Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Efekt rozmytego tła - proszę o poradę
Autor Wiadomość
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Słuchajcie ja rozumiem, że dla Was to jest tzw. pikuś i wszystko wiecie - dlatego tutaj napisałam o poradę ale odpowiedzi typu "chcesz rysować zdjęcia w PS" można sobie naprawdę darować.....

Rozumiem, że dokupić do aparatu można tysiące rzeczy ale sądziłam, że lampa w aparacie jest i do zrobienia zdjęcia (nie artystycznego) wystarczy i ewentualne rozjaśnienie go w PS..... ale może oczywiście się mylę.

A do czego jest mi potrzebny wężyk i pilot? Czy z ręki takich zdjęć nie zrobię?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

AnnaWW napisał/a:
że lampa w aparacie jest

Widzisz - to że jest - nie znaczy że zrobisz nią dobre zdjęcie... W większości przypadków trudno nawet o przyzwoite, nie mówiąc już o stosowaniu modyfikatorów itp. Jak chcesz np. oświetlić przedmiot z boku? Lampą na stałe zamontowaną na aparacie? No powiedzmy, że doświadczony fotograf miałby z tym "troszkę" problemów... O ilości światła nawet nie mówię.
AnnaWW napisał/a:
Czy z ręki takich zdjęć nie zrobię?

Nie .
Czytając Twój post widzę że u Ciebie problemem nie jest uzyskanie rozmytego tła , tylko brak umiejętności fotografowanie w ogóle. Zanim więc zaczniesz kupować sprzęt - poczytaj o fotografii przedmiotu , może jakiś kurs?
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Oj tam oj tam nie bierz pod uwagę tych ostatnich rad kup zestaw który zaproponował Ci Negatyw podepnij 50mm f1.8 ustaw w aparacie A, JPEG+RAW przysłonę ustaw na f1.8 ustaw odpowiednio kompozycje zainstaluj w komputerze PS + Camera RAW "wywołaj" RAW jak najlepiej umiesz i cała filozofia a lampę błyskową kup później najpierw przetestuj tą wbudowaną ze światłem zastanym !
 
 
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Czytając Twój post widzę że u Ciebie problemem nie jest uzyskanie rozmytego tła , tylko brak umiejętności fotografowanie w ogóle. Zanim więc zaczniesz kupować sprzęt - poczytaj o fotografii przedmiotu , może jakiś kurs?[/quote]

Widzisz a może faktycznie tak jest..... akurat ten efekt o którym pisałam bardzo mi się podoba ale oglądając inne zdjęcia rękodzieła (bez rozmytego tła) wydaje mi się, że zdjęcia są bardziej profesjonalne (nawet nie umiem tego do końca opisać).
Dla porównania dwa zdjęcia, pierwsze ot takie zwykła, natomiast to drugie wygląda chyba inaczej? czy mam coś z oczami?

[ Dodano: Wto 05 Gru, 2017 21:51 ]
i drugie zdjęcie

[ Dodano: Wto 05 Gru, 2017 21:54 ]
kurczę nie wiem jak dodać to drugie zdjęcie :( a chcę kupić lustrzankę :)

[ Dodano: Wto 05 Gru, 2017 21:57 ]
FotoVideo napisał/a:
Oj tam oj tam nie bierz pod uwagę tych ostatnich rad kup zestaw który zaproponował Ci Negatyw podepnij 50mm f1.8 ustaw w aparacie A, JPEG+RAW przysłonę ustaw na f1.8 ustaw odpowiednio kompozycje zainstaluj w komputerze PS + Camera RAW "wywołaj" RAW jak najlepiej umiesz i cała filozofia a lampę błyskową kup później najpierw przetestuj tą wbudowaną ze światłem zastanym !


Filozofa chyba jest :) co to jest Camera RAW?

