Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki zestaw do dokumentacji medycznej?
Autor Wiadomość
nowam 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   Jaki zestaw do dokumentacji medycznej?

Dizeń dobry :wink:

Nie wiem, czy to najlepsze miejsce, gdyż lustrzanka to tylko jeden z możliwych wyborów, więc proszę: nie bijcie, tylko doradźcie.

Znajoma pani doktor poprosiła o radę: jaki aparat kupić do dokumentacji fotograficznej twarzy i jej fragmentów (przede wszystkim chodzi o okolice oka). Zdjęcia robione "z ręki". Chodzi o zdjęcia do dokumentacji medycznej (do wykorzstania także w publikacjach naukowych). Poza godzinami pracy aparat ma służyć do fotografowania jej kilkuletnich dzieci. Do tej pory próbowała korzystać ze smartfona, ale możłiwości są dla niej zdecydowanie niewystarczające.

Mój pierwszy pomysł -- jako właściciela lustrzanki Canona -- to crop z serii 3-cyfrowej, do tego obiektyw 60 mm f/2.8 EF-S Macro USM i coś do oświetlenia -- lampa pierścieniowa albo nawet ringflash na lapę systemową. Tylko czy laika "wganiać" od razu w lustrzankę? Może jakiś 4/3 albo jeszcze coś?

Doradźcie, proszę :)

Mirek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

Żartujesz chyba?

Jak ja chcę coś skonsultować z lekarzem to za 10 minut jestem lżejszy o co najmniej 150 zł.

Hasselblada niech sobie z grantu kupi.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

nowam napisał/a:
Do tej pory próbowała korzystać ze smartfona, ale możłiwości są dla niej zdecydowanie niewystarczające.


Możesz napisać co to za smartfon i sprecyzować czego nie mogła nim zrobić? Jakich możliwości jej brakuje?
 
 
nowam 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

Sunders napisał/a:
nowam napisał/a:
Do tej pory próbowała korzystać ze smartfona, ale możłiwości są dla niej zdecydowanie niewystarczające.


Możesz napisać co to za smartfon i sprecyzować czego nie mogła nim zrobić? Jakich możliwości jej brakuje?


Samsung Galaxy serii chyba 7, w każdym razie aparat 12 Mpx. Nie jest w stanie uzyskać zbliżeń wystarczającej jakości i dobrze oświetlonych. Przykładowych zdjęć nie widziałem, zatem więcej szczegółów nie jestem w stanie podać.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   Re: Jaki zestaw do dokumentacji medycznej?

nowam napisał/a:
...Mój pierwszy pomysł -- jako właściciela lustrzanki Canona -- to crop z serii 3-cyfrowej, do tego obiektyw 60 mm f/2.8 EF-S Macro USM i coś do oświetlenia -- lampa pierścieniowa albo nawet ringflash na lapę systemową...
Dobry wybór. Lampa pierścieniowa może być niezbędna. Można ewentualnie zastanowić się nad obiektywem makro o dłuższej ogniskowej, w okolicy 100mm. Może być np. ze stabilizacją nowa Sigma 105 mm f/2,8 EX DG OS HSM Macro:
https://www.euro.com.pl/o...medium=referral
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

nowam napisał/a:
Nie jest w stanie uzyskać zbliżeń wystarczającej jakości i dobrze oświetlonych.


IMO wystarczająco lepsze efekty może uzyskać dobrym kompaktem/np. Canon PowerShot G1 X Mark III, Panasonic Lumix DMC-LX100/.
Oczywiście jeszcze lepsze efekty może dać lustrzanka z obiektywem makro i odpowiednią lampą błyskową/np.Canon 5D Mark IV + Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM + Canon Macro Twin Lite MT-24EX/, ale budżet będzie wtedy wielokrotnie wyższy i obsługa znacznie bardziej skomplikowana.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Widzę, że pojawiły się śmieszne porady by lekarz kupił profesjonalny sprzęt przeznaczony dla fotoreporterów lub do pracy w studio: Hasselblad, Canon 5D Mark IV. Może do kompletu ktoś zaproponuje jakiś aparat wielkoformatowy np. Sinar?
https://www.optyczne.pl/6...82a_Sinara.html
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   Re: Jaki zestaw do dokumentacji medycznej?

