Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 6D vs Nikon D750
Autor Wiadomość
brad 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2016   Canon 6D vs Nikon D750

Dziękuję za zainteresowanie moim poprzednim tematem oraz za wszystkie wskazówki i okazaną mi pomoc.

Jako, że nie miałem jeszcze żadnego aparatu tego typu, nie posiadam również żadnych obiektywów, a co za tym idzie - mam większą elastyczność w wyborze marki.

Koledzy doradzili mi już jakie obiektywy wybrać do canona 5D Mark III / 6D.

Pytanie do starych wyjadaczy, którzy robili zdjęcia zarówno Nikonem jak i Canonem.

Na którą z tych firm byście postawili zaczynając przygodę z fotografowaniem oraz jaki aparat byście wybrali?

Canona 6D czy Nikona D750?

Do zestawienia wybrałem te dwa aparaty, gdyż są jednymi z tańszych pełno-klatkowców i jeżeli spodoba mi się przygoda z fotografią, będę mógł przerzucić się na wyższe modele posiadając już odpowiednie obiektywy.

Dziękuję ponownie za pomoc oraz zaangażowanie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2016   

To inna półka. D600/610 to bezpośrednia konkurencja 6D, a D750 w sumie nie ma odpowiednika w Canonie. Jak dla mnie D750 ma kilka bardzo użytecznych bajerów jak obracany ekran... nie mniej co nie kupisz, będziesz bardzo zadowolony. Pamiętaj, że najsłabszym ogniwem po tobie, będzie optyka. Skup się na odpowiednim doborze obiektywów, a nie aparatu, bo te i tak okażą się na wyrost.
 
 
brad 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2016   

Co do optyki myślałem o tych obiektywach, zarówno do Canona, jak i Nikona:

SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD
SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD

Czy to będzie dobry wybór?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2016   

brad napisał/a:
Canona 6D czy Nikona D750?

d750 w tym przypadku.
brad napisał/a:
Czy to będzie dobry wybór?

Optymalny - budżetowy - bdb optycznie. Musiałbyś tylko wybrać egzemplarze bez FF i BF.
Co do Tamrona 70-200 - ktoś pisał kiedyś, po tym jak już ów był na rynku, że rzeczywista dłuższa ogniskowa to 180 mm.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2016   

brad napisał/a:
doradzili mi już jakie obiektywy wybrać do canona 5D Mark III

Do Pentaxa K-1 też mogą być takie , tyle że nie muszą mieć stabilizacji , ta jest w korpusie. 36 Mpix Dodatkowo ma funkcję Pixel Resolution zwiększającą rozdzielczość i szczegółowość obrazu. Choć pozbawiony filtra AA już ma bardzo dobrą, Ale można ten filtr "włączać" gdy może wystąpić efekt mory. Gibany ekranik też posiada. Ktoś powie że jeszcze nie ma testów - fakt, ale rozwiązania sprawdzone w K-3II nawet bez udoskonaleń dobrze rokują.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016   

Andrzej.M., ale k-1 jeszcze nie ma w sprzedaży! Tak samo mógłby ktoś reklamować 5D MkIV, przecież wiemy co będzie w środku :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
k-1 jeszcze nie ma w sprzedaży!

Jeśłi dobrze pamiętam - rozpoczęła się 18-go ... Nawet jeśli to przedsprzedaż. :wink:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

brad napisał/a:
jeżeli spodoba mi się przygoda z fotografią, będę mógł przerzucić się na wyższe modele posiadając już odpowiednie obiektyw


brad napisał/a:
Co do optyki myślałem o tych obiektywach, zarówno do Canona, jak i Nikona:

SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD
SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD

Czy to będzie dobry wybór?


brad cokolwiek kupisz, Canona 6D czy Nikona D750, weż na początek z systemowym obiektywem 24-70/2,8.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

Jest już porównanie K1... nawet z najnowszym Nikonem D500 :cool:
http://www.dpreview.com/r...342292838413805
 
 
LadyD 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Też mam podobny dylemat, a na forach ile ludzi, tyle opinii :(

Jak to jest przede wszystkim z tą jakością obrazu? Chodzi mi o rzeczy zauważalne, a nie o numerki na wykresach. Tylko tak przystępnie na małą główkę proszę :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Jakość obrazu jest ciut wyższa w 6D. Ale naprawdę ciut, bo tak naprawdę do ISO 6400 włącznie trudno zobaczyć różnicę. D750 da wyższą rozdzielczość zdjęć, bo ma usunięty filtr AA w jednej osi, ale przez to też będzie więcej podatny na morę. Puszka (ergonomia, wyposażenie) lepsza u Nikona. W 6D do użytku nadaje się głównie centralny punkt AF, który jest świetny. O reszcie punktów lepiej zapomnieć.
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Konkurentem 6D jest raczej Nikon D610.

Edit
...ze względu choćby na cenę http://www.cyfrowe.pl/apa...,2,206/scr.html
Ostatnio zmieniony przez fides Czw 02 Cze, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
LadyD 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Tę morę to da się jakoś programowo usunąć? Lepiej mieć wyższą rozdzielczość zmorą czy niższą bez niej?

A to jak to porównanie by wypadło jakby podstawić D610? Coś się już pogubiłam...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

A ja dodam swoje odczucia po niedawnym "incydencie". Pracowałem ostatnio na trzech puszkach, mojej 6D oraz dwóch puszkach Nikona: D610 i D750. "Zakochałem" się w D610 i gdybym nie filmował i dziś zaczynał, to nie kupił bym 6D tylko D610, za to D750 nie przypasowało mi wcale. Dziwne wolny, po prostu zmulony w porównaniu do D610, a odchylany ekran tak rozklekotany (2 miesięczny aparat), ze balem się, że się zaraz rozpadnie.

[ Dodano: Czw 02 Cze, 2016 14:18 ]
LadyD napisał/a:
Lepiej mieć wyższą rozdzielczość zmorą czy niższą bez niej?
A do czego będą fotki? Jeśli potrzeba ci takich 30Mpx do pracy, to wyzsza rozdzielczość będzie koniecznością, ale jak 3Mpx, to raczej bez znaczenia.
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Dziwne wolny, po prostu zmulony w porównaniu do D610

To dziwne bo ma nowszy procesor http://www.optyczne.pl/po...=1918&add4=1792
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16