Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
ktora bardziej uniwersalna 10x50 czy 8x40/42 ?
Autor Wiadomość
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018   

Mi się podoba coś takiego. Podobno szwajcarska mechanika i trwałość pancernika https://www.ecotone.com.p...d-prominar.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018   

To bardzo dobra lornetka. Ale ze Szwajcarią nie ma nic wspólnego :)
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018   

No tak za duży skrót myślowy :oops: A tak a propos, robią szwajcarzy jakieś lornetki?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018   

Kiedyś mieli markę, która nazywała się Kern. Potem to jakoś Leica przejęła i nawet robiła im lornetki dla wojska:
http://www.holgermerlitz.de/kern8x30.html
 
 
AMysliwy 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 26 Lut, 2018   

Dorzucę tutaj swoje pytanie, co za lornetkę byście polecili z tego asortymentu? Poluje już kupę lat, ale przyznaje się bez bicia, że specem od optyki nie jestem. Te lornetki myśliwskie ceny są bardzo różne, jednak szukam sprzętu dobrego, dlatego też do paru tysięcy jak najbardziej okej, tylko bez przesady. Poszukuje sprzętu na wiosnę i wczesne lato do klimatu tajgi i tundry rosyjskiej, czyli w dużej mierze po prostu Syberii. To będzie mój pierwszy sezon polowania w tym rejonie, jednak słyszałem, że pada tam bardzo specyficzne, sub-arktyczne światło i warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Jesteście w stanie polecić coś konkretnego? Zależy mi na tamtym sklepie, gdyż mam odpowiednie zniżki. :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Lut, 2018   

AMysliwy, każdy Swarek, Docter i Meopta z tej oferty będzie dobrym wyborem. Jak stać na Swarka, bierz Swarka.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 27 Lut, 2018   

Arek napisał/a:
AMysliwy, każdy Swarek, Docter i Meopta z tej oferty będzie dobrym wyborem. Jak stać na Swarka, bierz Swarka.
Arek bardzo dobrze radzi, sam nie tak dawno radziłem się ... i wybrałem Swarka 10x50 EL i od tej pory oglądany przez lornetkę świat się zmienił :-) .
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pią 02 Mar, 2018   

Nie jestem pewien czy myśliwym zależy na oglądaniu natury, przecież za chwilę i tak będzie martwa :cry: . Szkoda by mi było takiego EL chociaż w ostateczności nią również można ciepnąć w szarżującego rannego zwierza. Podobno serwis swarka jest nader solidny i wszystko naprawia bez grymaszenia. Prawda li to?
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 03 Mar, 2018   

Oderwę się trochę od dyskusji i wrócę do meritum tematu. Jako żołtodziób z ledwie co doświadczeniem lornetkowym sam użytkuiję lornetki parametrów (tak jak napisali Abs i ponidziak) 8x20 - typowo na 'cywilne' spacery, wycieczki rowerowe, 8x40 na łażenie po lesie i 10x50 na zwyżki myśliwskie. Każda z nich ma swoje określone zastosowanie. ostatnio dodałem nawet zdjęcie z ambony tych dwóch ostatnich lornetek w temacie o klasykach.
Osobista subiektywna ocena skłania mnie w kierunki 8x40 w przeciwieństwie innych forumowiczów. Wydaje mi się ostrzejsza, jaśniejsza choć ciężarem prawie równa 10x50.
To moje osobiste wysublimowane zdanie, która nie zawsze będzie dla każdego miarodajną oceną :wink: zaznaczając, że jestem w posiadaniu tych lornetek około pół roku i właśnie dzięki doradcom z forum jestem z nich zadowolony :lol:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Novik napisz jakiej marki jest ta 8x40. Zdjęcie widziałem ale mam wątpliwości. Jak sądzę nie tylko parametry się liczą ale jakość "szkieł". Tutaj także trzeba dobrze wybrać, czyli w praktyce znaleźć dla siebie rozsądny kompromis. Można też nie szukać kompromisów... i kupić od razu El :cool:
PS. Ja jednak należę do tych co szukają
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Jak to jakiej marki? Eschenbach to moje drugie imię :twisted:
Szukałem i znalazłem. Tak, jestem z niej zadowolony :mrgreen:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Niestety EL choć bezkompromisowy optycznie wymaga mnóstwa kompromisów natury finansowej. Ja, gdybym nawet wypruł sobie flaki i ją kupił, nie umiał bym w spokoju ducha jej użytkować. Musialbym się z nia szczypac a to nie dla mnie. No nie jest to lornetka do bagażnika w moim przypadku.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

@ponidziak - jestem tego samego zdania. Kiedyś z kumplami stworzyliśmy pojęcie "ekonomicznego komfortu użytkowania". Stwierdziliśmy, że maksymalną satysfakcję ma się wyłącznie wtedy, gdy używa się rzeczy którą w razie "W" można ponownie kupić bez wyrzeczeń i uszczerbku dla domowego budżetu. W przeciwnym wypadku jest cackanie się, uważanie na wszystko, zabranianie dotykania dzieciom i związany z tym mniejszy lub większy stres.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Jak dla mnie lornetka musi być trochę jak pepeszka. Upuścić na piach, otrzepać i działać dalej. Optycznie wystarczy że jest wystarczająca :wink: Dla każdego coś innego.

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2018 20:29 ]
Ekonomiczny komfort użytkowania - pojęcie godne zapamiętania :wink:
Abs pomyśl ile uroczych rozterek by cię ominęło w przypadku kupna El :zalamany:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Coś w tym jest. Szukamy "ideału" ale w naszym zasięgu finansowym. Nie musi być to wcale kwota, którą nie dysponuję, ale suma, którą widzę sens wydać. A mamy w czym wybierać. Poza EL są: Genesis, Conquesty, HG, Vipery, Prominary, M7, Delty czy choćby Diamondbacki...Nie wymieniłem wielu ale jakaś gradacja jest.
PS. Co do EII...w wersji 8x30 chyba wolę roofy. Może E2 10x35 uzupełniło by sensownie lukę w kolekcji.
Novik - ładna ale rzeczywiście ciężka. Z ciekawości przeczytałem test Arka. Ciekawa transmisja...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14