Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 22 Lut, 2018
Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2018)
Autor Wiadomość
daws12 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2018)

Witam, potrzebuje pomocy ponieważ do jutra muszę się zdecydować co wybrac. Na.oku mam takie coś :
Nikon D3300 + AF-P 18-55 + 55-200 mm VR II cena 2649
Nikon D3400 + AF-P 18-55 VR cena 2099
NIKON D5300 + 18-55mm VR cena 2419.
Nie mam pojęcia co wybrac. Jak na początek będę używać jej amatorsko. Czy fotografowanie wszystkiego. I zależy mi na dobrym dobrym, ostrym zdjeciu.
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 24 Lut, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

A dlaczego akurat te modele i dlaczego właśnie Nikon?
Seria D5xxx ma odchylany ekran, ale wszystkie to modele amatorskie. Jeśli dopiero zaczynasz, to może najlepiej będzie ci kupić najtańszą ofertę, bo dopiero z czasem dowiesz się i zrozumiesz czego ci potrzeba, czyli czy jaśniejszego obiektywu czy może dłuższej ogniskowej... Osobiście jak bym kupował pierwszy aparat i Nikona, to szukałbym raczej z obiektywem VR 18-105mm lub 18-140mm.
 
 
daws12 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Czemu Nikon ? Z tego co poczytałem to chyba nie są to najgorsze aparaty i w miare cienie można kupić coś fajnego. Z tym obiektywem co piszesz nic nie ma, tzn nie ma w moim budżecie niestety ewentualnie z witryny tylko. Raczej myślę nad tym d5300 bo troszkę tańszy i czy faktycznie na początek potrzebny jest ten drugi obiektyw ? Znalazłem Nikona d3400 właśnie z tym obiektywem 18- 105 za 2649. I czy nie lepiej mieć w tej cenie ten zestaw z dwoma obiektywami ? Albo kupić już d5300 z 18-55. Niestety muszę już dziś na coś zdecydować i wolę poradzić się ludzi którzy się znają niż słuchać sprzedawcy w sklepie. I czy warto dołożyć te 500 zł i kupić z tym 18-105 niż 18-55
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Wojmistrz dobrze prawi. Pomyśl o zestawie D5300 + 18-105 VR:
https://www.pasazfoto.pl/...-vr-w-magazynie

A potem sprawdź czy kręcą Cię stałki i kup 1.8/35 lub 1.8/50.
 
 
daws12 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

A d3400 z tym obiektywem bardzo mocno różni się jakością zdjęcia itp ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Wejdź do naszego testu D5300 lub D3400, wybierz rozdział "Jakość obrazu JPEG", a potem "Szumy i jakość obrazu w RAW" i wybierz oba aparaty w tablece do porównań. Będziesz wiedział wszystko.

Funkcjonalnie D5300 będzie lepszy, bo to wyższy model.
 
 
daws12 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Czytałem już wcześniej i szczerze mówiąc wielkiej różnicy nie widzę, więc nie wiem czy przepłacać skoro różnica nie jest zbyt wielka tym bardziej że to pierwszy sprzet
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

D5300 ma lepszy autofokus i gibany wyświetlacz -obracasz do środka i nie martwisz się że podczas noszenia porysujesz.
https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/8532567
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

daws12, ja bym dołożył do D5300. Bo może się okazać, ze D3400 to trochę za mało i zaraz będziesz się zastanawiał nad wymianą.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

"Trudniej jednak zaakceptować fakt, że D3400 został okrojony w stosunku do swojego poprzednika. Zabrakło bowiem funkcji czyszczenia matrycy, panoramy, usunięto także gniazda wężyka spustowego i mikrofonu." https://www.optyczne.pl/3...dsumowanie.html
 
 
daws12 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Tez prawda, więc pewnie tak zrobię. Jeszcze jedna sprawa, co myślicie o lustrzance z wystawy. Bo była właśnie taka, troszkę tańsza, ale jakoś nie wiem czy to warte i lepiej dołożyć i nowy kupić ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Jak będzie pełna ochrona gwarancyjna, to nie widzę przeszkód.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

daws12 napisał/a:
szczerze mówiąc wielkiej różnicy nie widzę, więc nie wiem czy przepłacać skoro różnica nie jest zbyt wielka tym bardziej że to pierwszy sprzet


Jeśli nie zależy Ci na ficzerach którymi D5300 przeważa nad D3300, to masz rację, jednak nad zmianą planowanego obiektywu na Nikkora 18-105 VR się zastanów.
"Nikon D3300 to przedstawiciel segmentu entry level, czyli aparatów przeznaczonych dla początkujących użytkowników. Oczekiwania osób decydujących się na aparat tego typu często nie są zbyt wygórowane, dla nich bowiem liczy się przede wszystkim prostota obsługi. Nadmierna liczba funkcji, przycisków, czy zbyt rozbudowane menu mogą niekiedy zniechęcać do sięgania po aparat. W gruncie rzeczy D3300 powinien się sprawdzić jako pierwsza lustrzanka dla fotoamatora, nie tylko dzięki obecności trybu GUIDE, programów tematycznych, ale również trybów PASM, pozwalających na nieco bardziej kreatywne podejście do fotografowania."/cyt. z testu optyczne.pl :smile:

daws12 napisał/a:
co myślicie o lustrzance z wystawy. Bo była właśnie taka, troszkę tańsza, ale jakoś nie wiem czy to warte i lepiej dołożyć i nowy kupić ?


Jeśli jest tańsza tylko troszkę, to IMO warto dołożyć to troszkę do nieruszanej nówki. :smile:
 
 
daws12 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Ficzery ? A co to ;D niestety d3300 już nie mogę znaleźć. Jest opcja właśnie tego 3400 z 18-105. Za 2650 i nie wiem czy warto dokładać te trochę ponad 200zl do 5300. A 3300 w sumie jest ale właśnie na wystawie ;)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

daws12 napisał/a:
Ficzery ? A co to
= funkcjonalność, pewna opcja, możliwość, fukncja :smile:

daws12 napisał/a:
Jest opcja właśnie tego 3400 z 18-105. Za 2650 i nie wiem czy warto dokładać te trochę ponad 200zl do 5300.


Koledzy już Ci napisali - jeśli te 200 zł nie jest problemem finansowym, to oczywiście że warto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16