Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka na koncert
Autor Wiadomość
SirMisiek 
Nowy


Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   Lornetka na koncert

Poszukuję lornetki na koncerty (plenerowe, stadionowe jak i halowe).
Jak i przy okazji będzie można zabrać taką lornetkę i na wydarzenie sportowe to też fajnie.

Budżet to tak do 300-350zł.

Szukałem na forum podobnych tematów i nie wszystkie polecane tam lornetki są obecnie w sprzedaży (tematy z 2009 i 2012 roku). Jedna lornetka z polecanych dalej jest w sprzedaży, mam też inną pozycję

Nikon Aculon A211 7x35
Nikon 8x25 Sportstar EX

Warto dopłacać do Sportstara? Bo ten model był zdaje się polecany na forum w starszych wątkach. Jest coś jeszcze wartego uwagi? Dzisiaj dzień darmowej dostawy, to sobie może skorzystam z okazji i coś kupię :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Obie są rozsądną propozycją. Sportstar będzie mniejszy i poręczniejszy.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Moim zdaniem Sportstar jest bardzo słaby. Szkoda pieniędzy. Aculon optycznie jest całkiem przyzwoity jak na swoją cenę. Ja bym się na Twoim miejscu wybrał do sklepu obejrzeć obydwie "naocznie". Powinni je mieć np. w Fotojokerach.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Każda lornetka, której wagę jesteś w stanie zaakceptować nadaje się na koncert. Szukaj w używkach. Z budżetem 300 - 400 zł w używkach możesz wynaleźć zadbaną lornetkę , która była dwa razy droższa jako nowa, a która będzie z pewnością o klasę lepsza niż w przypadku kupowania lornetki nowej w wersji budżetowej.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

Na każdy rodzaj koncertu brałbym małą dachówkę.
Albo Sportstar EX 8x25 albo - jeszcze lepiej Prostaff 7s 8x30 -> to juz "prawdziwa" lornetka....
Porro mimo wszystko jest za duże i nie włożysz tego dyskretnie i komfotrowo dla Ciebie pod koszulę czy do kieszeni.
Prostaffa 7s 8x30 mam, mogę dać Ci przez niego popatrzeć.

Podpowiedzi do wyszukiwarki:
- Leitz Amplivid 6x24
- KOMZ 6x24
- Comet 6x24
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

SirMisiek,

Wybrałbym Sportstara. Nie tyle nawet wybrałbym, co wybrałem. :grin:
Poczytaj: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=30520&start=120
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 06 Gru, 2017   

Ja bardzo ale to bardzo chciałem kupić sportstara 8x25 ale niestety muszle oczne były nie do przeskoczenia, właziły mi w oczodoły. Stanęło na Travelite ex 8x25 odwrócone porro. Znakomita lornetka, dużę jak na 25 muszle oczne, nietypowy kształt to kwestia przyzwyczajenia. Martwiłbym się jedynie polem 6,5 niby normalnie ale chciałoby się więcej. A wczoraj odebrałem kupionego z ciekawości 8x25 levenhuk karma pro. Całkiem dobra jak na 290 zł które za nią dałem. Muszle duże, no i jest łamana na raz co wg mnie jest praktyczniejsze z wyjątkiem sytuacji kiedy potrzebujesz bardzo kompaktowości.
 
 
marta816 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

Witam, podepnę się pod temat ponieważ również szukam lornetki na koncert (stadionowy). Dobrze by było, gdyby nadawała się również do obserwacji zwierząt (mieszkam w lesie). Na razie rozważam zakup Nikona Action EX 7x35 ale nie wiem, czy nie będzie trochę za ciężka. Na początku myślałam też o Nikonie Sportstar 8x25, ale doszłam do wniosku, że może mieć zbyt małą źrenicę wyjściową. Czy jest jakaś lżejsza sensowna alternatywa dla Nikona Action EX 7x35 w cenie do 700 zł? Zaznaczam, że z lornetki będzie też korzystał mój mąż, który nosi okulary. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

Wszystkie 35 mm ważą od ok. 500 g wzwyż więc trudno o alternatywę. Co więcej - im lornetka lepsza tym cięższa.

Z kolei w kwestii 8x25 poleciłbym uwadze model Kowa SV. Od Sportstara różni się tym, że wprawdzie ma mniejsze pole widzenia ale za to jest ono bardziej ostre. W mojej ocenie lornetka ta ma ogólnie lepszą jakość obrazu przez co brak jest efektu dziurki od klucza. Bez problemu można też korzystać z okularów.

W razie jakby co można poczytać: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=30148&sid=9cb6e2e4bede0b0a23e3072bd4096425 - zwłaszcza ostatni post.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

marta816, może to:

https://www.cyfrowe.pl/lo...-qd-7-8x28.html
https://pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/pl_lornetka_sherman_pro_8x32/#.WjZjOBaDND8
https://pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/pl_lornetka_levenhuk_sherman_pro_6-5x32/#.WjZjTxaDND8
https://pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/pl_lornetka_levenhuk_sherman_base_8x32/#.WjZjYhaDND8
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

A może Delta Optical One 8x32? Poręczna, dobra optycznie, mieści się w budżecie i nasza, polska.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

Tak samo polska jak Ecotone :)
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

Co z tego, że składana w Chinach, ale projekt polski (raczej) no i sprzedawana jako polska. Podatki od sprzedaży płacone w Polsce (mam nadzieję), właściciel Polak. Jeszcze gdyby nazwa firmy była bardziej polskobrzmiąca to już byłoby całkiem fajnie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

Dokładnie jak Ecotone. To też polska firma i marka.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

Marta, Nikon Prostaff 7s 8x30 - mała, lekka, fajna, wodoszczelna, dobra dla okularników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15