Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: komor
Pon 19 Mar, 2018
Pytanie do uzytkownikow
Autor Wiadomość
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018   

Ja rozumie że mało komu się przelewa ale zakupy się planuje, odkłada się grosik na jakąś okazję a gdy się ona pojawia, kupuje. W takim razie zakładam że oszczędności są zdecydowanie poniżej tego co jest w planach:-/
PS.
Ja odwiesiłem na kołek sprzęt właśnie z uwagi na szalejący przednówek. Komor, nie wiem czy pamiętasz ten zaje...ście mroźny Sylwester w rynku ( chyba 2008-09) , z całości "grupy" przyszliśmy tylko my dwaj...ale do północy wytrzymałem tylko ja :mrgreen: Tak zakończyła się moja zabawa z fotografią :roll:
...a szkoda że sprzęt się marnuje.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Max19700 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 02 Mar, 2018   

Witam. Posiadam Canona D1300 a chciał bym zamontować do niego obiektyw Obiektyw Tamron 150-600 mm F/5.0-6.3 SP Di VC USD/Canon. Czy może ktoś powiedzieć coś na temat tego jak to będzie działało.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Jeśli to jest 1300D (D na końcu, a nie na początku nazwy), to powinno działać, w sensie da się podłączyć. Pytanie o rezultaty natomiast jest zależne od oczekiwań i tego, do czego zamierzasz używać takie zestawu. Na pewno nie wieszałbym go na szyi za pasek umocowany do aparatu. :)
 
 
Max19700 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Od niedawna robię fotki samolotów. Nie jestem profesjonalistą i myślę że do robienia zdjęć na własny użytek taki zestaw będzie ok. Wiem że po podpięcie tego obiektywu waga zestawu jest dużai muszę zainwestować w lepszy pasek.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3

Canon EOS 1300D "punkt krzyżowy f/5,6 na środku" https://www.canon.pl/for_...cification.aspx

Będzie?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   

Max19700, do samolotów będzie ciężko, lepszy będzie nawet używany korpus typu 40D, 50D, 60D, właśnie ze względu na AF. Ten Tamron jest ciemny, na maksymalnej ogniskowej ma f/6.3, co będzie problematyczne, co najmniej w trybie śledzenia.

PDamian słusznie zwraca uwagę, że w ogóle może być problem, jeśli żaden z punktów AF nie jest czuły od f/8.

Max19700 napisał/a:
Wiem że po podpięcie tego obiektywu waga zestawu jest dużai muszę zainwestować w lepszy pasek.

Na pewno pasek trzeba podpinać wtedy do obiektywu, nie do aparatu. Przy czym nie widzę, czy Tamron ma uszka do paska, być może trzeba będzie wykorzystać łącznik statywowy jakoś.
 
 
BartekMm 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Witam. Zamierzam kupić swój pierwszy aparat nikon d5600 którego będę używał amatorsko. Potrzebuje sie dowiedzieć czym różni sie obiektyw Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED od 18-105 mm f/5.6, 8.1 . Z góry dziękuje za pomoc
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

BartekMm,
jest tylko jeden Nikkor 18-105mm.
Pewnie błąd na stronie.
 
 
BartekMm 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

PDamian czy mógłbyś mi jeszcze zaproponować jakiś obiektyw do nikon d5600. Będę go potrzebował przeważnie do wyjazdów na wakacje. Pozdrawiam
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Ja bym kupił D5600 (lub jak znajdziesz taniej o 300zł i więcej to D5500) z Nikkor 18-140mm. Ale jak to za drogo, to trudno.

A inny -dodatkowy obiektyw to Nikkor DX 35mm f/1.8. https://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/478148
 
 
BartekMm 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

PDamian a mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć w jakich miejscach korzystac z proponowanych przez ciebie obiektywów ?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Ten 35mm to m.in. jak jest ciemno lub do portretów "z rozmazanym tłem".

https://www.nikon.pl/pl_P...lore_main.page? https://www.nikon.pl/pl_P...hy-articles.tag

https://www.nikonusa.com/...ore/videos.page
 
 
BartekMm 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

PDamian dzięki za pomoc pozdrawiam :lol:

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2018 19:44 ]
Zastanawiam sie właśnie czy dla mnie amatora na wakacje nie wystarczy obiektyw 18-115mm nikkor czy jednak warto zapłacić więcej za 18-140mm Nikora. Pozdrawiam
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Pewnie starczy.
Zawsze z 400-500 taniej.
https://www.euro.com.pl/l...dx-18-105.bhtml

https://www.euro.com.pl/l...18-140-vr.bhtml
 
 
BartekMm 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Dzięki jeszcze raz Pdamian :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15