Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Opinie Lornetka Eschenbach Trophy P 8x40 B Ww
Autor Wiadomość
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   Opinie Lornetka Eschenbach Trophy P 8x40 B Ww

Jak wyżej. Proszę o opinię osób, które miały kontakt z tą lornetką.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Eschenbach to dość dobra marka z wieloletnimi tradycjami. Aczkolwiek jako jeden z niewielu producentów nie podaje parametru odstępu źrenicy, co go dyskwalifikuje w sprzedaży na odległość bez możliwości sprawdzenia sprzętu. Sam się wielokrotnie przymierzałem do kilku modeli ale się wyleczyłem po zakupie modelu derby, którą wrzuciłem do klasyków lornetkowych (oszukane pole i bardzo mały odstęp źrenicy). Oczywiście nie generalizuje, na pewno w ofercie tego producenta jest kilka udanych modeli, ale po co kombinować. Reasumując ; w twoim poprzednim wątku podaliśmy ci kilka pewniaków. Nie wiem dlaczego jeszcze się nie zdecydowałeś. Już dawno byś się cieszył lornetką, gdybyś się wtedy zdecydował. No chyba, że bardziej cię kręci czytanie forów i przeglądanie ofert niż samo lornetkowanie. Pamiętaj, że kupując sprzęt używany oszczędzasz sporo kasy przy ewentualnej odsprzedaży jak ci coś nie podpasuje. Ale w końcu musisz się zdecydować.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Serdecznie witam wszystkich kolegów na forum, szczególne ukłony w stronę adm. Arka.
Na lornetkach znam się mało dlatego nie traktuj mojej wypowiedzi jako prawdy objawionej. Mimo to postanowiłem zabrać głos ponieważ miałem kontakt z lornetkami tej firmy, a kiedy przed zakupem szukałem informacji na ich temat to było z tym krucho. Lornetki które mam/miałem ( adventure D 8x25, sektor D 8x32) łączy jedno solidna, dobra jakość wykonania, znaczne rozmiary i masa oraz dość atrakcyjna cena. Jakość optyki zadawalająca jak na amatorskie oko ale nic szczególnego. Odnośnie leżącej w twoim zainteresowaniu trophy 8x40 to z jej testem zapewne zapoznałeś się na stronie. Oglądałem tą lornetkę w lombardzie w Opolu niestety nie patrzyłem przez nią bo lało jak z cebra. Lornetka tak jak mniejsze siostry duża, ciężka, solidna, starannie wykonana, dobra mechanicznie. Myślę że dobra dla leśników i innych osób lubiących siedzieć w krzakach. Ten konkretny egzemplarz niestety miał coś nie tak z źrenicą wyjściową. Trophy za 750 zl można kupić w emag. Kupiłem tam swego czasu wspomnianą adventure 8x25 którą potem reklamowałem z powodu zacieku z kleju na okularze. Lornetka została odesłana do producenta i po około 1,5-2 miesiącach przysłano mi nowy, dobry egzemplarz.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Dzięki za pozdrowienia.

Dla mnie owe Eschenbachy też robią dobre wrażenie pod względem mechaniki, w której są lepsze od np. Actionów EX, ale niestety ich własności optyczne są trochę od owych Actionów EX gorsze, co nie znaczy, że złe.
 
 
ekskalibur 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

Witam.Ja posiadam lornetkę Eschenbach Sector 8x32..Ogólnie mogę powiedzieć,że nie jest to zla lornetka.W centrum ładny dosyć ostry obraz,ale niestety szybko traci ostrośc ku brzegom.Odwzorowanie bieli bardzo dobre.Mechanika niezła,ale za minus uważam to, że regulacja ostrości w prawym okularze nie ma podziałki.
Dosyć denerwujące jest też to,że po każdym ściągnięciu osłonek ochronnych na okulary przestawia się regulacja wysuwanych muszli i trzeba je za każdym razem skręcać.Ogólnie dla przeciętnego obserwatora ta lornetka wystarczy.Wiem,że Pytasz o inny model ale niestety tego nie posiadam.Pozdrawiam Jacek
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

Wieczorem da radę?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

Raczej nie. Na wieczór to raczej coś ze źrenicą wyjściową co najmniej 5mm. Dla mnie osobiście najbardziej uniwersalna lornetka dzienno zmierzchowa to 10x50. Jest power, jest jasność, jest szerokie pole i mobilne gabaryty, w przeciwieństwie do dużych lornet astronomicznych.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pią 17 Lis, 2017   

NoVik jeśli jesteś z okolic Katowic to ja sektora 32 mam do obejrzenia.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Interesują mnie bardziej modele porro. Do dachówek jakoś nie bardzo jestem przekonany. Porro to jednak porro...
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Widze ze ciezko Ci cos wybrać :smile: , ja mam juz trzy lornetki,....a zacząłem pytac później :cool:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Master Yoda pochwal się co znowu kupiłeś.
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Jak tylko dojedzie to nie omieszkam pokazać :grin:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Po co wyważać otwarte drzwi. Arek zasugerował Nikon ex. Jeśli na siłę szukasz egzotyki to RoboBat zachwala optricon imagic które ma w wersji 32 i 42, pytanie tylko o ewentualny serwis. Ja mam olympus exps 42 dobra lornetka ale polem znacznie ustępuje Nikon ex.

[ Dodano: Nie 19 Lis, 2017 02:07 ]
NoVik mam nadzieje że się nie pogniewasz gdy wykorzystam twój wątek do zadania pytania do bardziej doświadczonych kolegów o Kite Birdwatcher 8x40 porro. Jest taka na edredon za 800. To tak a propos egzotyki rodem z Belgii. Nie jest oczywiście moja intencją dalsze mieszanie ci w głowie. Z tego co widziałem Arek wspominał ci też o levenhuk Sherman pro. Bardzo polecał ja również Kivirovi. Jedynie wątpliwości w komentarzach pod testem budziła możliwa słaba kontrola jakości, a tym samym powtarzalność tych lornetek. Mają przynajmniej swoją filię w Pl.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Lornetka ma być dobra na duże odległości np. obserwacja z polnych dróg zwierzyny, nawet po zmierzchu. Myślałem o czymś z mniejszą aperturą. Mam do porównania Dekarema i główna jego bolączka to ciężar. No i wiek. Przekonałem się do nowszych sprzętów lecz też porro. Dachówki są jakieś... wydają mi się zbyt delikatne.
Eschenbach ma dobrze ogumowane lornetki. Teraz nie wiem czy 8x40 czy drugi raz 10x50... 8x40 na zmrok może być za mała, słabo może ściągać za dnia w porównaniu do 10x50. Byłem zdecydowany na 8x40. Teraz zastanawiam się czy nie szukać większej. Ale czy otrzymam od Was propozycję porównywalną do cech Eschenbacha?
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Może pentax sp wp, jest test. Niestety jak to pentax male pole ale podobno ostre. Nie jest to pewnie czołg ale transporter opancerzony już tak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14