DSC09641_a.jpg
Plik ściągnięto 3624 raz(y) 207,6 KB

 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

FotoVideo napisał/a:
JPEG+RAW przysłonę ustaw na f1.8 ustaw odpowiednio kompozycje zainstaluj w komputerze PS + Camera RAW "wywołaj" RAW

Dobre rady... :lol:
Ech... Może wypadało by przerobić taki rozdział z instrukcji " Głębia ostrości" - można nawet sobie ściągnąć odpowiedni kalkulator ... Statyw - po to by ustawić tak ostrość , żeby to co się ma w niej zmieścić było tam gdzie trzeba - z ręki to nie ma możliwości żeby cokolwiek zmierzyć a dopiero ustawić... Tło można mieć ostre lub nie - to już kwestia wyboru , ale najpierw trzeba umieć zrobić ostre zdjęcie. Na f 1,8 w budżetowym szkle raczej o to trudno.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

Negatyw napisał/a:
ważne by to była wersja STM bo poprzednie modele są nieudane

Co masz na myśli pisząc, że są nieudane? Są bardzo udane szczególnie w kontekście ceny, ale biorąc pod uwagę fakt, że nowy 50/1.8 STM kosztuje nadal niewielkie pieniądze, raczej nie warto sobie starszymi wersjami zawracać głowę, chyba że naprawdę tanio można kupić używanego 50/1.8II w dobrym stanie.

Andrzej.M. napisał/a:
Badziew którego matryca CCD nie jest gorsza od tej w canonie 7D i lepsza niż w czterocyfrowych (1200d) - przynajmniej w dobrym świetle.

Ręce i nogi opadają…

FotoVideo napisał/a:
zainstaluj w komputerze PS + Camera RAW

I to wszystko za 1500 zł z kosztami korpusu i obiektywu? :)


AnnaWW, Twój budżet nie jest za duży, a na dobre zdjęcia składa się znacznie więcej elementów niż tylko sam aparat czy obiektyw. W oświetlenie fotograficzne raczej nie będziesz inwestować (moim zdaniem nie musisz), będziesz natomiast musiała nauczyć się wykorzystywać światło zastane (i robić zdjęcia nie wtedy, kiedy masz czas, tylko kiedy jest dobre światło…), tak jak często robią to blogerzy kulinarni. Ale nie obejdziesz się bez statywu, jeśli chcesz się zbliżyć do tych wzorców, które pokazałaś powyżej, bo przy świetle zastanym i sensowym przymknięciu obiektywu oraz nieużywaniu wysokich czułości będziesz miała czasy naświetlania zbyt długie, żeby robić to z ręki. Rzeczywiście obiektyw klasy 50mm f/1.8 przyda się do rozmytego tła, to najtańszy sposób na to, wszystkie inne jasne stałoogniskowe szkła będą droższe. Ale nie rezygnowałbym z kitowego obiektywu typu 18-55, żeby zachować jakąś elastyczność i możliwości.
 
 
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

komor napisał/a:
Negatyw napisał/a:
ważne by to była wersja STM bo poprzednie modele są nieudane

Co masz na myśli pisząc, że są nieudane? Są bardzo udane szczególnie w kontekście ceny, ale biorąc pod uwagę fakt, że nowy 50/1.8 STM kosztuje nadal niewielkie pieniądze, raczej nie warto sobie starszymi wersjami zawracać głowę, chyba że naprawdę tanio można kupić używanego 50/1.8II w dobrym stanie.

Andrzej.M. napisał/a:
Badziew którego matryca CCD nie jest gorsza od tej w canonie 7D i lepsza niż w czterocyfrowych (1200d) - przynajmniej w dobrym świetle.

Ręce i nogi opadają…

FotoVideo napisał/a:
zainstaluj w komputerze PS + Camera RAW

I to wszystko za 1500 zł z kosztami korpusu i obiektywu? :)


AnnaWW, Twój budżet nie jest za duży, a na dobre zdjęcia składa się znacznie więcej elementów niż tylko sam aparat czy obiektyw. W oświetlenie fotograficzne raczej nie będziesz inwestować (moim zdaniem nie musisz), będziesz natomiast musiała nauczyć się wykorzystywać światło zastane (i robić zdjęcia nie wtedy, kiedy masz czas, tylko kiedy jest dobre światło…), tak jak często robią to blogerzy kulinarni. Ale nie obejdziesz się bez statywu, jeśli chcesz się zbliżyć do tych wzorców, które pokazałaś powyżej, bo przy świetle zastanym i sensowym przymknięciu obiektywu oraz nieużywaniu wysokich czułości będziesz miała czasy naświetlania zbyt długie, żeby robić to z ręki. Rzeczywiście obiektyw klasy 50mm f/1.8 przyda się do rozmytego tła, to najtańszy sposób na to, wszystkie inne jasne stałoogniskowe szkła będą droższe. Ale nie rezygnowałbym z kitowego obiektywu typu 18-55, żeby zachować jakąś elastyczność i możliwości.



