Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 28 Sty, 2018
Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2018)
Autor Wiadomość
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Kup Lx 15 :)

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2018 13:29 ]
Czy jest jakiś aparat czy to kompaktowy czy bezlusterkowiec do 1500 zł który robi lepsze foty od najlepszych smartfonów?? Czy tylko w tej cenie lustrzanki?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






doominiqs 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 01 Cze, 2018   

marcin0218 napisał/a:


[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2018 13:29 ]
Czy jest jakiś aparat czy to kompaktowy czy bezlusterkowiec do 1500 zł który robi lepsze foty od najlepszych smartfonów?? Czy tylko w tej cenie lustrzanki?


Dobre pytanie. Jestem przed wyborem nowego telefonu za ok. 2k zł i zastanawiam się czy osobno kupić aparat kompaktowy czy dopłacić do s9+ lub huwawei P20 pro..

Chodzi mi o dobre zdjęcia z wakacji wypadów w góry ale również zdjęcia robione na imprezach w domu przy gorszym oświetleniu.
Komórka za 2k + aparat za 1.5k czy komórka za 3.5k?
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

Np. Sony RX100.
 
 
marioz987 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

czy za okolo 1300 da sie znalezc cos co robilo by w miare dobre zdjecia w automacie (jestem totalnie zielony jesli chodzi o robienie zdjec a co dopiero o ustawianie aparatu :P )
moja uwage zwrocil Panasonic Lumix FZ82 czy oprucz tego aparatu jakies inne niedrogie sa godne polecenia i w mniejszym rozmiarze :)
Właśnie zależy mi na aparacie ala kieszonkowy żebym nie musiał nosić dodatkowego pokrowca na szyi ;)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

https://allegro.pl/aparat-sony-a-5000-nowy-komplet-i7455035779.html

https://allegro.pl/sony-alpha-a5000-ilce-5000l-16-50-mm-czarny-i7445368466.html
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

PDamian - dobry aparat, fajna cena, ale do kieszeni kolega raczej nie włoży :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

https://www.youtube.com/watch?v=AIfc9gOShdk
 
 
marioz987 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

a co powiecie o Sony Cyber-shot RX100 ? znalazlem za 329 funtow z opcja 70funtow cash back od Sony wiec wyjdzie 259 funtow wiec w cenie tego a5000
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

marioz987, RX100 jest fajny, choć zwróć uwagę, że jest już 6 generacji tego aparatu. Generalnie to lubiany i polecany model, ale zanim cenę uznasz za dobrą sprawdź o której generacji mowa.

https://www.optyczne.pl/p...=2000&add4=2113

(szóstej generacji nie dodałem, bo można wybrać maks. 5 aparatów)
 
 
marioz987 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

no w cenie około 1200zł nie sądzę aby można było znaleść coś innego niż pierwsza generecje :mrgreen: czy sa jakies inne podobne wielkościowo aparaty w cenie 1300 +/- 200zł które będą lepsze niż w/w aparat ?
https://www.amazon.co.uk/...ords=sony+rx100
tu link do aparatu
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Jedyne co przychodzi do głowy to Canon PowerShot G9 X. Czy lepszy - zdania podzielone...
 
 
lukaaa 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

Przyszedł czas aby zmienić Olympusa XZ-1 na coś bardziej dostosowanego do moich potrzeb. Olympus to świetny aparat lecz jego ogniskowa zaczyna się od 28mm, a ja często jeżdżę na wycieczki rowerowe itp. i gdy chcę uchwycić całą górę lub wysoki budynek to brakuje już mi kadru albo bardzo muszę się odsuwać. Drugi minus do drugi koniec ogniskowej - 112mm. Też czasami brakuje tego zbliżenia. Zaletą jest jasny obiektyw (f/1.8 – 2.5) i małe wymiary (aparat mieści się do trójkątnej sakwy rowerowej).
Tak więc zależy mi na większej rozpiętości ogniskowej oraz nie większych wymiarach. Mam dwa typy, spójrzcie:

https://www.optyczne.pl/p...=2197&add2=2204

I Canon i Sony są mniejsze więc spełniają warunek aby mieścić się w wymiarach XZ-1. U obu ogniskowa zaczyna się od 24mm (szkoda, że nie mniej...). Martwi mnie jedynie ich większa światłosiła, ale i tak znakomitą większość zdjęć robię w dzień więc myślę, że będzie dobrze.
Na kręceniu filmów nie zależy mi tak bardzo jak na jakości zdjęć. Głównie będę jechał na programie Auto. Może macie jeszcze jakieś swoje propozycje? Fajnie byłoby żeby ogniskowa zaczynała się "wcześniej", a kończyła niekoniecznie na 720mm czy 960mm - myślę, że wystarczyłoby mi do 300-400mm.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

Ale zdajesz sobie sprawę, że te aparaty mają mniejszą matrycę niż XZ-1 a co za tym idzie jakość zdjęć, szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych, będzie gorsza?
 
 
lukaaa 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

Zdaje sobie z tego sprawę. Czy za trudne warunki oświetleniowe można uznać dzień, w którym słońce jest zasłonięte przez chmury czy raczej słabo oświetloną Jaskinię Mroźną w Tatrach?
 
 
lukaaa 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

Doszedł Lumix DC-TZ200. Droższy od poprzedników, ale ma większą matrycę. Będzie różnica w jakości zdjęć?

https://www.optyczne.pl/p...=2204&add3=2182
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15