiona. Przekracza budżet tylko trochę, ale jest naprawdę warty swoich pieniędzy. Poczytaj opinie o nim:
https://www.optyczne.pl/1...etki.html#oceny


Nie za ciężki ten Action dla dziecka? 800 gram.
Ideałem byłoby coś gabarytów 8x30 E2 - 70% wagi tego Actiona, a pole większe. Tylko nie jest wodoszczelna no i nie ten budżet.

Sam się zastanawiam nad czymś dla dziecka: nieduże powiększenie, szerokie pole i waga bliżej pół kilograma. Budżet może być większy (choć nie poziomu Swarków, Lejek i Zejsów). Jakieś propozycje?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Piotr_0602 napisał/a:
Nie za ciężki ten Action dla dziecka? 800 gram.


Trochę za ciężki. Ale jak kolega rozważa 10x50, to zdecydowanie lepiej wziąć 7x35.

Piotr_0602 napisał/a:
Jakieś propozycje?


Nikon Monarch 7 8x30.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Arka warto słuchać: mało kto wie tyle o lornetkach i dzieciach :)
Większego modelu niż 8x40 nie warto brać. 7x35 będzie idealny. Rozbij świnkę skarbonkę i dołuż do Actiona EX. Ewentualnie, jeśli nie boisz sie lornetek używanych, szukaj na OLX, Allegro i eBayu. Ja np wczoraj złowiłem za 300 zł piękną 7x35 z gigantycznym polem widzenia 12 stopni! Warto szukać wsród takich Marek jak Sears, Swift i Pentax
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Arek napisał/a:
Piotr_0602 napisał/a:
Nie za ciężki ten Action dla dziecka? 800 gram.


Trochę za ciężki. Ale jak kolega rozważa 10x50, to zdecydowanie lepiej wziąć 7x35.

Piotr_0602 napisał/a:
Jakieś propozycje?


Nikon Monarch 7 8x30.


I to jest bardzo sensowna propozycja. W Japonii na Amazonie z rabatem wyjdzie jakieś 1000 zł:
https://www.amazon.co.jp/...+Monarch+7+8x30

a w Polsce ceneo wyrzuca propozycje na poziomie 1400 zł...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Lis, 2017   

Piotr_0602 napisał/a:
W Japonii na Amazonie z rabatem wyjdzie jakieś 1000 zł:


A cło i VAT? Nie dorzucą z automatu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15