Jedno ze zdjęć powyżej jest zrobione przeze mnie obecnym aparatem - to ze znakiem wodnym egoCraft.
I teraz pytanie do Was - czy to zdjęcie nie jest, aż tak bardzo złe?
Bo tak czytając Was to dochodzę do wniosku, że chyba temat mnie przerósł i raczej z tym nie podołam - miałam nadzieję, że jest to trochę łatwiejsze :)

Bo jeżeli to moje zdjęcie nie jest tragiczne to jednak usiądę na tyłku (póki co) i będę sobie nim dalej cykać. Bo wydatek 2 tys nie jest dla mnie mały i musi być przemyślany..... co sądzicie o tym zdjęciu?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

AnnaWW napisał/a:
Jedno ze zdjęć powyżej jest zrobione przeze mnie obecnym aparatem - to ze znakiem wodnym egoCraft. I teraz pytanie do Was - czy to zdjęcie nie jest, aż tak bardzo złe?

Moim zdaniem nie jest złe, jest klimatyczne i poprawnie naświetlone. Brak rozmytego tła moim zdaniem jest w takiej kompozycji zaletą, a nie wadą. Oczywiście inne kadry, może z innymi produktami, będą dobrze wyglądały z rozmytym tłem. Sama wiesz, jakie miałaś warunki oświetleniowe do tego zdjęcia, z metadanych wynika, że ISO 80, 1/250 s, f/2.8, czyli dość jasno. Przy takich warunkach możesz robić zdjęcia z ręki, tym bardziej, jeśli przysłona nie będzie mocno przymknięta. Canon 1300D plus obiektyw 50/1.8 lub jakikolwiek inny analogiczny aparat w podobnej cenie da możliwość zrobienia takich zdjęć. Detalu powinno być nieco więcej i większa możliwość użycia nieco wyższej czułości plus większe możliwości wyboru przysłony (czyli także głębi ostrości >>> rozmytego tła).
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

AnnaWW,
Twoje zdjęcie jest całkiem dobre.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

komor napisał/a:
Negatyw napisał/a:
ważne by to była wersja STM bo poprzednie modele są nieudane

Co masz na myśli pisząc, że są nieudane? Są bardzo udane szczególnie w kontekście ceny...
Mam na myśli tandetne wykonanie wynikające z zastosowania kiepskich materiałów, oraz brak odpowiedniej kontroli jakości. W serii STM poprawiono jakość, pewnie dlatego, że Canonowi deptały po piętach chińskie odmiany tego obiektywu, podobnej jakości ale znacznie tańsze:
https://www.optyczne.pl/3...Wst%C4%99p.html
Jeżeli budżet jest bardzo ograniczony to można kupić Yongnuo za 233zł plus wysyłka, czyli z wysyłką poniżej 250zł.
 
 
AnnaWW 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

Wszystkim bardzo dziękuję za rady i opinie :)
Póki co wstrzymam się z tym zakupem....... ale pewnie będzie mi chodził cały czas po głowie i być może jeszcze tu wrócę :lol: ale już z pytaniami odnośnie robienia dobrych zdjęć :)
Trzymajcie się ciepło.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Gru, 2017   

AnnaWW napisał/a:
Jedno ze zdjęć powyżej jest zrobione przeze mnie obecnym aparatem - to ze znakiem wodnym egoCraft.