nowam napisał/a:
Może jakiś 4/3

Wydaje mi się, że to dobra myśl - bez strzelania z armaty do wróbla, a skok jakościowy w stosunku do smartfona będzie ogromny.
OMD E-M10 II będzie dobry już z obiektywem tak zwanym "kitowym" czyli 14-42 mm. Ogniskowa 42 mm + program tematyczny "makro" + wbudowana lampa błyskowa (nie zapominając o kompensacji mocy błysku) powinny dać efekt co najmniej zadowalający. Jeśli nie, można dokupić bardzo dobry obiektyw M.Zuiko 60/2.8 macro, a "kitowy" zostawić na po godzinach.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

nowam napisał/a:
Mój pierwszy pomysł -- jako właściciela lustrzanki Canona -- to crop z serii 3-cyfrowej, do tego obiektyw 60 mm f/2.8 EF-S Macro USM i coś do oświetlenia -- lampa pierścieniowa albo nawet ringflash na lapę systemową.


Ten pomysł też jest niezły - np. Canon 800D + Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM + lampa Canon Macro Ring Lite MR-14EX II :smile:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

No cóż , pani doktór powinna wiedzieć lepiej - niech się skonsultuje z najbliższą Katedrą Dermatologii Uniwersytetu Gdańskiego albo UJ - powiedzą jej czego używają do zdjęć.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Znajoma ortodoncja używa Nikonów ze zwykłym kitowcem, 18-55 albo 18-105, już nie pamiętam. To wystarczy im do zbliżenia szczęk w jakości na stronę WWW i do prezentacji na konferencjach medycznych (2000-3000 px w akceptowalnej jakości). Personel trochę się uczył, żeby dobre zdjęcia wychodziły. I wychodzą.

Do oka pewnie większe zbliżenie będzie przydatne, więc biorąc pod uwagę te 150 zł za wizytę :P uważam, że albo średniopółkowa lustrzanka typu Canon 750D, Nikon D5x00 z obiektywem makro 60mm, albo jakieś Mikro 4/3 z analogicznym obiektywem. Tu zaletą może być stabilizacja matrycy, której nie będzie w tańszych konstrukcjach Canona/Nikona (lub sześćdziesiatki Tamrona).
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Podejrzewam, że nawet 1:2 nie jest potrzebne https://www.google.com/se...bih=955#imgrc=_

Panasonic GX80 z 12-60mm lub Olympus E-M10 II z 12-50mm.

[ Dodano: Pon 12 Mar, 2018 17:23 ]
http://camerasize.com/com...69,633.332,ha,t
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Wracając na chwilę do oświetlenia, to profesjonalne oświetlenie medyczne powinno być wystarczające, a jakieś takie pewnie jest w tego rodzaju gabinecie.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

komor napisał/a:
Znajoma ortodoncja używa Nikonów ze zwykłym kitowcem


Moja znajoma ortodoncja używa kompaktu :smile:

komor napisał/a:
profesjonalne oświetlenie medyczne powinno być wystarczające


Powinno. Moja znajoma ortodoncja nie używa wbudowanej lampy.

komor napisał/a:
biorąc pod uwagę te 150 zł za wizytę uważam, że albo średniopółkowa lustrzanka typu Canon 750D, Nikon D5x00 z obiektywem makro 60mm, albo jakieś Mikro 4/3 z analogicznym obiektywem


Jednak biorąc pod uwagę ceny aparatów ortodontycznych zestaw Canon 5D Mark IV + Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM + Canon Macro Twin Lite MT-24EX wcale nie wydaje mi się cenową przesadą :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Sunders, odnoszę podobne wrażenie w tej ostatniej kwestii. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14