Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Cyfrowa lustrzanka, kompakt?
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Ja też ci pisałem
Wojmistrz napisał/a:
E520 to chyba jako wstęp do fotografii, niestety absolutnie nierozwojowy system.
System upadł wiele lat temu. Nikt już nie produkuje takich aparatów ani obiektywów, co gorsza, to nawet nie jest APS-C tylko matryca 4/3. Następcą systemu jest m4/3 czyli mikro 4/3 w bezlusterkowcach Olympusa i Panasonica, ale obiektywy do siebie nie pasują.

Na tym forum nikt się nie cieszy z cudzego złego wyboru, zresztą żaden nie jest do końca zły, jeśli robi się to z pasją. Co najwyżej Wujek_Pstrykacz jak i ja złapaliśmy się za głowę w lekkim załamaniu. Osobiście starałbym się to jeszcze odkręcić, ale jeśli nie możesz, to trudno. Aparat robi fotki, nie osiągniesz niestety takich efektownych rozmyć tła jak na APS-C, tym bardziej daleko do wzorca czyli pełnej klatki. Pamiętaj o ogniskowych, że masz ekwiwalent x2, gdzie APS-C to x1.5. Co to oznacza, że jeśli ktoś na APS-C czyli tym co ma większość zrobił fotkę na np 50mm, to FF taki sam kadr uzyska na 75mm a ty swoim aparatem na 37.5mm. Niby mało ważna sprawa, ale jednak, bo szukając szkła szerokokątnego będziesz potrzebował 8mm tam gdzie FF 16mm a APS-C 12mm. W tą stronę będzie po prostu ciężko, za to jak kupisz teleobiektyw 200mm, to APS-C będzie miał podobny kadr na 300mm, a za to ci z FF muszą wybulić kupę kasy na 400mm.
System jest martwy, nie możesz już liczyć na nowe obiektywy, ale na rynku wtórnym jest ich sporo a ceny raczej spadają, z tym, że obiektywy te są niestety nieporównywalnie słabsze od dzisiejszych konstrukcji zwłaszcza pro.
Aparat ma jeden spory plus, ma stabilizację matrycy.
Niemniej życzę ci dobrego światła.

Jeszcze zerknąłem na tą aukcję. Mam nadzieję, że jesteś świadomy, że masz tam obiektyw 40-150mm. W twoim aparacie to teleobiektyw. Poszukaj jakiegoś ZUIKO 14-42mm czy 14-45 byle nie M.ZUIKO bo nie będzie pasował.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Dzięki
Kupilem ten, mam nadzieję ze jakies zdjecia zrobię :)
Z poprzedniej aukcji oferent sie wycofał jak chcialem odebrać osobiscie....

[ Dodano: Pią 01 Gru, 2017 12:44 ]
Pisze o Pentax.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Zastanawiam mnie, dlaczego tak spłyciłeś budżet. Miałeś 1500zł i Nikona D5200 do kupienia. Nie wspomnę, że na rynku jest też sporo starszych całkiem fajnych Canonów, a za 1500zł da się już upolować pierwszego 5D z np 50mm f/1.8. To staruszek jeśli patrzeć na rozwój technologii, ale fotki daje nadal obłędne. https://www.flickr.com/se...205D%2050%2F1.8
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Zobaczę czy ta pasje będzie mnie kręcić, jesli nie, mniejsza " strata" ;)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   Re: Cyfrowa lustrzanka, kompakt?

Master Yoda napisał/a:
Aparatu potrzebuje do amatorskiej fotografii natury i rodziny :???:
Bez wodotrysków typu nagrywanie filmów, czy wifi...:)
No i tu faktycznie by pasował 5D :) przynajmniej artystycznie. Nic to, masz E520, jeśli jest sprawny, to też umili ci czas.
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Taka mam nadzieję.
Moze troche sie nauczę fotografii...
A pozniej podpytam co dalej :cool:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Master Yoda napisał/a:
Możesz doprecyzować wyrażenia " ten system upadł ", "padło ", oraz wyjasnic dziwna radość jaką okazujesz z powodu ww określeń?
Rozumiem ze cieszysz sie z mojego nieudanego zakupu?


No to do rzeczy.
Nie cieszą mnie błędne decyzje kupujących, wręcz przeciwnie. :neutral:
Po drugie nie tylko ja się dziwię takim wyborem.
Po trzecie - tym aparatem da się zrobić zdjęcia, to w głównej mierze zależy od umiejętności i sporzeniu fotografującego.
Po czwarte - ciężko kiedyś będzie sprzedać ten aparat, trzeba będzie znów znaleźć "entuzjastę"
Życze, tak jak kolega Wojmistrz, udanych kadrów i dobrego światła :) :cool:
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017   

Dziękuje, postaram sie by byly dobre.
Tym czasem od 2 tygodni czytam....
Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon 04 Gru, 2017 01:17 ]
Wojmistrz napisał/a:
..... Poszukaj jakiegoś ZUIKO 14-42mm czy 14-45 byle nie M.ZUIKO bo nie będzie pasował.


Taki?- https://www.olx.pl/oferta...html#5520c48f38

[ Dodano: Pon 04 Gru, 2017 01:43 ]
edit

Pierwsza fotka (noc) :cool:

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=540126#540126
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Tak, taki.
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Dziękuje.
Ze swojej strony ofereju pomoc w tematach " zegarkowych", doradctwo przy kupnie, ocena oryginalności itd.

Pozdrawiam.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Słuchaj, fotografując z pasją. ten aparat pokaże ci jeszcze duszę :) Dobrego światła.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Gru, 2017   

Master Yoda napisał/a:
cieszysz sie z mojego nieudanego zakupu?

Raczej ci współczuje i szczerze pisze o systemie - bo faktycznie lustrzanek już nie robią. Co prawda robią fajne bezlusterkowce, ktore mimo o połowę mniejszej matrycy niż apsc to tak dobre są że spokojnie konkurują z matrycami canonów. Niemniej rozmiar matrycy ma swoje prawa i zwykle okazuje się że w wiekszości przypadków lepsza jest wieksza... Choć może akurat przy foceniu zegarków mniejsza GO się akurat przyda.
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Czw 07 Gru, 2017   

Jak pisałem, do nauki wystarczy mi ten, jak pasja zaskoczy, podpytam co polecacie rozwojowego.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Cytat:
akurat przy foceniu zegarków mniejsza GO się akurat przyda.

Przepraszam - miało być większa GO...
 
 
Master Yoda 
Bywalec



Posty: 108
Wysłany: Sro 13 Gru, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Cytat:
akurat przy foceniu zegarków mniejsza GO się akurat przyda.

Przepraszam - miało być większa GO...

:wink:

https://i.imgur.com/zWCc0VH.jpg

Z aparatu tymczasem jestem zadowolony....udało mi się sprawdzić, migawka ma przebieg 7,500, więc jeszcze powinien posłużyć

[ Dodano: Sro 13 Gru, 2017 16:29 ]
Dokupiłem jeszcze Olympus Zuiko Digital ED 14-42 mm f/3.5-5.6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14