Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pon 13 Lis, 2017
Nikon D5300 czy D7100 dla amatora
Autor Wiadomość
faraon28 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   Nikon D5300 czy D7100 dla amatora

Witam
Jestem na kupnie body Nikona i mam dylemat jako amator który robi zdjęcia tylko na wypadach rodzinnych, wakacje itd.
Mam obiektyw nikona 18-300, body które miałem się rozbiło i zastanawiam się nad kupnem D5300 lub D7100 róznica jest 1000 zł ale czy warto dla amatora brać droższe body, czy body ma wpływ na jakość zdjęć. Będę tym robił tylko zdjęcia bo do filmów mam kamere.
Możecie doradzić lub zaproponować jakieś inne rozsądne body.

Z góry dziekuje za informacje i rady
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

faraon28 napisał/a:
czy body ma wpływ na jakość zdjęć

Ma na dwa lub trzy zasadnicze sposoby: jeden to matryca (tu akurat zarówno D5300 jak i D7100 prezentują wysoki poziom), drugi to ergonomia i wiążąca się z nim łatwość/trudność robienia zdjęć. Aparaty serii D7xxx są nieco większe i cięższe, dzięki czemu mają lepszą ergonomię (wygodniejszy uchwyt, więcej lepiej rozmieszczonych przycisków), ponadto lepszy wizjer optyczny (pryzmat zamiast lusterek). Trzeci sposób, który można wyróżnić, to autofocus. Jego szybkość i celność też przecież wpływa na jakość finalnego zdjęcia.

Osobną kwestią, którą powinieneś rozpatrzyć to właśnie kwestia wagi i rozmiarów. Może z obiektywem 18-300 nie będzie to jakaś duża różnica, ale dla niektórych bywa zauważalna.

https://www.optyczne.pl/p...=1793&add1=1729
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Dodać trzeba że D7x00 mają również uszczelnione korpusy - co pozwala na robienie zdjęć bez wzgledu na pogodę.
 
 
faraon28 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

miałem w sklepie jedno i drugie body jest różnica w wielkości i wygodniejsze jest to wieksze, chodzi mi o to czy odczuje różnice na jakości zdjec miedzy jednym a drugim body
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

faraon28, wszystko napisałem w moim pierwszym poscie.
 
 
faraon28 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Wto 14 Lis, 2017   

ostatnie pytanie która z tych lustrzanek zobie wiecej zdjęć
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1054
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 15 Lis, 2017   

Łatwe pytanie, nawet ja to wiem. Więcej zdjęć zrobisz lustrzanką, którą kupisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15