Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki aparat? Canon 6d II, sony A7 II, Fuji xt-2 ? obiektywy?
Autor Wiadomość
KlaudiaC 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   Jaki aparat? Canon 6d II, sony A7 II, Fuji xt-2 ? obiektywy?

Witam, otrzymałam dotację z PUP. Chcę wydać mądrze pieniądze, więc liczę na Waszą pomoc:) Zajmuję się fotografią dziecięcą studyjną i reportażową. W przyszłości może spróbuję ślubów. Stoję przed dylematem zakupu pierwszego porządniejszego sprzętu. Mam do wydania około 13tys zł, maksymalnie 15-16tys zł. To ważna decyzja, bo od niej zależy z jaką marką się zwiążę... Zależy mi bardzo na jasności, szybkim i dobrym AF ciągłym ( dzieci są bardzo szybkie, mój obecny aparat nie daje rady, często AF się gubi...) i pełnej klatce. Wstępnie myślałam o Canonie 6D mk II, do tego Sigma ART 35mm i Sigma Art 85 mm. Lubię jasne obiektywy... Niestety naczytałam się o jej możliwym niskim przebiegu (100tys) i wąskim polu punktów AF (chociaż z drugiej strony ma dotykowy ekran, który powinien pomóc przy ostrzeniu, przynajmniej w bardziej statycznych ujęciach). Zaczęłam też myśleć czy nie lepszy bezlusterkowiec... jego zywotność powinna być większa? Zaczęłam szperać i znalazłam sony A7 II i Fuji xt-2. Niestety nie znalazłam dokładnych informacji na temat szybkości i jakości AF. No i obiektywy... czy sigma do nich podejdzie? Znalazłam jedną 35 1.4 do Sony. 85mm musiałabym kupić pewnie z marki Sony/ fuji. Do sony znalazłam taki SONY SEL FE 85 mm F1.4 GM, jest bardzo drogi w porównaniu do sigmy 85mm 1.4:o Nie wiem czy jest leż dużo lepszy? Do fuji nic janego nie znalazłam. Czy opłaca się dokładać ze swojej kieszeni do np. tego Sony A7 II? czy zostac przy Canon? Chciałabym, żeby sprzęt był trwały i dobrej jakości, bo szybko nie pozwolę sobie na zmiany:) Bdędę zbierać pewnie na jakiś zminnoogniskowy (w tej chwili mam 24-70mm 1.8-2.8 i jak dla mnie za szybko jest ciemno), ale na ten moment marzą mi się stałki ;) i w sigmie tak wszyscy piszą o pięknym bokeh:O:) Czy obiektywy sony są równie dobre? Pomóżcie!:)

[ Dodano: Pon 19 Mar, 2018 13:32 ]
No i jeszcze bateria... W bezlusterkowcach podobno jest dużo gorsza.... Krótko trzyma, coś mi się kojarzy, że sony wytrzymuje 300 zdjęć?:o
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Tak z ciekawości, przy ograniczonym budżecie Sigma Art 85? Naprawdę Canon 85/1.8 nie wystarczy? Powinien wystarczyć i do ślubów, i do dzieci, i do portretu czy reportażu. Sigma A35 już taka droga nie jest, więc ją z czystym sumieniem polecam (mam, używam z pierwszym 6D i jestem zadowolony).

Jeśli pełna klatka, to nie Fuji (to jest APS-C, choć zacne), jeśli Sony (chyba warto), to nie w tym budżecie. O Nikonie nie myślałaś? Jeśli zdecydujesz się na Canona 6D II, to akurat teraz dostaniesz jeszcze za złotówkę lampę 430EX III RT i będziesz miała cashback na obiektywy, może to skłoni Cię do zainwestowania w coś jeszcze innego.

Reportaże tylko z 35 i 85 mm? Kozak jesteś, znaczy… kozaczka. :)

KlaudiaC napisał/a:
No i jeszcze bateria... W bezlusterkowcach podobno jest dużo gorsza.... Krótko trzyma, coś mi się kojarzy, że sony wytrzymuje 300 zdjęć?:o

Nominalnie, według stardardów CIPA. W praktyce może sporo więcej, jeśli robisz zdjęcia w trybie seryjnym lub mniej korzystasz z ekranu/wizjera. Ale tak czy owak bezlusterkowce mają mniejsze baterie (z wyjątkiem nowszych Sony A9, A7 III) i szybciej je zużywają. Ale to nie jest specjalnie duży problem, i tak musisz mieć zapas, także w przypadku lustrzanki.
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 19 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KlaudiaC 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Do reportażu mam zamiar coś dokupić, ale to minimum za rok raczej:-) no tą 85 1.4 tak wszyscy chwalą... A wydaje mi się, że potem już się ciężko będzie zdecydować :-) chyba że lepiej dołożyć do body? Tylko body się z końcu wykończy, a obiektyw zostanie:-) chyba, że źle myślę? ASony A 7 II będzie lepszy od canon? Niby canon na więcej obiektów do wyboru... Mam już tak zamęt w głowie:O
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Te Sigmy są-będą także do Sony -w Stanach w cenie jak do lustrzanek https://www.bhphotovideo....REG_1282161-REG
...ale jak będzie działał z nimi np. Eye AF https://www.youtube.com/r...=sigma+eye+mc11 ?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

KlaudiaC napisał/a:
Zależy mi bardzo na jasności, szybkim i dobrym AF ciągłym


Z branych przez Ciebie pod uwagę pod tym względem najlepszy jest Sony pod warunkiem, że używać go będziesz z obiektywami systemowymi.

