Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat z obiektywem lub z dwoma obiektywami do 3500-3900zł
Autor Wiadomość
TomaszAn 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   Aparat z obiektywem lub z dwoma obiektywami do 3500-3900zł

Witam Wszystkich!

Piszę do Was, ponieważ staję przed wyborem zakupu aparatu bezlusterkowego do kwoty jaką podałem w temacie. Będzie to mój pierwszy aparat, nie licząc aparatu w telefonie :)

Zastosowania tego aparatu były by następujące:
Fotografia uliczna
Krajobrazy
Samoloty na pokazach lotniczych, dynamiczne jak i również statyczne
W przyszłości być może jeszcze portrety.

Filmowanie nie będzie aż tak ważnym aspektem, także może być 4k ale nie musi. Myślę że wystarczy FullHD

Jak narazie rozmawiając z kilkoma osobami jak i również promotorami towaru i sprzedawcami wybrałem następujące modele:

Sony a6000 z obiektywami 16-50mm oraz 55-210mm za kwotę mniej więcej 3500-3600zł
Olympus E-M10 MII z obiektywami 14-42mm oraz 40-150mm za kwotę mniej więcej 3400zł
Olympus E-M10 MIII z obiektywami jak w MII za kwotę w granicach 3800zł
Panasonic Gx80 z obiektywami 12-32mm oraz 35-100 za 3750zł
Panasonic Gx80 z obiektywami 12-32mm 35-100mm oraz 25mm za kwotę 3250zł
Panasonic DMC G7 z obiektywami 14-42mm oraz 40-150mm za kwotę 3700zł
Canon EOS M6 z obiektywami 15-45mm oraz 55-200mm za kwotę która przekracza mój budżet mianowicie za kwotę 4200zł

Poniżej podaje linki do różnych sklepów w których wyszukiwałem

Sony a6000
Olympus E-M10 MII
Olympus E-M10 MIII
Panasonic DMC G7
Panasonic Gx80
Panasonic Gx80
Canon EOS M6

Dodatkowo chciałem się zapytać, co myślicie na temat lustrzanki Canon EOS 200d oraz wyżej wymienionym aparacie Sony a6000 ale z obiektywem 18-200 za kwotę 4000zł
Sony a6000

Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Tomasz
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

Do pokazów lotniczych to lepiej lustrzankę z zoomem chociaż do 300mm ogniskowej.

[ Dodano: Pon 05 Lut, 2018 14:22 ]
https://www.ceneo.pl/Foto...-300;0112-0.htm
 
 
TomaszAn 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

A z pośród tych co podałem, ewentualnie dokupić jakąś większą ogniskową?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

Sprawdź ile kosztują zoomy do 300mm do bezlusterkowców. :wink:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

TomaszAn napisał/a:
A z pośród tych co podałem, ewentualnie dokupić jakąś większą ogniskową?


Do mikro 4/3 (Olympus, Panasonic) masz Olympusa 75-300 i Panasonica 100-300. Oba mają drugie, nowsze wersje. Panasonic jest jaśniejszy, co nie jest bez znaczenia.
Jeśli chodzi o zdjęcia lotnicze, te dynamiczne, nie ma co inwestować w droższe obiektywy do wymienionych przez Ciebie bezlusterkowców, bo to i tak będzie półśrodek. Jeśli masz talent, będziesz tym robił lepsze zdjęcia od wielu posiadaczy "wielkich luf". A jeśli fotografia lotnicza Cię wciągnie i będziesz chciał czegoś więcej, specjalizować się w tej dziedzinie, to będziesz musiał zacząć od kupna dobrej (szybkiej) lustrzanki, najlepiej tak zwanej "pełnoklatkowej".
 
 
TomaszAn 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

O kurcze, troszkę przewyższa to mój budżet :)
A czy te obiektywy w tych aparat co wyżej podałem w jakimś niewielkim stopniu by się nadały? Wiadomo to nie jest 300mm, ale czy na początek to by wystarczyło?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

Olympus 40-150 jest całkiem niezły, chociaż dodawany do zestawów prawie za darmo. A to na mikro 4/3 jest kąt widzenia odpowiadający 80-300 mm dla FF. Czyli można już powalczyć.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

Ja bym w bezlusterkowca z 55-210/40-150/55-200mm myśląc o pokazach lotniczych nie wchodził.
To nie jest tylko kwestia obiektywów ale także i autofokusu i ewentualnych późniejszych kosztów na zoom do 300mm -który i tak nie będzie idealny.

