Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 26 Lis, 2017
Lustro do sklepu internetowego
Autor Wiadomość
Krzychux1 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   Lustro do sklepu internetowego

Witam

Więc tak, od razu napiszę, że prawie w całości przeczytałem poradnik "pecelabowy o fotografii" i jakieś pojęcie mam o fotografii(niewielkie), po za tym nie będzie to mój pierwszy aparat.

Ale przechodząc do tematu..Planuję otwarcie sklepu internetowego i potrzebuję aparatu do robienia zdjęć produktów.Raczej jestem przekonany, że potrzebuję lustrzankę.Mam już kupione lampki, parasolki i prawie przygotowane miejsce do robienia fotek.Aparat będzie stał na statywie, ale nie zawsze.

Potrzebuję więc body i obiektyw:
1.Ogniskowa do około 100mm(na pewno chcę jeden obiektyw o jak najmniejszym zakresie[podobno im większy zakres tym są droższe, a ja mam sprecyzowane potrzeby])
2.Najlepiej jak najaśniejszy(2.0-2.8, jeżeli się mylę poprawcie mnie)

Nie wiem co jeszcze powinien, mieć aparat do tego rodzaju zdjęć.
Chciałbym też dokupić 2 obiektyw uniwersalny(czyli około 50mm), chyba że ten do pracy będzie miał takie parametry.

Dodam, że mam okazję kupić body nikona D50 od znajomego za bardzo małe pieniądze i wtedy dużo kasy zostałoby na obiektyw.Czy to ma w ogóle sens?Np. Nikon D50 + obiektyw za np. 1400zł
Także opinie o D50 bardzo mile widziane.

Chciałbym się zmieścić w cenie do 1500zł(raczej celuję w coś używanego, ale w idealnym stanie)

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie wskazówki i porady.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

Żeby określić, jaka ogniskowa obiektywu Ci się przyda, musisz podać, jakiej wielkości obiekty chcesz fotografować, bo od tego zależy, jak dużo miejsca potrzebujesz i jaką ogniskową.

Nie potrzebujesz obiektywu jasnego do zdjęć produktowych, bo i tak będziesz go mocno przymykał, poza tym w tych pieniądzach nie dostaniesz dobrego jasnego obiektywu.

D50 to już bardzo stary aparat i raczej bym się nie zdecydował, nawet jak jest bardzo tani – będzie mało wygodnie, starożytny wyświetlacz, w Nikonie nie ma darmowej możliwości robienia zdjęć zdalnie z komputera (z D50 tym bardziej, bo nie ma nawet Live View).
 
 
Krzychux1 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

Więc tak zaczynając od rzeczy małych rozmiarów od 1cm do wielkości ramy rowerowej czy kół samochodowych.

Rozumiem, że nikon d50 z dobrym obiektywem nie ma racji bytu?

@edit
Jeszcze dodam, że nie potrzebuję takich bajerów jak Wifi czy GPS.Wydaje mi się też, że jeden obiektyw może nawet stałoogniskowy(ten do sklepu).W przyszłości będę mógł sobie dokupić inny z większym zakresem, ale czekam na dalsze wypowiedzi.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

Krzychux1 napisał/a:
Więc tak zaczynając od rzeczy małych rozmiarów od 1cm do wielkości ramy rowerowej czy kół samochodowych.

No to spory rozrzut. Chcąc to robić budżetowo zacząłbym od Sigmy 17-70, która pozwoli robić zarówno spore zbliżenia, jak i w razie potrzeby ogarnąć szerszy plan. Jeśli masz sporo miejsca na robienie tych zdjęć, możesz też ewentualnie kupić obiektyw makro, taki jak Tamron 60mm f/2, Canon 60 mm Macro czy analogiczny Nikkor, w zależności od tego, jaki system (korpus) wybierzesz.

Krzychux1 napisał/a:
Rozumiem, że nikon d50 z dobrym obiektywem nie ma racji bytu?

Może nie tyle nie ma racji bytu, co szybko może się okazać zbyt niewygodny biorąc pod uwagę, jak się dziś pracuje. Jego jedyną zaletą może być fakt, że ma jeszcze tzw. śrubokręt, co pozwoli używać z nim starsze obiektywy Nikona, które nie mają swojego silnika autofocusa, przez co nie ostrzą automatycznie z nowymi budżetowymi korpusami (serie D3xxx i D5xxx). Brak Live-View to dziś spora wada, bo to znacząco ułatwia pracę przy fotografii produktowej.
 
 
Krzychux1 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

To może jakieś konkretne propozycje?Konkretne zestawy body+obiektyw, albo linki jakieś.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

Krzychux1, a chcesz robić te zdjęcia na statywie czy z ręki?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Krzychux1, a chcesz robić te zdjęcia na statywie czy z ręki?

Krzychux1 napisał/a:
Aparat będzie stał na statywie, ale nie zawsze.

Jeśli te lampki to świetlówki, to bez statywu będzie ciężko.

Krzychux1 napisał/a:
To może jakieś konkretne propozycje?

