Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
D500 czy D750 czy K1?
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

Rozwaga ze wszech miar wskazana! :idea:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018   

Vocir, przeczytałem ten temat i w sumie nie padło ani konkretnie ile chcesz wydać, ani czy interesuje ciebie tylko sprzęt nowy. To dość ważne zagadnienia. Nurtuje mnie też, dlaczego zaczynałbyś właśnie od 24-70?
 
 
Vocir 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Wojmistrzu,

Po sprzedaniu n7100, nikkorow 18-105, 35 i 85 dodalbym max 10k. Wychodzi wiec male nascie.

24-70 uznalem za najbardziej uniwersalne, stad o nim wspomnialem. Jesli mam ograniczony budzet, to nie wydam go na nisze.

W korpus mierzylbym nowy, optyke- uzywana.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Wojmistrz, ale naprawdę bez FuFu ni chu chu? :) I to na dodatek w Nikonie, który ma fajne matryce APS-C, a kolega Vocir ma już D7100 przecież. Mając taki korpus i dziesięć tysi do wydania to tylko spełniać marzenia optyczne. Owszem, UWA do APS-C może kiedyś trzeba będzie sprzedać, ewentualną Sigmę czy Tamrona 17-50/2.8 też, ale to ostatnie to tanie obiektywy, a cała reszta, co by nie kupować, to można kiedyś używać z FF.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

komor, coś tam się da na APS-C, baaa, nawet m4/3 się "coś" da, zwłaszcza jak robisz ze statywu i możesz się pobawić jak w Olku w High Resolution mode. No tam detali na pewno nie brakuje, gorzej ze szkłami :)

Dla mnie prawdziwe UWA zaczyna się poniżej 10mm na APS-C, chociaż rynkowo tak są określane szkła od 15mm dla tej wielkości matrycy. Może potrzeba dodatkowej jednostki eXtremal Ultra Wide Angle :mrgreen:

Vocir, widziałeś kiedyś fotki z Canona 11-24, albo chociaż jakiegoś Samyanga 14mm oczywiście na FF? Na szerokim końcu każdy mm to gigantyczny przeskok, coś jak dla tele 600,800,1200 :)

Zastanawia mnie inna sprawa. Jak deszcz, to wiatr, jak wiatr to jak realnie korzystać z dłuższego naświetlania w skąpym świetle? Po prostu nie zgrywa mi się to trochę.

PS ciekawe jak by wyglądały fotki z ML nawet 645 na takim 18mm :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Wojmistrz Pią 06 Kwi, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Po wejściu K-1II , K-1 nieco staniał. 24-70 jest bardzo fajny - praktycznie nie zdejmuję z korpusu, chyba że na sesje czysto portretowe z dłuższymi szkłami (100/200mm). Czekam na premierę nowej 50-tki 1,4 - zobaczymy czy i na jak długo wyprze 24-70 z korpusu... dotychczas używane 50-tki sprzedałem.
Mam też ciamcianga 14/2,8 UMC i używam - ale tylko do architektury czy krajobrazu, miałem pierwszą Sigmę 12-24 - ale tez się pozbyłem - niestety na brzegach na 12mm dawała obrazek jak IRIX11mm f4 - więc nie było sensu trzymać . Po co mi nieostry brzeg który i tak trzeba obciąć. A ciamciang jest ostry od brzegu do brzegu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
miałem pierwszą Sigmę 12-24 - ale tez się pozbyłem - niestety na brzegach na 12mm dawała obrazek jak IRIX11mm f4 - więc nie było sensu trzymać

Masz Irixa? Jak wrażenia? Do czego używasz?
 
 
Vocir 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Panowie, wiem ,ze ff byloby lepsze pod kazdyn wzgledem. Ale lzej kupic obiektyw, potem drugi, niz sprzedac wszystko, jakis czas biedowac, i kupic korpus i 24-70.

Gdybym byl bogatszy, wzialbym k1.. tak w międzyczasie postanowilem.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018   

Vocir, to twoja kasa, bierz to co ci serce i rozum podpowiada. To jest forum i po prostu wymieniamy się poglądami więc jeśli w jakiś sposób przybliżają cię one do zakupuj to dobrze. Pamiętaj też, że ile ludzi tyle poglądów, a jak nie będziesz na tym zarabiał, to musisz najlepiej wiedzieć gdzie kasę ulokować. Jakoś znacznie łatwiej popełniać błędy przy zakupach sprzętu, jak wiesz, że prędzej czy wolniej się to zwróci bądź zarobi na inny.
 
 
Vocir 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018   

Otoz to wojmistrzu. A ja Wam jestem bardzo wdzieczny za rady i poswiecony czas, i zaangazowanie Waszej wiedzy i doświadczenia.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018   

komor napisał/a:
Masz Irixa? Jak wrażenia? Do czego używasz?

Miałem mieć - zastanawiałem się na zakupem - wcześniej pozwolono mi go przetestować. Porównanie z Samyangiem 14/2,8UMC zamieściłem na swoim profilu FB. Jedyną zaletą IRIXa jest możliwość zamontowania filtrów . Niestety jakością obrazu na brzegach nie cieszy. Skoro i tak trzeba obciąć do tego co widzi S14 - to po co wydawać 2x tyle za ciemniejsze szkło ?
Vocir napisał/a:
Ale lzej kupic obiektyw, potem drugi,

Mając D7100 możesz spokojnie dokupić jakieś fajne jasne szkła albo nawet takie które później pozwolą ci przejść na FF w tym samym systemie. Czyli typu 85/1,4 ; 50/1,4, 35/1,4... jakiś manualny ciamciang 14/2,8 UMC... czy Tamron 70-200/2,8. Mając taki arsenał stałek i zoom - rzeczywiście wystarczy dokupić FF z 24-70/2,8... Ja w podobny sposób przechodziłem z K-5 na K-3II i na koniec na K-1. Powodzenia! :cool:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Mając D7100 możesz spokojnie dokupić jakieś fajne jasne szkła albo nawet takie które później pozwolą ci przejść na FF w tym samym systemie. Czyli typu 85/1,4 ; 50/1,4, 35/1,4... jakiś manualny ciamciang 14/2,8 UMC... czy Tamron 70-200/2,8. Mając taki arsenał stałek i zoom - rzeczywiście wystarczy dokupić FF z 24-70/2,8... Ja w podobny sposób przechodziłem z K-5 na K-3II i na koniec na K-1. Powodzenia!

I ja przeszedłem podobną drogę – najpierw optyka, a później FF. Po drodze mając różne szkła można zrobić całe mnóstwo fajnych zdjęć.
 
 
Vocir 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

Dziekuję Wam bardzo, a na początek doradźcie proszę to UWA do APS-C, skoro już się wytłumaczyłem, dlaczego. :)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

Tokina AT-X PRO DX 11-20 mm f/2.8 :smile:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

A nie lepiej od razu coś, co potem podepniesz pod FF?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14