Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 22 Lut, 2018
Uzywana lustrzanka do 800 zl
Autor Wiadomość
ArasKoxu 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sro 21 Lut, 2018   Uzywana lustrzanka do 800 zl

Witam wszystkich. Chce kupic uzywana lustrzanke do 800 zl. Bardzo prosze o propozycje konkretnych modeli uzywanych do kwoty 800 zl i prosze nie pisac dorzuc cos i bedziesz mial to. 800 zl to jest zawyzona kwota jaka moge zaplacic. Nie znam sie kompletnie na tym sprzecie i prosze o pomoc. Uzywana bedzie amatorsko, za nie dlugo slub i wesele no i w sumie glownie do tego ma posluzyc. W internecie jest mnostwo takiego sprzetu ale jaka firma jaki model bedzie najlepszy. Z gory dziekuje za odpowiedzi
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 21 Lut, 2018   

Nikon D5100
albo D3200
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

No niezłe pytanie. Skąd mamy wiedzieć co masz kupić. Jak masz szczęście, to kupisz za 800zł nawet Canona 5D :P
https://allegro.pl/kategoria/aparaty-cyfrowe-lustrzanki-257933?order=p
 
 
ArasKoxu 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
No niezłe pytanie. Skąd mamy wiedzieć co masz kupić. Jak masz szczęście, to kupisz za 800zł nawet Canona 5D :P
https://allegro.pl/kategoria/aparaty-cyfrowe-lustrzanki-257933?order=p



Chodzi mi o to ze jak sie znacie na aparatach to moze podrzucicie mi pomysl jaki aparat powinien byc dla mnie w miare najlepszy albo lepszy od innych zebym nie kupil badziewia

[ Dodano: Czw 22 Lut, 2018 09:46 ]
PDamian napisał/a:
Nikon D5100
albo D3200


Dzieki bardzo za ta podpowiedz widze ze bardzo fajny sprzecik. Fajnie by bylo jak by jeszcze ktos podzielil sie swoja opinia na temat tych modeli
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

ArasKoxu,
poleciłem jak najnowsze modele z jak najlepszą matrycą.

Tu masz daty premier
https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Nikon_DSLR_cameras
https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Canon_EOS_digital_cameras
https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Konica_Minolta/Sony_DSLR_cameras
https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Pentax_digital_interchangeable_lens_cameras
 
 
ArasKoxu 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Trafilem nikona d3200 za 700 zl do tego jest ladowarka i torba. Zobaczymy jak przyjdzie. Dzieki ci bardzo za pomoc
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

A jaki obiektyw?
 
 
ArasKoxu 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
A jaki obiektyw?


Standardowy
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018   

I git. Frajdę będziesz miał. Liczy się pomysł na kadr ;)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 26 Lut, 2018   

ArasKoxu napisał/a:
Wojmistrz napisał/a:
A jaki obiektyw?


Standardowy
A co jest standardem w tym co kupiłeś? Wiesz nie ma czegoś takiego jak standardowy obiektyw. Mogę się domyśleć, że kupiłeś z 18-55mm, ale nadal nie wiadomo jaka wersja.
 
 
ArasKoxu 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

Nikon dx vr af-s nikkor 18-55mm 1:3.5-5.6 gII cos takiego napisane na obiektywie
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

NIKON D90 +NIKOR 18-55 VR

http://allegro.pl/nikon-d...7221137579.html
 
 
ArasKoxu 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

Witam jeszcze raz. Mam pytanie odnosnie obiektywu. Mam nikkor 18-55 vr. Niedlugo zbliza sie slub i wesele i chcialbym miec dobre fotki ale tez nie musze miec jakichs super profesjonalnych. I pytanie czy moj obiektyw jest ok czy lepiej zainwestowac w 18-105 lub Yongnuo YN-50mm F1.8. Oczywiscie jak nie ma potrzeby to nie chcialbym inwestowac
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G lub ew. Nikkor 50 mm f/1.8 G AF-S
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

Nie chciałeś wydawać więcej na aparat, to po co ci teraz inwestycja w obiektywy? To nie tak, żebyś nie kupował wcale, ale jak już będziesz pewien, że "tak, Nikon to mój ulubiony system", to zaczniesz w niego inwestować ale kupuj przynajmniej średnią półkę sprzętu. Te tanizny jak YongNuo są dla nieświadomej biedoty... tak, nieświadomej, bo świadomy wie, że zmarnowałby kasę. Wybierając obiektyw, kup taki, który da ci realne polepszenie jakości i możliwości, a nie mydło zamiast ujęcia. Ten obiektyw musisz przymknąć do jakiś f/4 czy nawet f/5.6 aby mieć dobry obraz, więc jaki sens? 55mm f/5.6 już jeden masz. Dokupowanie 18-105 też jakby nie po drodze. Jak VR, no to może i ok zwłaszcza, jak być znalazł kupca na 18-55.
Jeśli te fotki ze ślubu mają być dla ciebie, to lepiej jest nauczyć się tego sprzętu jaki masz i rozumiem przez to np przyzwyczajenie się do fotografowania i obrabiania .nef w tym odszumienia, optymalnych przysłon dla najwyższej ostrości i tu masz i tak super bo jeśli to Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR to możesz go zostawić jak jest na pełnym otworze lub przymknąć na f/5.6...
Moim zdaniem, lepiej kup lampę błyskową jak ci coś zostało. Niekoniecznie oryginalną, ponieważ tu spokojnie możesz kupić jakieś YongNuo czy MeiKe. Te firmy przez lata tłukły świetne zamienniki markowych lamp. Sam mam jeszcze kopię Canon 580EX II czyli MeiKe MK600 i do czerwca 2014 daje radę. Przeżyła już kilka kompletów akumulatorów :D . Ta sama firma ma lampę bodajże model MK910, który zdaniem niektórych jest lepszy od oryginału Nikon SB900. Z doświadczenia wiem, że i tak bardziej przydaje się dobre światło niż jasny obiektyw, zwłaszcza na weselu. Na jednym z moich pierwszych wesel, na ciemnej sali weselnej podczas tańców, kiedy robiłem foty 50/1.8 foty wyszły mizernie, a znacznie lepiej wyszły zrobione ciemnym zoomem ale z lampą z TTL, którą świeciłem np w sufit, a do tego doszedł drugi problem, na f/1.8 głębia była nieco za płytka i w takich ujęciach nie wyglądało to dobrze. Obecnie imprezy fotografuję aparatem pełnoklatkowym z obiektywem 24-70mm f/2.8 przymkniętym na f/4 i wystarcza do przynajmniej 90% ujęć. Twój komplet daje ekwiwalent 27-82.5mm więc dość podobnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15