Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka ze stabilizacją
Autor Wiadomość
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

@ponidziak - po tym jak nucono "deutschland deutschland uber alles" głośno śpiewano "wstawaj strana ogromnaja, wstawaj na smiertnyj boj" :mrgreen: Aktualnie niemiaszki nie mają nic ciekawego ani innowacyjnego do zaoferowania i tylko odgrzewają kotlety.

A z tymi silniczkami to masz 100% racji.

Z kolei jeżeli chodzi o Zeissa to po pierwsze cena zabija. Po drugie nie nadaje się ona do obserwacji np ptaków czy innych ruchomych obiektów gdyż najpierw kieruje się ją w jakiś punkt i dopiero po chwili magnesy "uspokajają" się na tyle, że stabilizacja zaczyna działać. Ot taki sprzęt typowo dla załóg U-bootów.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

Więcej o Zeissie 20x60s tu, łącznie ze schematem wahadłowego zamocowania pryzmatów porro;
http://www.paullknight.co...zed-binoculars/
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

Kiedyś w media markcie widziałem pokaz możliwości stabilizacji jakegoś aparatu canona. Sprzęt był umieszczony na takiej chybotliwej podstawce, która cały czas się poruszała ( coś jak rodeo i sztuczny byk tylko w mniejszej skali) a obraz online był wyświetlany na telewizorze obok. Można było sobie siebie obejrzeć. Byłem w szoku, że tak to działa. Zero drgań. Jeśli ta sama technologia jest zastosowana w lornetkach Canona, a jestem przekonany, że tak jest, to jestem spokojny o jakość obrazu. Czekam tylko na opinie jakiegoś wieloletniego użytkownika, który być może użytkuje już nie pierwszy egzemplarz i przerobił już wszystkie modele począwszy od tych najmiejszych i skończył na tym największym. Zapewne jest ktoś taki w naszym szanownym gronie.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

No właśnie - nie ma jak widać zbyt wielu wieloletnich użytkowników tego typu sprzętu.
Swego czasu też myślałem o takiej lornetce, dwukrotnie oglądałem ją we Frankfurcie i raz w Harrodsie w Lądku. Pomijając to o czym pisałem, że zwykłe lornetki kosztujące tyle samo są znacznie lepsze jest jeszcze poroszana tu kwestia trwałości i kalibracji układu stabilizacji.

Dodam na koniec, że w moim przypadku języczkiem u wagi który mnie odwiódł od tych lornetek był fakt, że angole którzy mają p...dolca na punkcie ptaszydeł jakoś nie biegają z lornetkami stabilizowanymi. Zazwyczaj się ich spotyka z 3x droższą Leicą. Gdyby to było rozwiązanie doskonałe - pewnie by się upowszechniło.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

Maciek szerzysz defetyzm. Właśnie na angielskich forach wyczytałem najwięcej opinii o tym sprzęcie. Powtórzę się raz jeszcze - nie znalazłem jeszcze żadnej negatywnej opinii napisanej przez użytkownika tych lornetek. Za to u nas same negatywy choć nikt z wypowiadających się nie jest jej posiadaczem. Ustaliliśmy wspólnie, że nie jest doskonała. A która lornetka jest? Leica? Śmię twierdzić, że żadna. Ot kwestia prioryetów.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

To se poczekamy, jak na rekina w zalewie wiślanym :wink: . Właśnie byłem w Fotozakupach w Tarnowskich Górach. Na wystawce był Fujinon TechnoStabi TS 14x40, nie brałem do łapy bo nie chciałem męczyć sprzedawcy. Klamor okrutny.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

RoboBat napisał/a:

nie znalazłem jeszcze żadnej negatywnej opinii napisanej przez użytkownika tych lornetek. Za to u nas same negatywy choć nikt z wypowiadających się nie jest jej posiadaczem.

