Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Stara Lustrzanka Sony Alpha A100
Autor Wiadomość
skrzat 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 09 Gru, 2017   Stara Lustrzanka Sony Alpha A100

Witajcie.
Z góry przepraszam za poziom mojej ignorancji, jednak chciałbym, żebyście rozwiali moje wątpliwości. Otóż...
Zepsuł mi się mój wierny kompakcik i rozglądałem się za zastępstwem, gdy okazało się, że mam możliwość kupić starą Sony Alphę A100 z tym obiektywem KIT, z którym ongiś była sprzedawana. Całość za 300 zł.
I tu mam dylemat, bo nigdy w życiu nie używałem lustrzanki i nic o nich nie wiem. Więc chciałbym zarzucić Szanowne Grono pytaniami. A mianowicie:
Jak to jest z trwałością konstrukcji i obiektywu. Czy po tylu latach (nie znam przebiegu tego egzemplarza) nie zacznie mi się sypać?
Czy jakość fotografii nie będzie żałosna jak na dzisiejsze standardy?
Czy tym obiektywem KITowym da się zrobić fotki lepsze niż kompaktem z dzisiejszych czasów - czyli takim również używanym za 300 zł?
I do czego ten KiT się nada? Robię zdjęcia wszelkiej maści - od robaczka w trawie i ptaszka na drzewie w plenerze, po żonę w pościeli w domu :wink:
Prawdopodobnie na długie miesiące zostałbym przy tym pojedynczym obiektywie (kiepski okres finansowo), jednak później... czy jest sens dokupować inne (jakie) obiektywy do tak wysłużonego body?
Ogólnie - czy warto dziś kupić tak starą i wysłużoną babcię, czy nie zawracać sobie głowy i wracać do kompaktowych małpek?

Jeśli podobny temat był już poruszany, to nie znalazłem go - wszystko co wyszperałem to wątki z czasów gdy Alpha A100 była świeżą konstrukcją, generującą dość pozytywne komentarze.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi, prosiłbym jednak o nie sugerowanie mi kupna czegoś lepszego, bo chodzi mi konkretnie o ten model.

Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 09 Gru, 2017   

skrzat napisał/a:
Jak to jest z trwałością konstrukcji i obiektywu. Czy po tylu latach (nie znam przebiegu tego egzemplarza) nie zacznie mi się sypać?

Nie znając przebiegu migawki trudno wyrokować. A100 to był podstawowy model, nie ma co więc też liczyć na sporą solidność samej konstrukcji. Niektóre modele Sony miewały też problem z psującym się modułem stabilizacji, ale nie wiem czy A100 jest dotknięta tym problemem, może któryś z forumowiczów coś jeszcze o tym napisze.

skrzat napisał/a:
Czy jakość fotografii nie będzie żałosna jak na dzisiejsze standardy?

W dobrych warunkach oświetleniowych – nie, natomiast gdy będzie ciemniej, to matryca na dzisiejsze standardy niekoniecznie będzie Cię zadowalać, choć najprawdopodobniej i tak będzie lepsza niż z Twojego poprzedniego kompaktu.

skrzat napisał/a:
Czy tym obiektywem KITowym da się zrobić fotki lepsze niż kompaktem z dzisiejszych czasów - czyli takim również używanym za 300 zł?

Moim zdaniem tak.

skrzat napisał/a:
I do czego ten KiT się nada? Robię zdjęcia wszelkiej maści - od robaczka w trawie i ptaszka na drzewie w plenerze, po żonę w pościeli w domu

Ptaszka na drzewie nie zrobisz – zabraknie ogniskowej (zoomu). Robaczka w trawie prędzej, choć trybu makro w tym obiektywie nie ma. Żonę w pościeli – jak najbardziej. :)

skrzat napisał/a:
zy jest sens dokupować inne (jakie) obiektywy do tak wysłużonego body?

Do tego body – raczej nie. Ale tak naprawdę to wchodzisz w pewien system. Obiektywy, które ewentualnie dokupisz, będą też działały z innymi, nowszymi korpusami Sony systemu A. Jeśli więc A100 się zepsuje lub przestanie Ci wystarczać, zawsze możesz kupić A200, A66 itd. Pytanie, czy chcesz mieć tylko jeden wygodny aparat, czy chcesz bawić się fotografią i na jakim poziomie finansowym.

skrzat napisał/a:
Ogólnie - czy warto dziś kupić tak starą i wysłużoną babcię, czy nie zawracać sobie głowy i wracać do kompaktowych małpek?

Tutaj będziesz musiał poradzić sobie sam. Tzn. kompakt używany za 300 zł może być taką samą zagadką jak ta Alfa. Pewne jest to, że A100 + 18–55 da Ci mniejszy zakres ogniskowych niż typowy kompakt, plus brak trybu makro.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Gru, 2017   

skrzat napisał/a:
starą Sony Alphę A100

System którego rozwojowym trudno nazwać, lustrzanek już nie robią tylko bezlusterkowce i SLT - czyli coś między... sam aparat dość przeciętny, matryca taka sobie , dość niskie użyteczne ISO (powyżej 800 raczej bym nie wchodził) co do kompaktu - też wielka niewiadoma... Co do "kitowego szkła" - jak kolega pisał - ani ptaszka ani robaczka ... Tyle że sam wycinek mimo braku w trybie tele i makro może nie być gorszy niż "cała klatka" z kompaktu za 300zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15