Tak myślałem. Całkiem przyzwoite zdjęcie jak na potrzeby i możliwości oglądania w sieci. Do tego wystarczy zwykły "kitowy" obiektyw, byle znać jego możliwości i wady. Oczywiście kalkulator GO pewnie by się przydał - choćby po to żeby oglądać zdjęcie zamiast czytać książkę... Co do lampy - jeśli masz fajne naturalne światło z okien - pewnie się obejdziesz , tyle że fotografowanie będziesz musiała odkładać na godziny dzienne, co zimą może być czasem problemem. A świecenie byle czym ( żarówki, ledy, świetlówki) tak delikatnych kolorystycznie elementów może się zemścić w formie różnych zafarbów i braków w kolorze. Oczywiście można później szaleć suwakami w postprodukcji - tylko po co? Szczególnie że i tak może to być później widoczne.
Negatyw napisał/a:
W serii STM poprawiono jakość, pewnie dlatego, że Canonowi deptały po piętach chińskie odmiany tego obiektywu, podobnej jakości ale znacznie tańsze:
Trudno się nie zgodzić z kolegą - zachwalane STM-y wreszcie dorównały poziomem optyki normalnym "kitowym" szkłom jakie zawsze były w Pentaxie, a nie polecałem canona - szczególnie używki - bo raczej małe szanse są byś nabyła takową z STM, jeśli już to z tymi słabszymi szkłami kitowymi. W tym kontekście proponowany Pentax K10D ze szkłem FA50/1,4 , manualnym 135/2,5 i 18-55 - jeśli wszystko jest sprawne - to moim zdaniem okazja. Tym bardziej że do zdjęć ze statywu nie musisz mieć użytecznego ISO 3200 i serii 8fps. A 10 Mpix pod potrzeby internetu czy nawet wydawnictw folderowych spokojnie wystarcza.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 07 Gru, 2017   

Jest dobre światło, czy nie, zawsze można postawić aparat na statywie, dać odpowiednio długi czas naświetlania, a kolorki ustawić przy wywoływaniu raw.

Andrzej.M., pamiętasz? Miałeś pisać pentax :D
Nie zachwalałbym także tych "kitów" od Pentaxa, bo te Canonowskie "padła" już od czasów modeli IS się bardzo poprawiły, a STMki są wręcz rewelacyjne. Dochodzi jeszcze jedna sprawa, która koleżance nie będzie potrzebna, ale niektórym się przydaje, np fotografując dzieciaczki. Mowa o głośności. Mam na półce dwa modele Pentaxa 18-55 (czarny z zielonym paskiem i full plastik ze srebrnym) oraz dwa Canony 18-55mm (pierwszy IS i IS STM). Niestety dźwięki z Pentaxów mogą obudzić nawet głuchego zmęczonego osiemdziesięciolatka, IS USM nie przeszkadza, a IS STM po prosu nie słychać.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 07 Gru, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
...
Andrzej.M., pamiętasz? Miałeś pisać pentax :D

Jeżeli mamy się czepiać do pisowni to tylko w przypadku gdy jest błędna.
Andrzej.M. napisał/a:
...W tym kontekście proponowany Pentax K10D ze szkłem FA50/1,4 , manualnym 135/2,5 i 18-55 - jeśli wszystko jest sprawne - to moim zdaniem okazja...
W tym przypadku moim zdaniem duża litera jest prawidłowa.
Wojmistrz napisał/a:
...
Mam na półce dwa modele Pentaxa 18-55 (czarny z zielonym paskiem i full plastik ze srebrnym) oraz dwa Canony 18-55mm (pierwszy IS i IS STM)...
Tu niestety nieprawidłowa.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Gru, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Miałeś pisać pentax

Rzeczywiście - jakoś mi wypadło z głowy...
Wojmistrz napisał/a:
est dobre światło, czy nie, zawsze można postawić aparat na statywie

Bez światła nawet długi czas nie pomoże... :lol:
Wojmistrz napisał/a:
Niestety dźwięki z Pentaxów mogą obudzić nawet głuchego zmęczonego osiemdziesięciolatka

kupże sobie wreszcie K-3 ... :lol:
Poza tym w systemie Pentax są tez ciche szkła - jeśli nie zauważyłeś np. 18-50/4-5,6 czy 17-70/4... Może jest ich mniej niż w u konkurencji ale też nie musi ich być aż tyle skoro w przeciwieństwie do konkurencji mają całkiem dobry "śrubokręt" we wszystkich modelach. J jestem do tego bzykania tak przyzwyczajony że bez niego nie wiem czy mam ostrość... :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17