Jeśli chcesz szukać sprzętu używanego, to ja niespecjalnie doradzę, bo nie śledzę. Musisz zacząć od korpusu, a do niego szukać potem obiektywu. Sigma 17-70 jest dostępna zarówno z mocowaniem Nikona jak i Canona, ale musisz wiedzieć z jakim mocowaniem kupić, dlatego zaczynaj od korpusu. Ta Sigma ma dwie wersje, starszą bez stabilizacji i nowszą z OS. Oczywiście starsza będzie tańsza, w zamian ma nieco lepsze przybliżenie makro, ale obydwie wersje powinny Ci wystarczyć.

Tak przy okazji to mam tę starszą wersję z mocowaniem Canona, mogę sprzedać, bo już nie używam.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

komor, przeoczyłem :)
Krzychux1, jeśli to tylko na sklep internetowy i ze statywu, to ja nie wiem, czy lustrzanka to dobry wybór, zwłaszcza, jeśli obiekty będą od 1cm do ram rowerowych. Ja bym zasugerował ci jakiś "lepsiejszy" kompakt z makro, PASM, względnie .raw, jeśli masz ochotę je obrabiać.
Jakiej wielkości zdjęcia będziesz wyświetlał w tym sklepie? Czy wiesz, że kompaktem robiąc zdjęcia na ustawieniach manualnych, możesz dobrać najniższą czułość matrycy czyli około ISO100, prawie nie dotykać przysłony, a jedynie czasem naświetlania (liczonym nawet w dziesiątkach sekund) zrobić super jakościowe fotki ze statywu? Z takiego kompaktu około 20Mpx, po zmniejszeniu obrazu do np 4K, bo nie sądzę byś więcej potrzebował, jakość będzie żyleta. Po prostu na ISO100 nawet kompakty robią dobre zdjęcia, ale słabość optyki nie pozwala na to w normalnym życiu, chyba że mocnym słońcu, dlatego automaty podnoszą ISO ile mogą i są szumy.
 
 
Krzychux1 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Jakiego Cannona masz?

Kolejna sprawa, chciałbym dowiedzieć się o jakieś konkretne modele , patrzyłem na różne firmy i raczej będę kierował się w stronę Nikona albo Lumixa.Jakieś modele warte uwagi, później łatwiej będzie dobrać obiektyw.

Kompaktu nie chcę.

[ Dodano: Pon 27 Lis, 2017 13:51 ]
A co powiecie o Cannonie eos 1100d ?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Najwyższą jakość -to chyba nabyć jakiś bezluserkowiec Sony -z miare świezą matrycą do nowej Sigmy 60 DN https://www.ceneo.pl/24609776
i do makro pierścienie.
Dla lepszego wyboru aparatu -wyboru lepszego aparatu warto by było zwiększyć budżet.
 
 
Krzychux1 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Nadal oczekuję jakiś propozycji i opinii o eos 1100d i d3100 nikona

tak btw. widzę, że na tym forum nie ma ludzi potrafiących czytać ze zrozumieniem.Napisałem, że potrzebuję lustro czyli nie chcę ani kompaktu ani bezlusterka.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Krzychux1 napisał/a:
1100d i d3100


-to bez znaczenia
chyba że wybór któregoś pozwoli ci na kupienie lepszego obiektywu.

Do takiej produktówki to i "18-55mm" starczy -jak się wie co robi.
...Jak się nie wie, to i 100L nie pomoże.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Dokładnie jak skwitował PDamian. Akurat najważniejsze są tu umiejętności, a nie sprzęt. Krzychux1, co nie kupisz będzie super do tego co chcesz robić, pod warunkiem, że będziesz wiedzieć jak tego sensownie użyć. Ja produktówkę robię Canonem 1000D, jak i kompaktem... i bezlusterkowcami... i lustrzanką pełnoklatkową... tak na prawdę czymkolwiek co mi akurat wpadło do rąk jadąc na zlecenie i ile chce za to zapłacić klient. Nie chodzi tu o to, ze jak płaci dużo to super lustrzanka, a jak mało to zlewam klienta kompaktem. Każdym z tych aparatów zrobię tak samo dobre zdjęcia na strony internetowe, a jak klient ma bzdurne wymagania to ma użyty sprzęt absolutnie zbędny, ale za to płaci.
 
 
Krzychux1 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Więc wstępnie zdecydowałem się na nikona d3100.Teraz prosiłbym o KONKRETNE propozycje szkiełek.Wydaje mi się, że bez sensu kupować 2 obiektywy(1 do studia, a 2 na codzień).Więc raczej coś z zakresu 35-100.

Dla mnie zdjęcia na codzień to np. zdjęcia wiewiórek w parku, lepszej połówki, jedzenia(lepszej połówki :mrgreen: :mrgreen: ) i chyba tyle.W tym drugim zastosowaniu jasność ma chyba większe znaczenie, dlatego wcześniej wspomniałem o jasności.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Krzychux1, i t o wszystko za 1500 zł łącznie z tym obiektywem dla lepszej połówki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15