To właśnie jest wpływ lornetek na lornetciarzy. Ci, którzy kupili coś stabilizowanego uznali, że są w stanie przełknąć wady i chwalą te modele. Prawdą jest, że przy tych cenach, każda z tych lornetek jest co najmniej dobra, może nawet bardzo dobra optycznie. Ale EDG, SE, E II, EL, SLC, Victory czy Ultravid, Trinovid, Noctivid będą optycznie lepsze.....
Z kolei "moja frakcja" lornetciarzy nie lubi aż takiego nagromadzenia wad. Modelem Nikon 12x50 SE zapewne zobaczę niewiele mniej a gdy jest ciemno raczej więcej. Do tego mam lornetkę trzymającą cenę i będzie mi służyć przez lata i nic w niej nie lata...
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

Goornik luz. Nie bierz tego do siebie. Polowa z wymienionych przez ciebie lornetek jest prawie 2 x droższa od Canona więc nie dziw się , że są lepsze. Muszą być, choć nie wiadomo czy dla wszystkich. Kwestia stawianych prioryetów. Załóżmy, że będzie to lornetka na wycieczki i do zwiedzania, czyli ewidentnie do zastosowań dziennych/wakacyjnych. Według mnie lornetka na wakacje nie musi być jasna. Mnie się lato kojarzy raczej z okularami przeciwsłonecznymi, a nie z szarówką, gdzie jasność ma znaczenie. W tych kategoriach myślę, że jak najbardziej taki sprzęt ma sens. Piękne odległe i stabilne panoramy, szczegóły architektoniczne w zabytkach, atrakcyjne kobitki opalające się na jachtach poza zasięiem siódemek i ósemek, itp, itd.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

I tak i nie - EDG 10x32 kupisz niewiele drożej niż niż Canony IS.
Nie zgodzę się, że do panoramy potrzeba dużego powiększenia. Tu potrzeba lornetki z wielkim polem widzenia okularów, Amplivid, Trinovid i KOMZ się kłaniają. A także całe mnóstwo modeli 7x35 / 8x40 z polem ~9,5-12°. Natomiast ogądanie kobitek na jachtach - jak najbardziej :mrgreen: Klika lat temu podczas rejsu we Włoszech, ilekrość "namierzyliśmy" fajną laskę, zawsze Monarach 7 8x30 ustępował High Grade 10x32.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

A widzisz kobitkami dotarłem do Ciebie. Zwlaszcza, że na jachtach nie są one tak mocno odziane jak na zwykłej publicznej plaży :mrgreen: Canon IS 18x50 ma pole 3,7 co daje AFOV 66,6, a więc wstydu nie ma. Zwlaszcza, że użytkownicy piszą, co zresztą potwierdzają filmiki z You Tube, że pole ostre po same brzegi, bo ma on soczewki wypłaszczające pole, więc jest git.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

Okazuje się, że na i naszej polskiej ziemi użytkowane (i chwalone) są lornetki ze stabilizacją: http://wzrokowiec.com/archiwa/1692#more-1692 - co więcej - sprzęt ten jest we władaniu kręgu tutejszych binocholików. Jest więc okazja zagadać z właścicielem a być może nawet zalukać.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

No zgrabny ten canonik przy tym bd 42. Nie to co to monstrum co je dzisiaj widzialem. M-day niezły tekst jak na rok wlornetkowania :wink: gratulację. Czekam na więcej.

[ Dodano: Sro 17 Sty, 2018 21:49 ]
PS. Co to są halacje?
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

Dzięki, tam jest też Canon 12x36 IS.
Dla mnie to okrągłe duchy dookoła źródeł światła, ale inni często uważają, że to to samo co flary.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

m-day co tak cicho siedzisz jak my tu rozprawiamy? Twój test tylko potwierdza wszystko to co już sam sobie odszukałem na zagraniczych forach. Kupiłeś w końcu jakąś skoro żona dała ci zielone światło?
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018   

A bo dopiero po nocy wpadłem na chwilę. Tak, moja jest. Jedna i druga :mrgreen:
Całe szczęście są podobne, muszę tylko dbać, żeby nie wystąpiły w parze :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15