Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką lornetkę Vortex wybrać?
Autor Wiadomość
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

NoVik napisał/a:
Jaka różnica w funkcjonalności jest między 10x50, a 10x42? Chodzi tu o przewagę pola widzenia i jasności na rzecz 10x50?
Tzn. myślę o Vortexach tej apertury.


NoVik wystarczy porównać ich dane w bazie:

https://www.optyczne.pl/i...pryzmat=0&sort=

https://www.optyczne.pl/i...pryzmat=0&sort=

Wyraźnie widać że 10x42 jest mniejsza, lżejsza i ma większe pole natomiast 10x50 jest tylko jaśniejsza od 42-ki z powodu większej źrenicy wyjściowej, jaśniejsza o 42%.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

Ciekawe, jakby bezpośrednio porównać raptora 8,5x32 crossfire 8x42 i diamontbacka 8x42 w jakiś przeciętny, niezbyt pochmurny dzień, czy by się nie okazało że to jedno licho.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

A jak wówczas miałyby się parametry 10x42, a 8x42? Ta druga będzie i jaśniejsza i z większym polem?
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

O matko, tylko nie rozmawiajmy o jasności bo zaś mi się dostanie ;) . Ale zaryzykuje stwierdzenie ze przeczucie cię nie myli i tak właśnie będzie jak mówisz. Różnicę w polu widzenia znajdziesz w specyfikacji. W niektórych lornetkach (np Nikon prostaf 3s) jest tak ze w x10 pozorne pole widzenia okularów czyli tkz AFOV jest większe niż w x8 przy równoczesnym większym rzeczywistym polu widzenia w x8. Skutkuje to tym ze masz wrażenie bardziej przestrzennego obrazu właśnie w 10 a nie w 8. Jak cos popierdzielilem to sprostujcie, zawsze bylem kiepski z teorii a pora późna.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

8x oczywiście jest jaśniejsze. Niestety ósemki jak dla mnie to zaczynają się od 7,5*, a takich jest niezbyt wiele do wyboru. Viper HD ma 6,6*(?) co daje AFOV poniżej 53* - dla mnie za mało. Monarch 7 8x42 ma 8* to jest super, ale nie patrzyłem przez niego jeszcze i nie wiem jak tam w nim przy brzegu.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

Dla mnie najbardziej bolesne są małe pola 10x50 w porównaniu z 10x42. Powstaje dylemat czy poświęcić uniwersalność dla mniejszych rozmiarów i większego pola.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

W porro 10x50 6,5* jest standardem od Jeny począwszy. W dachówkach, zgadzając się z Twoim wpisem, ja wybrałem Deltę Chase ED właśnie z powodu pola 6,2* i nie narzekam póki co.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

Mam na stanie prostafa 3s 10x42 z polem 7*. (Szkoda że to ogólnie bardzo przeciętna lornetka, nawet jak na swoją cenę. Chociaż swoje plusy jak widać ma. Może wypuszczą za jakiś czas dopracowany model). Duże pole to frajda w lornetce z małym powiększeniem. Gdy powiększenie rośnie a duże pole zostaje to już frajda do kwadratu :)
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Jestem zadowolony z mojej 8x40.
Wiec zastanawiam się nad nabyciem 10x42. Typowo do dziennych podglądań.
Na jakieś specjalne okazje zostawię sobie w porro 8x40 i 10x50 ;-)

[ Dodano: Czw 11 Sty, 2018 01:04 ]
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5567769989

Cosik takiego.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

NoVik a po co ci n-ta lornetka z powiększeniem 10x? Kup sobie jakąś 7x to poczujesz różnicę. 7x50 są bardzo jasne a 7x35 są bardzo szerokie. Siódemki są mega stabilne z ręki. Zero drżenia obrazu. Jakbyś szukał czegoś mega szerokiego to pisz na priv, to cosik wyszukanego odstąpię ci z mojej kolekcji. Na pewno w sklepie takich już nie kupisz.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Siódemka może i dobra ale do oglądania obrazów w galerii ;-)
Jej powiększenie nie zachwyta...
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Skoro tak twierdzisz. Ja wolę stabilne i szerokie obrazy. Do dużych powiększeń mam lunetę na statywie z zoomem 20-60x
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

NoVik widzę że ci się wybór już krystalizuje. Ten który znalazłeś to diamondback Classic, oprócz niego jest jeszcze drugi bez dopisku Classic ( wygląda na dłuższy wiec pewnie ma ogniskowanie poprzez ruchy obiektywem, ale to tylko moje gdybanie). Ja na twoim miejscu zamówił bym do chaty obydwa i do tego crossfire i z tej trójki wybrał.

[ Dodano: Czw 11 Sty, 2018 11:37 ]
Jak to ludzkie oko ulega iluzji. Specyfikacja prawdę ci powie (czasami :wink: ). V. Diamondback 10x42: długość 5,8 cala, szerokość 5,1 cala. V. D. Classic 10x42: długość 5,9 cala, szerokość 5,6 cala. V. Crossfire 10x42: długość 6 cali, szerokość 5,1 cala.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Skromniutkie te lornetki. Przy porro z obiektywem 42mm to jak 8x30 😉

[ Dodano: Czw 11 Sty, 2018 20:29 ]
Wezmę 10x42, ponieważ aparatura ta sama co przy 8x, a jasnością pewnie przewaga niewielka nad 10x. Więc po co tracić jeśli można zyskać dla zasięgu rezygnując z niewiele lepszej jasności? Skoro mam 8x40 i 10x50 to pomyślałem, że kupię sobie 10x tyle że poręczniejszą i lżejszą dedykowaną na dzień.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

10x42 to trudny temat, bo pod wieloma względami jest to lornetka najczęściej używana (zakładając turystykę samochodowo-krajową). Ja bym tu nie oszczędzał jakimiś diamodbackami. Ewentualnie Vortex HD. Sam mam Monracha HG i Pentaxa DCF ED, dają radę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14