Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Cyfrowa lustrzanka, kompakt?
Autor Wiadomość
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   Cyfrowa lustrzanka, kompakt?

Witam

Pomyślałem o kupnie drugiego aparatu, posiadam Panasonica TZ38, który swoje lata już ma....
Jako laik pojęcia nie posiadam co dalej?
Jakaś prosta lustrzanka, czy może kompakt?
Aparatu potrzebuje do amatorskiej fotografii natury i rodziny :???:
Bez wodotrysków typu nagrywanie filmów, czy wifi...:)
Budżet to około 1500pln, może być z drugiej ręki.
Co poradzicie panowie, a może macie coś do sprzedania?


Pozdrawiam.

[ Dodano: Wto 28 Lis, 2017 19:02 ]
Edit
Któraś oferta jest warta uwagi?
Dziękuję za pomoc.


https://www.olx.pl/oferta...99-IDq8dJn.html

https://www.olx.pl/oferta...99-IDoHaJ8.html

https://www.olx.pl/oferta...99-IDpH3OZ.html

https://www.olx.pl/oferta...99-IDlkuPi.html

https://www.olx.pl/oferta...99-IDqrwPW.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Wybierając 4/5 ofert lustrzankowych czuć, że szmoc jest z tobą Master Yoda :)
D5200 z 18-105VR na pewno warte uwagi.
Oferta P500... to byś sobie pomógł po TZ38... jak rosjanie nam 17 września 39 :)
E520 to chyba jako wstęp do fotografii, niestety absolutnie nierozwojowy system.
Pentax K-x z 18-55 też dobre na początek i przynajmniej rozwojowe, bo jak kupisz kiedyś lepszą szklarnię, lampę błyskową czy coś, to zastosujesz w jakimś k-3 czy cokolwiek co nie wybierzesz w przyszłości.
D5000 z 10-105, o kurde dla tego szkła biorę nawet za 2000zł :P tam jest literówka to 18-105 i przyznam ci, że wolałbym dopłacić do tego pierwszego D5200.
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

"Size matters not. Look at me. Judge me by my size do you?" :cool:

Pisząc o Pentax "dokupisz lepszą szklarnię" masz na myśli obiektyw? :lol:

P.S Jak sprawdzić przebieg migawki?, i ogólną kondycję aparatu, bo w tej ofercie sam aparat z zewnątrz prezentuje się ok, natomiast starty napis "Pentax" na zaślepce sugeruje że był " używany"....:)

Edit
Już mam :) , trzeba znać "języki obce" :lol:
https://www.google.pl/url...uVY3atjlS7_3zP7
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Tak, hodziło mi o kolejne obiektywy.
Spora część lustrzanek Pentaxa ma stabilizację matrycy, chociaż nie dam głowy czy akurat k-x. Mam Pentaxa K-50 (chociaż nie jest to mój główny system), miałem wcześniej kilka innych aparatów tej marki i osobiście najbardziej mi przeszkadza system AF przez tzw śrubokręt, czyli silnik w korpusie. Rozwiązanie to jest za głośne przy wielu rodzajach fotografii, ale poza tym jak bym dziś zaczynał swoją historię z lustrzanką, nie szukał zbyt zaawansowanego systemu, to kupiłbym najprawdopodobniej Pentaxa. Jeśli jednak w przyszłości chciałbyś coś bardziej zaawansowanego, system może okazać się zbyt drogi lub niemożliwy do skompletowania. Pod tym względem, wybór Nikona lub Canona jest bardziej trafny.
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Ok, dziękuję.
"Podbiję" jeszcze raz pytanie dotyczące zużycia aparatu, jak poznać?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
nie dam głowy czy akurat k-x

Ma, może nie tak dobrą jak w najnowszych modelach - ale jest. Szkło "kitowe" jest jak najbardziej w porządku - nigdy na "kity" w Pentaxie narzekań nie było, czego o N i C powiedzieć się nie da.
Wojmistrz napisał/a:
system może okazać się zbyt drogi lub niemożliwy do skompletowania

Łoj laboga - nie strasz! :lol: Puszki są lepsze niż u konkurencji na każdym poziomie i z reguły tańsze . Ma po prostu inne szkła i mniej niż u konkurencji tanich - nie twierdzę że kiepskich - obiektywów. Jednak budżetowe i tanie 50/1.8 i 35-tka są bardzo dobre - jak porównać z innymi. To że nie ma do Pentaxa np. dość drogiej Sigmy 50-100/1,8 (5000zł) jakoś nikomu nie przeszkadza. Teraz kupuję np. 24-70/2,8 oryginał Pentaxa - który okazał się jednak lepszy od pierwowzoru Tamrona - te parę złotych za lepsze szkło warto dołożyć. Mimo braku gwiazdki - nie ustępuje nieco droższej "eLce" Canona...czy Nikkorowi.
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Panowie, wracając do tematu (:) ) , brać tego Pentaxa rozumiem?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Gdzieś widziałem Pentax K-50 z dwoma szkłami 18-55 i 50-200 za mniej niż 1500. Lepsza matryca i AF niż w KX. No i ma uszczelnienia, których Kx nie ma (jak wiele canonów i nikonów z niższej półki).
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Zajmujecie się polityką, poza oczywiście fotografią? :cool: :lol:
Pytam o jedno, odpowiadacie na drugie..... :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Master Yoda, jeśli 12Mpx to nie problem, to możesz brać tego Pantaxa, aczkolwiek to staruszek z niższej półki i też trzeba o tym pamiętać. Zasilany jest na paluszki AA a nie jakąś baterię Li-ion, ale to nie powinien być problem. Przy tej cenie, jeśli posłuży jeszcze z 10.000 zdjęć, to będzie można powiedzieć, że warto było.
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Dzięki.
Tu wyczytałem że migawka ma dość długą żywotność: http://www.olegkikin.com/shutterlife/pentax_kx.htm
A tu: https://www.optyczne.pl/1...ja_aparatu.html , tak jak piszesz że baterie to nie problem (1100 zdjęć)- to sporo, że można zamienić na akumulatorki (420 fotek)

Miła tu atmosfera na forum, dziękuję za pomoc, jak aparat kupię, to jeśli to nie problem, wstawię w temacie zdjęcie...
Pozdrawiam, i niech Moc będzie z Wami.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 28 Lis, 2017   

Fajnie, dobrego światła życzę.
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Padło jednak na Olympus E-520.... :cool:
Nabyłem.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Dziwny wybór, ten system upadł. Ktoś się ucieszył, że pozbył się padła. :razz:
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Możesz doprecyzować wyrażenia " ten system upadł ", "padło ", oraz wyjasnic dziwna radość jaką okazujesz z powodu ww określeń?
Rozumiem ze cieszysz sie z mojego nieudanego zakupu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15