Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką lornetkę Vortex wybrać?
Autor Wiadomość
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   Jaką lornetkę Vortex wybrać?

Witam!

Zastanawiam się nad nabyciem kolejnej lornetki (obecnie Minolta 10x50 Standard, Zeiss Jena Dekarem 10x50, Eschenbach 8x40 trpohy). Tym razem padło na firmę Vortex. Ciekawi mnie ich wieczna gwarancja... Chciałbym poznać Wasze opinie o tych lornetkach. Milewidziane zdjęcia, choćby w wiadomości prywatnej.
Co ciekawe sceptycznie byłem nastawiony swego czasu na lornetki typu dachopryzmatycznego. Obecnie wszystkie jakie trzymałem w rekach to lornetki porro. Dlaczego lornetki typu roof są tak 'modne'? przecież ich montaż i wykonanie samych pryzmatów wymaga większej precyzji niż lornetek typu porro. Na dodatek są podobno gorszej jakości jeśli chodzi o ich funkcjonalność.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018   

Widzę że kupiłeś tego eschenbacha. Możesz pare słów napisać na jego temat? Jak wypada w porównaniu do zeissa i minolty?

[ Dodano: Nie 07 Sty, 2018 02:01 ]
Jak będziesz kupowal vortexaa to zaglądaj na stronę sklepu kolba.pl i uzbrój się w cierpliwość bo od czasu do czasu fajne promocje mają. Ostatnio przeceniony był viper hd ale z tego co widzę to już po ptakach.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018   

W ostatnim poście tego tematu opisana moja subtelna opinia https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=31255&start=60
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018   

Fajny jest Vortex Viper 10x42. W sklepie Lanius jest poniżej 2000 zł. Te tańsze jak Crossfirer czy Raptor są OK...aż ok dla amatorów ale dla miłośników optyki tylko ok. Miałem 2 Vortexy i mam sentyment do tej marki ale za ceną idzie jakość (jak to zwykle bywa). Fury był znakomity ale Diamondback tylko dobry mimo fajnej obudowy. Brakuje modeli z aperturą 30mm czy 32mm.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018   

Zastanawiam się nad obiektywem 42, a 50.
Crossfire, Diamondblack?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018   

Jaki masz budżet? Dlaczego akurat Vortex? Kręci cię ich gwarancja? Wiadomo lepiej ją mieć niż nie mieć ale czasami trudno ją wyegzekwować. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a z takimi serwis najczęściej ma do czynienia, zazwyczaj nie podlegają gwarancji.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Akurat Vortex honoruje uszkodzenia mechaniczne o ile nie są wynikiem działania celowego. Nie oglądałem nowych Crossfirerów i Diamondbacków. Starszy Diamondback miał bardzo dobrą obudowę, muszle ale widoczną dystorsję i AC. Poza tym obraz był ładny, ostry. Podobno nowy jest lepszy jednak moje doświadczenie są dość oczywiste - minimalna ilość wad to maksymalne pieniądze a tutaj kłania się Viper. Poniżej tego poziomu nie powinniśmy marudzić. Dostaniemy to za co zapłacimy.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Obyś nigdy nie musiał sprawdzać jak Vortex rozpatruje reklamacje. Nikt przecież nie jest idiotą, żeby celowo niszczyć własny sprzęt i sobie kłopot robić. Wszystkie uszkodzenia wg wersji klienta będą niecelowe. Dla producenta nie jest opłacalne uznawanie reklamacji. Jest parcie z góry aby pierwszą reklamację zawsze odrzucić. Dopiero jak się klient odwoła to się temu zaczynają przyglądać. Zawsze będzie, że uszkodzenie powstało z winy klienta na skutek nieodpowiedniej eksploatacji.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

W USA to chyba troszkę inaczej wygląda (przy okazji polecam lekturę Marka Wałkuskiego), tam to klient nasz pan. Spodziewałbym się większych problemów ze strony polskiego dystrybutora niż amerykańskiego producenta :wink:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Pod lornetkami Vortex są filmiki na temat gwarancji, np.
https://kolba.pl/pl/product/6341,lornetka-vortex-raptor-6-5x32
"...nie ważne co się stanie z lornetką, czy to wina twoja, czy twojego psa...nie trzeba mieć paragonów...jeśli to Vortex my go naprawimy lub wymienimy na nowy na nasz koszt..." Tak nieustannie obiecuje producent. Dobra, nie korzystałem ale czy powinienem nie wierzyć? Czy jakakolwiek firma ma taką gwarancję? Nie słyszałem.
PS. Wychodzi że i ja się mylę pisząc "nie z własnej winy".
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Trochę przycina obraz jak się przez nią patrzy( fasolkowanie), ta akurat w teleskkopy pl. jest ciutkę taniej bo za 420.

[ Dodano: Pon 08 Sty, 2018 22:17 ]
Abs czy w porównaniu do vipera 10x42 spotkałeś się z lor. za ok. 2 tys. która w twoim odczuciu była znacząco od niej lepsza?

[ Dodano: Pon 08 Sty, 2018 22:19 ]
Chodzi mi o dachówkę.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

ponidziak napisał/a:

Abs czy w porównaniu do vipera 10x42 spotkałeś się z lor. za ok. 2 tys. która w twoim odczuciu była znacząco od niej lepsza?
Chodzi mi o dachówkę.

W moim mniemaniu znacznie lepszą dachówką od Vipera, z prawie takim samym polem, jest starszy, topowy model Pentaxa, czyli 10x43 DCF ED, przed Świętami był na ebayu, z Niemiec, poniżej 1800 zł z przesyłką. Polować trzeba i się upoluje mz.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Pentax normalnie kosztuje jakieś 4 tys. Viper jest świetny i trudno o konkurencje na rynku nowych lornetek. Słyszałem, że konkurencję stanowi Vanguard Endeavor ED IV ale nie patrzyłem (znam 2 i też ciekawa zwłaszcza jak szuka ktoś pola).
PS. W poscie wyżej model Raptora 6,5x przytoczyłem tylko jako przykład z powodu filmików na stronce dotyczących gwarancji.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Jaka różnica w funkcjonalności jest między 10x50, a 10x42? Chodzi tu o przewagę pola widzenia i jasności na rzecz 10x50?
Tzn. myślę o Vortexach tej apertury.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Główną różnicą jest pole Vipera HD 10x50 - 5,3*, jeśli ktoś jest na to czuły, to to jest studnia w porównaniu do 6,1* 10x42.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14