Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Efekt rozmytego tła - proszę o poradę
Autor Wiadomość
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017   Efekt rozmytego tła - proszę o poradę

Witajcie :)
Proszę Was doświadczonych o pomoc. Zajmuję się rękodziełem i do tej pory swoje prace fotografuję "zwykłym" aparatem. Jednak wiem, że nie wygląda to zbyt dobrze.
Chcę, żeby wyglądały bardziej profesjonalnie ale też bez przesady ;) najbardziej chodzi mi o efekt rozmytego tła.
Nie potrzebuję jakiś specjalnych bajerów w tym aparacie.
Znalazłam Canon EOS 1300D+18-55mm III. Czy będzie on odpowiedni dla mnie laika?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za każdą podpowiedź.
Ania

P.S nie wiem czy udało mi się dodać zdjęcie w załączniku.... o taki efekt mi chodzi.

49353c3b0bd7f2dbf88221d5faf71fbd.jpg
Plik ściągnięto 5695 raz(y) 47,23 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1056
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017   

Lepszy będzie obiektyw Canon EF 50/1,8 STM.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Potwierdzam - 50/1,8 będzie lepszy , a aparat może być nawet używany - obojętnie jakiej marki. Podejrzewam że niemal każdy będzie lepszy od tego canona 1300... A taki efekt uzyskasz raczej szkłem w rodzaju 70 mm lub dłuższym. Idealny byłby zapewne Tamron 90/2,8 macro.
 
 
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Chyba za mało informacji napisałam :)
Budżet jakim dysponuję to 1700 zł.
W tej cenie chciałabym kupić aparat już z takim obiektywem, żeby wyknac takie zdjęcia jak wyżej. Bez potrzeby dokupowania dodatkowych obiektywów.
Czy mam na to szansę?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1056
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Może być lustrzanka Canon + Canon EF 50/1,8 STM, ważne by to była wersja STM bo poprzednie modele są nieudane. Może być lustrzanka Nikon + 50/1,8 lub Pentax + 50/1,8. Oczywiście 50/1,8 jest to dobry obiektyw do tego zadania i można go kupić w przyzwoitej cenie, ok. 500zł.
Ostatnio zmieniony przez Negatyw Pon 04 Gru, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Negatyw napisał/a:
Może być lustrzanka Canon + Canon EF 50/1,8 STM, ważne by to była wersja STM bo poprzednie modele są nieudane. Może być lustrzanka Nikon + 50/1,8 lub Pentax + 50/1,8. Oczywiście 50/1,8 jest to dobry obiektyw do tego zadania i można go kupić w przyzwoitej cenie, ok. 500zł.


Negatyw tylko wtedy przekraczam budżet :(
Najtańsza lustrzanka to 1500-1600 zł + obiektyw 500 zł.
Naprawdę te lustrzanki za 1600-1700 zł nie zrobią takiego zdjęcia?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1056
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Za 1700zł to tylko sprzęt używany.
Ale Canon daje w promocji zwroty, więc można dość tanio kupić Canon EOS 1300D + 18-55mm III + 50mm STM (2049zł) i dostać zwrot 130zł.
https://www.euro.com.pl/l...medium=referral
 
 
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Negatyw napisał/a:
Za 1700zł to tylko sprzęt używany.
Ale Canon daje w promocji zwroty, więc można dość tanio kupić Canon EOS 1300D + 18-55mm III + 50mm STM (2049zł) i dostać zwrot 130zł.
https://www.euro.com.pl/l...medium=referral


To mam o czym myśleć :)
jeszcze jedno pytanie, pewnie śmieszne ale nie mam bladego pojęcia :)
Czy kupując aparat jest tam instrukcja obsługi jak uzyskać różne efekty?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1056
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Aż tak szczegółowej instrukcji nie ma, ale zawsze możesz zapytać na Forum.
 
 
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Bardzo Ci dziękuję za pomoc :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

AnnaWW napisał/a:
Czy kupując aparat jest tam instrukcja obsługi jak uzyskać różne efekty?

W instrukcji Pentaxów zwykle jest co nieco opisu na temat co to za funkcja/opcja i do czego służy - więc akurat w tym przypadku warto ją przerobić z aparatem w ręku. Taki minimalny ale rzetelny kurs fotografowania. Co do zestawu jakim możesz uzyskać pożądany efekt - to znalazłem coś takiego - https://www.olx.pl/oferta...html#321037d161 - aparat dość stary i nie filmuje za to w dobrym oświetleniu sprawuje się świetnie, a same szkła są więcej warte. Masz i 50-tkę 1,4 i manualny 135/2,5 - którymi na pewno pożadany efekt możesz przy odrobinie wprawy uzyskać. (nowy 50/1,4 to 1600zł). No i zostaje ci kasa na statyw i/lub jakąś lampę.
 
 
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
AnnaWW napisał/a:
Czy kupując aparat jest tam instrukcja obsługi jak uzyskać różne efekty?

W instrukcji Pentaxów zwykle jest co nieco opisu na temat co to za funkcja/opcja i do czego służy - więc akurat w tym przypadku warto ją przerobić z aparatem w ręku. Taki minimalny ale rzetelny kurs fotografowania. Co do zestawu jakim możesz uzyskać pożądany efekt - to znalazłem coś takiego - https://www.olx.pl/oferta...html#321037d161 - aparat dość stary i nie filmuje za to w dobrym oświetleniu sprawuje się świetnie, a same szkła są więcej warte. Masz i 50-tkę 1,4 i manualny 135/2,5 - którymi na pewno pożadany efekt możesz przy odrobinie wprawy uzyskać. (nowy 50/1,4 to 1600zł). No i zostaje ci kasa na statyw i/lub jakąś lampę.


Czy lampę również muszę koniecznie kupić? Czy wystarczy może obróbka zdjęcia w photoshopie?
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

K10d na dzisiejsze standardy to już niestety badziew. Relikt początków lustrzanek w fotografii cyfrowej. Ale najważniejsze, że Pentax i ma w instrukcji rzetelny kurs fotografowania :razz:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
znalazłem coś takiego - https://www.olx.pl/oferta...html#321037d161 - aparat dość stary i


To nekrofilia!
https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Pentax_digital_interchangeable_lens_cameras
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

PDamian napisał/a:

K10d na dzisiejsze standardy to już niestety badziew.

Taaa... https://www.dxomark.com/C...D___663_619_212
Badziew którego matryca CCD nie jest gorsza od tej w canonie 7D i lepsza niż w czterocyfrowych (1200d) - przynajmniej w dobrym świetle. https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
AnnaWW napisał/a:
Czy lampę również muszę koniecznie kupić? Czy wystarczy może obróbka zdjęcia w photoshopie?

Oczywiście - jak chcesz robić zdjęcia bez światła? Chcesz zdjęcia rysować w PS? W ostateczności może ci wystarczy światło z okna. Ale statyw ( i wężyk/pilot) i tak konieczny.
PDamian napisał/a:
To nekrofilia!
Taką "nekrofilię" miałbym do dziś w studiu, gdyby jej nie wyciągnął ode mnie kolega dla swojej córy. :lol: A coś konstruktywnego potrafisz napisać? :zalamany:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18