W twoim budżecie kupisz lustrzankę z 18-55mm + zoom do 300mm co pozwoli ci na więcej niż zestawy bezlusterkowe.
Jak cię mocniej wciągnie bez problemu kupisz nowy czy używany zoom do 400 czy 600mm.
 
 
TomaszAn 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

A jakie masz zdanie na temat tego aparatu od sony. Choć niby tam jest tylko 55-210 mm
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

Najlepszy z podanych przez ciebie -bo ma AF fazowy, ale odradzam jak myślisz o pokazach.

Obiektyw Sony FE 70-300mm kosztuje 6000, a 100-400mm -aż się boję spojrzeć... :wink:
 
 
TomaszAn 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   

Właśnie niepewny tej wiedzy zobaczyłem, aż się zakrztusiłem :) To czeka mnie trudny wybór.

Wizualnie olympus mi się podoba bardzo tak samo jak i gx80 ale sony a6000 i g7 dobrze się trzyma

[ Dodano: Wto 06 Lut, 2018 19:20 ]
Jak zauważyłem ceny teleobiektywów od sony to odrazu zwątpiłem.

Zapomniałem dodać w pierwszym poście że chciałbym aparat poręczny oraz wagowo nie aż taki ciężki.
Troszkę się to gryzie z tym że chce fotografować pokazy.

Oczywiście lustrzanka była by lepszym rozwiązaniem, ale faktycznie może jak się bardziej wkręcę w fotografię :)

Tak więc odrzucając Sony a6000 oraz Canona EOS M6, pozostaję mi stajnia Olympusa oraz Panasonica, choć bardziej jestem skłonny kupić M10 MIII.
Ale muszę na spokojnie przemyśleć.
Rozważałem też FujiFilm ale XT20 troszkę trzyma cene.

Mocno się się zastanawiam nad M10 MII, MIII oraz Gx80.
Nie wiem czy napewno ale chyba odrzucę DMC G7, ponieważ podobno słabą jest ze stabilizacją, nie wiem czy faktycznie tak jest. A aż takim priorytetem nie jest ekranik do selfie :)

[ Dodano: Wto 06 Lut, 2018 22:35 ]
Jak zauważyłem ceny teleobiektywów od sony to odrazu zwątpiłem.

Zapomniałem dodać w pierwszym poście że chciałbym aparat poręczny oraz wagowo nie aż taki ciężki.
Troszkę się to gryzie z tym że chce fotografować pokazy.

Oczywiście lustrzanka była by lepszym rozwiązaniem, ale faktycznie może jak się bardziej wkręcę w fotografię :)

Tak więc odrzucając Sony a6000 oraz Canona EOS M6, pozostaję mi stajnia Olympusa oraz Panasonica, choć bardziej jestem skłonny kupić M10 MIII.
Ale muszę na spokojnie przemyśleć.
Rozważałem też FujiFilm ale XT20 troszkę trzyma cene.

Mocno się się zastanawiam nad M10 MII, MIII oraz Gx80.
Nie wiem czy napewno ale chyba odrzucę DMC G7, ponieważ podobno słabą jest ze stabilizacją, nie wiem czy faktycznie tak jest. A aż takim priorytetem nie jest ekranik do selfie :)

[ Dodano: Wto 06 Lut, 2018 22:36 ]
Przepraszam przez przypadek dwa razy to samo mi się napisało
 
 
mniomek 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

koledzy też zastanawiam się nad kupnem GX80 i to już jest chyba postanowione,
tylko mam dylemat :grin: z którym obiektywem:

12-32 mm, budowa obiektywu: 8 elementów w 7 grupach (3 soczewki asferyczne, 1 soczewka ED)
https://www.panasonic.com...2032.specs.html

14-42mm budowa obiektywu: 9 elementów w 8 groupach (2 soczewki asferyczne)
https://www.panasonic.com...42ae.specs.html

fotografuję amatorsko głównie wydarzenia rodzinne (wypady, imprezy, występy szkolne i przedszkolne:smile: )
Bardzo proszę o podpowiedź.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 18 Lut, 2018   

mniomek, o tych obiektywach już sporo było napisane w podobnych wątkach. Zerknij i doczytaj, nie każ ludziom pisać tego samego po raz dwudziesty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14