Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sob 18 Lis, 2017
Pomieszczenie na fotografię portretową - wyposażenie
Autor Wiadomość
Raighto 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   Pomieszczenie na fotografię portretową - wyposażenie

Witam,
Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział. Podobnego tematu nie znalazłem, niestety.
Moja żona bardzo często robi zdjęcia naszemu dziecku korzystając z telefonu S7 i sprawia jej to dużo przyjemności. Chciałbym aby ta fotografia stała się w pewnym sensie hobby. Doradziłem jej zapisanie się na kurs podstaw z fotografii oraz warsztaty.
Jako prezent na święta chciałbym przygotować jej pokój do robienia zdjęć. Chciałbym aby miała odpowiedni sprzęt dla początkującego. Aparat już ma zamówiony, do aparatu dodany ma jeden obiektyw, pozostałe obiektywy wybierze sobie po kursie/-ach. Aparat nie stanowił dla mnie problemu z wyborem.Jednakto, co jest potrzebne do pokoju 3m/4m wysokość 2.2m, to już nie jestem w stanie wymyślić. Wiem wiem, stojak i tła. Ale jakie światło i co dalej, to już nie wiem :( . Pokój jest niestety ciemny, nie jestem w stanie wygospodarować jej innego pomieszczenia.
Bardzo prosiłbym o pomoc w doborze przynajmniej podstawowych elementów, które przydadzą się jej do rozpoczęcia przygody ze zdjęciami portretowymi. Budżet to około 2000-2500 zł.
Bardzo dziękuję za pomoc i sugestie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

W tej cenie jest w czym wybierać. Np.:

https://fotozakupy.pl/product-pol-15275-QuadraLite-Up-700-Kit-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMI-5La0afI1wIVGUkZCh247gjAEAQYBSABEgKLqvD_BwE

Coś takiego wystarczy już do wielu i to bardzo kreatywnych zastosowań.

Wolne środki można przeznaczyć na wyzwalacze:
https://fotozakupy.pl/product-pol-14451-Quantuum-QuadraLite-Navigator-system-zdalnego-wyzwalania-dla-Move-Pulse-Move-Pro-Pulse-Pro-uniw.googleshoppingpl.html?gclid=EAIaIQobChMIq6_2u6jI1wIVi4KyCh3PdQIlEAQYASABEgLGZfD_BwE

plus dodatkowe modyfikatory np. beauty dish:
https://fotozakupy.pl/product-pol-8658-Czasza-Quantuum-QuadraLite-Beauty-Dish-Radar-bialy-55cm-uniw.googleshoppingpl.html?gclid=EAIaIQobChMItp_f5ajI1wIVHEkZCh1ZUQf3EAQYAiABEgKou_D_BwE
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Taki zestaw da już spore możliwości. Bardzo polecam od razu brać wyzwalacz bezprzewodowy. Odbiornik wystarczy jeden. Pozostałe lampy można wyzwalać z fotoceli - działa bardzo dobrze.

Ja nie wziąłem i to był błąd. Kabel mocno przeszkadza. Można się o niego potknąć, statyw przewrócić, sprzęt popsuć :cry:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Dodatkowy odbiornik to koszt 53 zł:
https://fotozakupy.pl/product-pol-14450-Quantuum-Quadralite-Navigator-dodatkowy-odbiornik.html
a więc bez tragedii.

Fotocela w większości przypadków wystarczy, ale czasami głupieje. Ustawisz jedną lampę w rogu ciemnego pomieszczenia z tyłu jako kontrę i może nie chwycić głównego błysku.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Wiem, to bardziej było żeby podkreślić, że jeden odbiornik + fotocela to i tak dużo lepiej, niż kabel.

