Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
70D vs 80D vs 7D mk2
Autor Wiadomość
adf1985
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   70D vs 80D vs 7D mk2

Cześć, dawno mnie tu nie było :) .

Potrzebuję od Was porady odnośnie zakupu lustrzanki cyfrowej.

Fotografuję od 15 lat, miałem już lustrzanki, jednakże przez pewien czas miałem spadek zainteresowania fotografią, sprzedałem sprzęt, kupilem Panasonic LX-100, ale ostatnio zaczęło mi znów brakować jakichś bardziej specjalistycznych obiektywów, którymi osiągnałbym efekty nie możliwe dla mojego kompaktu.

Stąd narodził się pomysł, aby do LX-100 (który jest genialny i nie sprzedam go pewnie nigdy :) ) dokupić lustrzankę i ze 2 fajne szkiełka.

Szkła, jakie kupię to C10-22 USM oraz C70-200 4L, tutaj decyzja została podjęta i dylematu nie ma :) . Fotografować zamierzam przyrodę, trochę miasta, moze czasem ptaszki - ale to bardzo rzadko :) . Wiem, że są inne marki foto równie dobre albo i lepsze ,ale ja decyduje się na system C.

Problem jest z samą puszką, a konkretnie niektórymi cechami oraz ceną, którą przyjdzie mi zapłacić.

Canon 70D - mam mozliwość kupna nówki od oficjalnego partnera Canon za 3500zł.
Jest to aparat najtanszy z wymienionych, ma ładny obrazek i generalnie sprawdziłby się pewnie w codziennym zastosowaniu.

Canon 80D - z cashbackiem wychodzi za jakieś 3900 z oficjalnej dystrybucji. To co kusi, to nowsza 24mpix matryca i fakt, że dopłacając jedynie 400zł mam coś nowszego, trochę lepszą jakość obrazka, minimalnie mniejsze szumy, wizjer 100% pokrycia.

Canon 7D mk2 - z cashbackiem cena dla mnie to jakieś 4500zł z oficjalnej dystrybucji. Podoba mi się to, że jest to zakup niejako bez kompromisów. Porządny aparat, super ergonomia, najlepszy wizjer, najlepszy AF. Jedynie irytuje fakt, że w tanszym 80D matryca jest nieco lepsza, a sam aparat tańszy.

Kasa niby ma znaczenie, ale w połączeniu z obiektywami całość wyniesie od 8500 do 9500zl. Więc bijemy się tu tak naprawdę o jakieś 10% ceny tego zestawu. Ja mam wrażenie, że warto dopłacić te 1000zł do 7Dmk2, bo życie nauczyło mnie, że jak już kupować, to najlepiej bez kompromisów, a 7d mk2 wydaje się dla mnie takim wlasnie sprzętem najbardziej rozwiniętym w linii APS Canona. Nawet porównywalem rawy z 80D i 7Dmk2 i dla mnie różnica jakaś duża nie jest. Za to różnica w użytkowaniu pewnie bedzie nakorzyść 7D, a to aż, ale i "tylko" 1000zł różnicy. Wagi i rozmiarów się nie boję, raczej będę jeździł na fotki samochodem :) .

Proszę o porady co najlepiej by było wybrać.

[ Dodano: Wto 02 Sty, 2018 13:49 ]
Widzę, że jeszcze nikt nie zdążył się wypowiedzieć, ale ja już zdecydowałem.

Uznałem, że biorę 7D mk2, bo jakość obrazka jest na moje potrzeby wystarczająca, a cała reszta i tak w mojej ocenie była na plus tej właśnie puszki.

Do zamknięcia/kasacji
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   

Sam jestem ciekaw, jak w praktyce wygląda różnica w jakości RAW między 80D a 7DII. Wybór tak naprawdę zależy od tego, czy bardziej zależy Ci na tej jakości, czy na ergonomii/solidności korpusu. Wizjer zdaje się też lepszy w 7DII.
 
 
adf1985
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   

Z ciekawości, ściągnąłem RAWy z porównywarki Dpreview dla 80D i 7Dmk2 i moje wnioski są takie, jak wyszło w testach:

ISO 100 - z cieni 80D można troszkę więcej wyciągnąć, ale szumy w obu podobne
ISO 200 - jeszcze 80D jest minimalnie lepszy w cieniach, szumy nadal zbliżone
ISO 400 - 7D i 80D zdają się identyczne jeśli chodzi o zakres tonalny, szum chyba lekko mniejszy w 7D
ISO 800 i więcej - 7D wygrywa pod względem ilości szumów, wydaje się, jakby tutaj można było już lepszą jakość z cieni wyciągnąć, ale to moje własne obserwacje, nie poparte żadnymi pomiarami.

W testach wychodziło, że o ile 7D na niższych ISO ma słabszy zakres tonalny niż 80D, to wraz ze wzrostem czułości, sytuacjia w 7D wydaje się w miarę stabilna aż do ISO 3200, zaś 80D dość szybko leci w dół od ISO 400.

Innymi słowy 7Dmk2 jak dla mnie trochę lepszy mimo tego ISO 100-200 korzystniejszego w 80D.

Za to 80D na pewno lepszy do filmowania :) , albo jak ktoś używa głównie ISO 100.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sty, 2018   

Porównanie wycinków znajdziesz w różnych miejscach - nie sądzę by różnice były jakieś szczególnie wielkie ale jeśli pomoże to proszę - na różnych ISO możesz sobie porównywać... https://www.dpreview.com/...614013151981067
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

adf1985, z tego rankingu wywaliłbym 70D. To średnio udany model z chyba najgorszą matrycą jaką wypuścił Canon - mój się nabawił bardzo szybko martwych pikseli. Co do 80D i 7DII to sprawę postawiłbym tak: jeśli będziesz filmował, chcesz mniejszą i lżejszą puszkę, będziesz fotografował z ciężkich warunkach gdzie przydaj się odchylany ekran to wybierz 80D, jeśli filmował będziesz sporadycznie, chcesz wytrzymały korpus, lepszą ergonomię i szybką serię to 7D.
Ja nie wiem, jak bardzo profesjonalnie chcesz podejść do samych fotek, ale jeśli robisz foty w .raw, drukujesz nie większe niż A3 lub oglądasz całościowo nawet na monitorze/TV 4K, to co nie kupisz będzie dobre. Korpusy, to już dawno przysłowiowy przerost formy nad treścią, wystarczy spojrzeć, jakie foty robiono choćby dekadę temu. To nie jest tak, że nie ma różnic między aparatami, ale realnie przy efekcie końcowym po obróbce są praktycznie niezauważalne. Oczywiście widzę różnice jak porównam 6D z 1000D, ale np porównując pierwszego EOS M i 70D praktycznie żadnej. Inna sprawa, jeśli lecisz na .jpg, masz gdzieś obróbkę, chcesz się przyglądać jaki numer rejestracyjny miało auto, które stało w nocy pod domem sąsiadów :P to wtedy, to co potrafi puszka ma znaczenie, nawet kolosalne :)
Osobiście zamiast proponowanych wolałbym kupić bardziej amatorski, sprawdzony, starszy model, a kasę włożyć w lepsze szkło, np zamiast 70-200/4L 70-200/2.8L IS II.
 
 
adf1985
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

Ostatecznie kupiłem 7d mark II i jestem zachwycony. Jednak ergonomia wygrała i już po pierwszych fotkach wiem, że było warto. Obsługa jest naprawdę szybka i wygodna, dzięki czemu skupić się można już tylko na foceniu. Spory wizjer też robi swoje. Dzięki wszystkim za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16