Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Delta optical chase 8x42 ed
Autor Wiadomość
pokopp 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   Delta optical chase 8x42 ed

Bardzo proszę o opinie o Chase 8x42 ed czy wypada podobnie do testowanej 10x42 a może bliżej jej do chase 10x50 ed z góry wszystkim dziękuje.

[ Dodano: Sro 31 Sty, 2018 21:27 ]
dodam ze mam juz aculona 16x50 niestety poleciałem na power i obraz sie trzęsie z reki :( do tego za duży a do astro za ciemny teraz planuje coś z małym powerem . głównie planuje uzywac do astro jako przeglądówke mam 40 lat wiec 7x 50 odpada chce kupić coś poręcznego czyli chase 8x42 . wiem ze do emek to sie zabardzo nie nadaje zamiezam ja uzywać do tych najjasniejszych czyli plejady m 31 i takie tam pod malą lornetke gromady otwarte . Proszę o opinie chase 8x42 ed.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

https://www.forumastronom...-chase-8x42-ed/
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Nie znam się za bardzo na astro ale nie jestem przekonany czy to dobry pomysł. Patrzyłem parę razy przez Chase 10x42 i 10x50 - również w nocy (choć tylko w mieście na odległe latarnie i na księżyc). Obydwie, o ile w dzień są moim zdaniem świetne, w nocy generują wyraźne spajki. Mnie by to strasznie denerwowało. Podejrzewam, że z ósemką może być podobny problem. Raczej skłaniałbym się do porro. Chyba, że rozważałbyś zwiększenie budżetu.
 
 
pokopp 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

dzieki za link i odpowiedz i proszę o więcej :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Mało która dachówa nie daje spajków...

Pomyśl o DOT 10x56. Powiększenie spokojnie do utrzymania z ręki, a apertura zacna.
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Tak przy okazji. W ostatnią sobotę na targach w Poznaniu pytałem na stanowisku Delty skąd ten napis "Poland" na serii Chase. Pan z Delty odpowiedział, że lornetki są składane w Polsce.
Arek - wiadomo Ci coś na ten temat?
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Pewnie że skladaja. Futeral, dekle,pasek, instrukcja, wszystko razem trzeba zlozyc i spakowac do pudelka :D
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Ha, ha pewnie tak właśnie to " Poland" wygląda. Chyba że jest tak jak w przypadku tv, że z powodu opłat celnych do UE opłaca się je składać w Polsce. Zresztą wystarczy posłuchać co na temat Chin ma do powiedzenia Radek Pyffel żeby pozbyć się przesądów na temat tego kraju. Dziś to najszybsza kolej, nowoczesne technologie , podbój kosmosu i... nowoczesne lornetki, wszystko kwestia ceny. Zachwycamy się made in Japan lecz pamiętajmy że do kraju kwitnącej wiśni cywilizacja przyszla z Chin właśnie.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Kiedyś Japonia była tym czym teraz są Chiny. Cały świat tam zlecał tam produkcję różnych rzeczy ze względu na tanią siłę roboczą i predyspozycję kulturową tych ludzi (chodzi o solidność i dokładność). Tym sposobem za pieniądze z całego świata zyskali najnowsze technologie i infrastrukturę, zdobyli doświadczenie, wyszkolili tysiące inżynierów i nauczyli się biznesu na wielką skalę. W koncu zaczęli tworzyć własne marki i stali się potęgą. Tą samą drogą idą teraz Chiny. Już na tyle czują się mocni, że już nie tylko produkują na zlecenie ale tworzą własne globalne marki, np Huawei, Cisco, TCL, Edifier, BYD i wiele, wiele innych, które z powodzeniem wygrywają z konkurencją znanych marek. Niesety duża część świata, w tym i Polska, jest 100 lat za Chińczykami. Także ostrożnie z tym wyśmiewaniem się z Chin. Póki co to oni mogą się pośmiać z Polski. A zdecydowana większośc ludzi na świecie nie wie nawet gdzie jest Polska, albo, że w ogóle taki kraj istnieje. A wracając do produktów z Chin. Kwestia jakości to tylko i wyłącznie kwestia ceny i celowania w wybraną grupę klientów. Skoro Apple zamawia w Chinach swoje produkty i nie ma z tym problemu to nie rozumiem o co chodzi ludziom, którzy kupując tańsze produkty twierdzą, uogólniając, że chinskie prodkty to badziew. Kup chiński produkt i zapłać za niego tyle co jego odpowiednik w europie, to jestem przekonany, że jego jakość będzie lepsza od tego europejskiego.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Zdaje się że to Chińczykom głównie zawdzięczamy dobre dachówki za umiarkowane pieniążki. W branży lornetkowej nie dorobili się jeszcze własnej rozpoznawalnej marki. No ale czas pokaże ,może za 20 lat taka BOSMA będzie wymieniana jednym tchem razem z nikon czy zeiss.
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

No to trochę to żałosne ze strony Delty, żeby umieszczać napis Poland na lornetce, która z Polską nic wspólnego nie ma. Ale w sumie można się było domyślić. Gdyby były składane w Polsce, to daliby napis "Assembled in Poland".
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Chase to dobre lornetki o rozdzielczości obrazu wyżej przeciętnej, nawet w tym segmencie cenowym. Za ceną stoi jakość a tutaj cena nie jest wygórowana. Centrum pola widzenia jest bardzo dobrze skorygowane ale brzeg słabiej. Kwestia aberracji, pociemnienia czy łapania odblasków. Za 1100 zł jest i tak bardzo dobrze. W mojej ocenie lornetka jest atrakcyjna. Nie ma co oczekiwać cudów na poziomie EL bo w lornetkach za 1000 - 1200 zł ich nie ma i nie będzie. Do astronomii warto by się zastanowić nad Titanium - jeśli roof to nad Rohem. Wyraźnie lepszą od wymienionych jest Ecotone 8,5x45 ale cena x 2.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Hmm, sporo tutaj dywagacji, a nie prościej zapytać w Delcie jak to jest z tym Made in Poland? Dyrekcja przecież bierze od nich lornetki do testów.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Prawdopodobnie mocodawcy w delcie uznali, calkiem słusznie, że Chiny Polakowi kojarzą się z tandetą i postawili na lokalny patriotyzm. Firma polska tak wiec napis Poland w pełni uzasadniony. Ja lubię deltę, stara się trafić w oczekiwania i możliwości finansowe nabywców z tkz. byłego bloku wschodniego. Jedyne do czego bym się doczepil to punkt ciężkości przesunięty w ich produktach zbyt mocno w stronę jakości optyki kosztem jakości wykonania. No ale albo rybki albo akwarium, widać taką mają strategię i wiedzą co robią.
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Muszę powiedzieć, że zabawiłem dłużej przy stoisku Delty i polukałem trochę. Mechanika zarówno w One jaki w Forestach chodziła bardzo dobrze. Jedynie jak wziąłem do ręki Titanium porro 10x42 to spotkało mnie pod tym względem rozczarowanie. Tam ogniskowanie chodziło z bardzo różnym oporem. Momentami zbyt ciężko. Ogólnie ta lornetka wyglądała jakoś tanio z wyglądu nawet na tle Forestów o Chase'ach nie wspominając. Nic dziwnego, że ludzie nie chcą porro jak takie coś im się serwuje. O optyce się tu nie wypowiadam, bo ...warunki targowe.

PS.
Patrzyłem na tych targach też przez Leice Noctivid 10x42 i muszę powiedzieć, że taka lornetka mogłaby takiego zagorzałego porro-entuzjastę jak ja nawrócić na ciemną (dachowopryzmatyczną) stronę mocy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14