Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 24 Maj, 2008
www.japanfoto.pl
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   www.japanfoto.pl

Czy ktos zna ten sklep? Na niektore szkla maja bardzo interesujace ceny.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

MC weź na wstrzymanie!
poczytaj opinie na canon-board!
jest tego kilka linijek :grin:
nie jestem za bardzo w temacie , ale jak są tak sprzeczne opinie to należy uważać
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

Wielkie dzieki za odpowiedz, chociaz mialem po cichu nadzieje, ze weryfikacja sklepu bedzie pozytywna :evil:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

z wypowiedzi wnioskuję że przeczytałeś
ja tylko zaznaczę, że są też opinie pozytywne
możesz moim zdaniem, jeśli rzeczywiście ceny są dobre , kupić za pobraniem
tylko ta gwarancja :twisted:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

krisv740 napisał/a:
tylko ta gwarancja

Wlasnie... Bo ceny maja na niektore Sigmy niesamowite. Np. Sigma 50-500 za 3333zl, a np. w cyfrowe.pl 4659zl. Roznica powalajaca. I podejrzana.
 
 
edip 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 86
Skąd: Herby
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

a ja powiem przewrotnie ze ta sigma jest warta nawet tej wyzszej ceny...a co do sklepu to ja nie za bardzo ufam komus u kogo nie moge odebrac osobiscie przesylki i na miejscu przetestowac. tam mimo adresu w Zabrzu co dobrze pamietam NIE MA MOZLIWOSCI odbioru na miejscu...a mieszkam niezbyt daleko od Zabrza...i tez mnie kusilo tam zagladnac.

swoja droga za owe 3333zeta mozna w Fotobasi kupic A700 z kitem!! cena tez taka ze powala na nogi a sklep sprawdzony:) kupowalem tam kilka razy.

i jeszcze cos...kupujac tam NIE DOSTANIESZ GWARANCJI SIGMA POLSKA! po prosstu nawet kalibracji ci nie zrobia za darmo nie mowiac o tym ze owe 3 lata gwarnacji nie bedzie uznawane w oficialnej sieci Sigma Polska. zobacz sobie sklepy ktorych Sigma nie honoruje bo sa zaoatrywane poza oficialna siecia dystrubucji w Polsce
http://www.sigma-foto.pl/?q=node/39
Ostatnio zmieniony przez edip Wto 20 Maj, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

No ale w interfoto 50-500 jest też za 3,3k
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Jak ktoś coś potrzebuje to piszcie na moje PW. Dowiem się za ile będziecie mogli kupić... :wink:
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

Wszystkim, którzy chcą kupić taniej obiektywy, body, polecam porównywarki skąpiec.pl lub ceneo.pl, przeczytanie opinii o sklepie i wybór z najciekawszą ceną. Dla ambitniejszych i chcących zaoszczędzić radzę kupować w Azji. Od lat setki ludzi z Polski tak robią i nieźle na tym wychodzą. Opisywano to wielokrotnie, ale dla niezorientowanych podam link, z Canon board, gdzie na ponad 20 stronach wałkuje się co i jak zamawiać, podając przykład sklepów z Hong Kongu. Ludzie opisują jak zamówili i otrzymali przesyłkę.
http://canon-board.info/s...3dfc0e8&t=21311
Wiem, że początkowo będzie obawa, a jak to zrobić, czy nie przyjdzie jak straszą zniszczone, a co to PayPal, ale potem okaże się, że to bardzo proste, a w kieszenie zostaje sporo kasy. W kilka dni zamówiony towar z HK dociera do Polski. Wówczas, wielu powtórzy od lat znane hasło, że w Polsce wielu sprzedawców foto sprzętu goli frajerów z kasy, bo ci nie wiedzą, jak i gdzie to samo kupić znacznie taniej.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

Wielu sprzedawców wie o "chińszczyźnie" ale niczego tam nie kupuje ze względu na jakość, renomę i serwisowanie. Co innego sklep a co innego "ktoś z allegro".
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

MM zanim coś napiszesz dowiedz się, poczytaj, a nie powtarzasz plotki. Napisz na PW do ludzi, którzy kupują w HK z Canon board, to dowiesz się, że sprzęt jest produkowany w Japonii, jakościowo niczym nie różni się od tego w polskich sklepach.
Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do oszczędności. Po to wymyśla się bajki o „chińszczyźnie” zmielonych przesyłkach, potężnych cłach i VATach, by nastraszyć frajera, który po takim straszonku kupi drożej w Polsce. To znane i opisywane numery od lat. Ludziom nie narzekającym na nadmiar kasy polecam bezpośredni kontakt (PW) z np. osobami, które kupiły w opisany sposób, dowiecie się wszystkiego, co i jak, a jak w kieszenie zostanie np. 30% ceny wartości sprzętu, to stale będziecie kupować poza Polską.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

To nie pisz bzdur o sprzedawcach foto bo znam ten rynek i taki sprzedawca musi zapłacić podatki i cło i martić się o serwis sprzętu który u siebie sprzedaje.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

MM czytaj ze zrozumieniem, bez nerw :) . W pierwszym poście napisałem, że jeśli ktoś kupuje w kraju, to po przeczytaniu pozytywnych opinii o danym sprzedawcy, najlepszą ofertę może wybrać z porównywarek cen. Dziesiątki ludzi pozytywnie opisujących sklep rzadko myli się. Myślisz, że tylko sklepy, które Ty znasz są uczciwe i płacą podatki, cła i prowadzą obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. Tak robi większość.
Jeśli ktoś woli tańsze zakupy, to wybierze sklepy np. w HK. Bajeczki o gorszej jakości, czy braku gwarancji, na to nabierają się ludzie nie znający tematu. W wielu miejscach, nawet na CB piszą co i jak załatwiać, by mieć gwarancje, a że niektórym to nie w smak, bo znajomy Boluś kręcący lody na handelku sprzętem w zamian za skierowanie kilku jeleni do jego sklepu, spuści uczynnemu przyjacielowi przy jego zakupach. Kogo to obchodzi. Piszę do ludzi, którzy patrzą własnego interesu, a nie naganiania klientów do jedynie słusznego sklepiku.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

Mam czytać o wałkach i popierać złodziejstwo i cwaniactwo? Zły adres kolego, tacy oszuści takich jak ja baaardzo nie lubią i mają mnóstwo czasu by o tym myśleć.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

MM to skołuj mi Voigtlandera Noktona 58/1.4 w cenie do 1500zł z pl z cłem i wszystkim - byłbym wdzięczny, bo nie ufam HK i USA :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15