Ja mam kabel + fotocela (przy czym lampy mam 2, nie 3) i to jest opcja zdecydowanie najgorsza. Problemów z wyzwalaniem drugiej nie miałem, ale odległości raczej duże nie były (2-3 m maksymalnie).
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Sprzęty Quadralite też mogę z czystym sumieniem polecić, mam i używam z powodzeniem. Wyzwalacze radiowe Navigator są na tyle niedrogie, że naprawdę nie warto ich pomijać, tym bardziej, że nie chodzi tylko o wygodę wyzwalania (którą ewentualnie fotocele też zapewnią), ale także o wygodę zmiany parametrów błysku bez ciąglego biegania do lamp, które zwykle są umiejscowione w niewygodny do sterowania sposób, bo gdy kierujemy je z góry w dół, wtedy panel z przyciskami i wyświetlaczem skierowany jest w sufit.
 
 
Raighto 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 20 Lis, 2017   

Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Bardzo fajny ten zestaw świateł, mam nadzieje, że wystarczy. Nie wiem co to ten wyzwalacz ale jak polecacie, to dołożę.
Do czego jest ten beauty dish?

Bardzo dziękuję za pomoc
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Lis, 2017   

Raighto napisał/a:
Nie wiem co to ten wyzwalacz ale jak polecacie, to dołożę.


Wpinasz w aparat i on wyzwala lampy zdalnie gdy naciskasz spust migawki. Nie trzeba latać z żadnym kablem.

Raighto napisał/a:
Do czego jest ten beauty dish?


Stworzony do fotografii portretowej. Chyba najlepiej oświetla modelkę/modela gdy strzelamy od frontu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017   

Ja lubię używać beauty-dish z góry/boku, kąt padania 45° lub nawet ostrzej z góry. Robią się fajne plastyczne cienie, jeśli chce się uzyskać bardziej kontrastowy portret, coś mniej „grzecznego”. Może na początek zabawy nie jest potrzebny, można pouczyć się na parasolkach/softboksach, ale na późniejszym etapie się przydaje, szczególnie jeśli mamy jeszcze żurawia (boom), który pozwala dać światło bliżej modela ale wysoko. Na zwykłym statywie może być niewygodnie, bo będziemy sobie czasem przesłaniać kadr.
 
 
Raighto 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017   

Domyślam się, że te oświetlenie i beauty dish są odpowiednie do rozpoczęcia przygody.
Jednak zapytam o bezpieczeństwo/zdrowie. Czy ten sprzęt jest odpowiedni do pracy z dzieckiem poniżej 2 lat? Nie wiem, czy to głupie pytanie, ale zapytam aby mieć 100% pewności.
Widzę, że ten zestaw lamp jest w super cenie w tym sklepie.

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam,
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017   

Pierwsze z brzegu:
http://www.doslav.pl/lamp...i-uzupelnienie/
Jest w sieci dużo na ten temat.
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Lis, 2017   

Bo robić zdjęcia z lampą błyskową to trza umić !
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 22 Lis, 2017   

A ja się zastanawiam, czy na pewno żona musi mieć sprzęt studyjny. Dla mnie było to za duże ograniczenie dlatego fotografuję lampami reporterskimi.
Jakiego producenta aparatu wybrałeś? Niektóre systemy są bardzo łatwe do opanowania i wyposażenia w fajne i niedrogie oświetlenie.
 
 
Raighto 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 22 Lis, 2017   

Dziękuję T.B. za artykuł.

Fotovideo, oczywiście że tak, dlatego ja jako osoba 3cia, nieznająca tematu, chciałbym uzyskać odpowiedź od osób z doświadczeniem.

Wojmistrz, aparat jaki wybraliśmy to nikon D750 a obiektyw na początek to 50mm stałoogniskowy.

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 23 Lis, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
A ja się zastanawiam, czy na pewno żona musi mieć sprzęt studyjny. Dla mnie było to za duże ograniczenie dlatego fotografuję lampami reporterskimi.

W sumie dobre pytanie, ja lubiłem wyjść ze sprzętem do parku i strobistować z użyciem mieszanego światła, błysk plus naturalne. Pytanie, czy kobieta będzie chciała targać ze sobą sprzęt, czy jednak woli wieczorami po pracy w domu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15