KlaudiaC napisał/a:
lepiej dołożyć do body?


Jeśli ma mieć dobry AF ciągły to tak.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

KlaudiaC napisał/a:
Tylko body się z końcu wykończy, a obiektyw zostanie

Zależy co kupisz, w tej cenie wielkiego wyboru nie ma - najsłabsze canony i Nikony, proponuję zobaczenie jak z AFC radzi sobie najnowszy Pentax K-1 mkII z Systemem Real-Time Scene Analysis (analiza sceny w czasie rzeczywistym) i później dokonywać zakupów. :wink:
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Zastanawiasz się nad zakupem Canona 6D Mark II, do tego Sigma ART 35 mm i Sigma Art 85 mm myślę że to bardzo rozsądny zestaw dodatkowo lampa błyskowa o wartości 1200 zł w cenie aparatu ! Używam Sigmy 35 mm f1.4 Art wraz z Sony A7 powiedzmy że "to działa" ale na skuteczny Auto Focus nie ma co liczyć inaczej sprawa się ma gdy używamy dedykowanych obiektywów dla Sony E
A jak zapragniesz mieć zoom 70-200 mm f2.8 a myślę że z czasem potrzeba takiego obiektywu się pojawi to różnica w cenie jest znaczna Canon 70-200 mm f2.8 5600 zł Sony 70-200 mm f2.8 11600 zł

Jeżeli fotografia dziecięca to polecam obejrzeć galerie Pani Iwony
https://www.flickr.com/photos/iwonapodlasinska/
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

FotoVideo napisał/a:
Jeżeli fotografia dziecięca to polecam obejrzeć galerie Pani Iwony
https://www.flickr.com/photos/iwonapodlasinska/

…a patrząc na tę galerię można się przekonać, że aby robić świetne zdjęcia, wcale nie jest potrzeby AF-C. :) Zresztą do naprawdę dobrego AF-C potrzeba zarówno aparatu, który dobrze sobie z tym radzi, jak i odpowiedniego reporterskiego obiektywu. Stałoogniskowe obiektywy typu 35, 50, 85 mm nie są w tym dobre, a Sigmy tym bardziej. Mam parę Sigm, używam i jestem zadowolony, ale ja w moich zdjęciach prawie nigdy nie używam autofocusa ciągłego.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Jak zdjęcia dzieci - warto obejrzeć na tej stronie . podobno Pentaxem się nie da - ale jak widać autorce od lat się jakoś udaje... https://www.facebook.com/...70061&pnref=lhc
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

komor napisał/a:
patrząc na tę galerię można się przekonać, że aby robić świetne zdjęcia, wcale nie jest potrzeby AF-C


Aby robić takie nie jest, to fakt.

komor napisał/a:
ja w moich zdjęciach prawie nigdy nie używam autofocusa ciągłego


Dlaczego? Uważasz tą opcję za zbędną ze względu na rodzaj wykonywanych przez siebie zdjęć czy może dlatego że w twoim sprzęcie działa ona zbyt mało skutecznie?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Sunders, nie robię sportu wcale, a ruszające się osoby bardzo sporadycznie. A że nie mam sprzętu, w którym działa to skutecznie, to jest skutek, nie przyczyna. Wolę mieć parę stałek niż jednego reporterskiego zooma. Oczywiście to ma też przełożenie w drugą stronę – nie podjąłbym się roboty wymagającej sprzętu, którego nie mam. Ot, wolontarialnie mogę porobić tańczące dzieciaczki na podsumowaniu rocznym szkoły tańca, na zajęcia której chodziła moja córka, ale jak mi tam coś nie wyjdzie, to nikt pretensji nie będzie miał.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

O.K., czyli przyczyna pierwsza:
Sunders napisał/a:
Uważasz tą opcję za zbędną ze względu na rodzaj wykonywanych przez siebie zdjęć
:smile:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Sunders, tak.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Gdyby KlaudiaC doszła do podobnego wniosku, to również poleciłbym jej wybór Canona 6D2.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

komor napisał/a:
ja w moich zdjęciach prawie nigdy nie używam autofocusa ciągłego.

A ja ostatnio dosyć często - nawet przy z pozoru "statycznych" zdjęciach. Przydaje się. Nawet przy portrecie gdy masz otwarte szkło i małą GO a model coś czyta czy mówi - często przy tym balansując ciałem przód-tył... a ty czekasz aż podniesie głowę i spojrzy na słuchaczy...

Co do wzmiankowanego Fuji XT-2 - też brałbym , jakby nie było K-1.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16