Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw do 6D: 24-105/4 L, S: 24-105/4 czy T:28-300 PZD?
Autor Wiadomość
unesco 
Uczestnik


Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   Obiektyw do 6D: 24-105/4 L, S: 24-105/4 czy T:28-300 PZD?

Hej,

Problem jest taki. Mam 6D, używam głownie w studio ze stałkami (Canona, Sigmy i Zeissa).
Tym razem jadę w podróż prawie na koniec świata i pewnie trudno będzie tam wrócić, żeby powtórzyć zdjęcia.... Poprzednim razem, żeby nie dźwigać, wziąłem Lumixa LX100. Nie było najgorzej, waga wyśmienita, ale zdjęcia trochę za małe, bolał brak długiego zakresu i jednak szumi jak jest ciemniej.

Tym razem chcę wziąć 6D, ale nie mam żadnego uniwerslanego obiektywu, a całej szklarni nie mogę i nie chce brać. Wezmę tylko Zeissa 21/2.8, który jest niesamowity do krajobrazów, ale potrzebuję tez zooma.

Opcje są takie:
1) Canon 24-105/4 L
2) Sigma A 24-105/4
3) Tamron AF 28-300 mm f/3,5-6,3 Di VC PZD

Pierwsze dwa są większe i cięższe mają mniejszy zakres na długim. Tamron zaczyna się od 28 ale jest bardziej tele i lżejszy. Może macie jeszcze jakąś propozycję?

Rożne rzeczy słyszałem o Canonie, bardzo złe, ale tez mój znajomy ma egzemplarz, który na 5DsR dale obrazek na każdej ogniskowej prawie jak najlepsze stałki. Sigmy nie miałem w rękach. Tamrona też, mam tylko starego Tamrona 28-200 jeszcze z czasów analogowych, do cyfry się nie nadaje, chyba że jako filtr wazelinowy ;-) . Ale plastik pancerny, przeżył nie jeden lodowiec i po 20 latach dalej działa jak w dniu zakupu. Mimo wszystko jego nie wezmę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

Mam Canona 24-105/4L i polecam.
 
 
unesco 
Uczestnik


Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

Sunders napisał/a:
Mam Canona 24-105/4L i polecam.

a dlaczego?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

Bo zabieram go w takie podróże, kiedy muszę ograniczać ilość zabieranej optyki i jestem z niego zadowolony. Zakres ogniskowych ma dość uniwersalny, wystarczająco solidną konstrukcję i jak dla mnie daje obrazki zadowalającej jakości.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

A ja Canona 24-105/4L nie polecam, bo nie jest po prostu dobry za to jako uniwersalne szkło, Tamron 28-300 PZD jest super.
 
 
unesco 
Uczestnik


Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
A ja Canona 24-105/4L nie polecam, bo nie jest po prostu dobry za to jako uniwersalne szkło, Tamron 28-300 PZD jest super.

Za późno, już kupiłem Canona. Jednak szerszy jest mi bardziej potrzebny niż dłuższy. Zobaczymy jak będzie z jakością. Jestem trochę zaskoczony wielkością, myślałem, że będzie lekko mniejszy.

Zauważyłem też, że po naciśnięciu do połowy spustu migawki kiedy zadziała AF, stabilizacja jak się włącza robi krótkie "bzzz" (włącza się) i po jakichś 2 sek (po zwolnieniu przycisku) znów "bzzz" jakby stabilizacja się wyłączała. Dźwięk jest dość wyraźny, trudno go przeoczyć - czy to normalne? To moja pierwsza L'ka z IS. Obiektyw nowy.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

Tak, ten obiektyw jest głośny.
W sumie jak już tyle wydawałeś, to trzeba było Tamrona 24-70/2.8 VC pod tego 6D. Ten jeden EV "robi robotę" :mrgreen: Wiem, bo mam :twisted:
Taka mała historia, mam nadzieję, że ciebie nie zmartwi. Ja pod 5DII miałem 24-105/4L i pod 6D kupiłem 28-135 IS. Byłem oczarowany. 1/3 cena eLki a konstrukcja bliźniacza i co mnie zdziwiło, że jakość fotek przebijała ową "profeskę". To był powód, dla którego zrezygnowałem z 24-105 i od tamtej pory uważam, że te L jest mocno na wyrost. 28mm na 6D mi całkowicie wystarczało, bo to podobny kąt jak 18mm na APS-C, a mam jeszcze Sigmę 12-24mm kiedy potrzeba mi szerokiego. Z czasem trafiłem na gościa, który fotografuje wszystko jednym szkiełkiem Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM i żyje z fotek w Londynie. Też chciałem kupić to szkło, ale Tamron pokazał światu 28-300mm F3.5-6.3 Di VC PZD. 3x tańsze, 3x lżejsze, 3x krótsze i uważam, że tylko 3% gorszy od Canona :) Jak ktoś potrzebuje spacerzoom pod FF to na rynku chyba nie ma obecnie nic lepszego.
 
 
unesco 
Uczestnik


Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

Dzięki za odpowiedź.
24-70/2.8 nie brałem pod uwagę, akurat taki zakres mam w LX100 i było to dla mnie mało jak wyjeżdżałem gdzieś na koniec świata, trochę dłużej jest potrzebne, ale nie aż 300. Z kolei ja znam gościa, który jak kupował 5DsR przesiadając się z 6D, to mu powiedziałem, że będzie musiał szklarnię wymienić, a tu się okazało, że 24-105/4 L daje dużo ostrzejsze zdjęcia niż na 6D, przebija wiele stałek. Jakbym nie widział RAWów to bym nie uwierzył - ale widziałem.

Tak czy siak, zobaczymy jak się sprawdzi. Test na końcu świata wśród skał już niedługo :-) . 28 to za mało dla mnie (czytaj: za dużo). Idealny byłoby od 21, bo w ciasnych formacjach skalnych jak znalazł. OD tego mam Zeissa. Tyle że dzieżki pierun...
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Wbrew temu co pisze Wojmistrz, to 24-105/4L IS USM nie jest złym obiektywem. Może miał jakiś kiepski egzemplarz :???: Ja lubię ten obiektyw. Po zakupie Canona EF 24-70 mm f/2.8L II USM zastanawiałem się czy go nie sprzedać, ale moja córka twierdzi do dzisiaj że to jej ulubiony obiektyw do filmowania. Poza tym ceny używek nie są oszałamiające i wynoszą ok. 1/2 ceny nowego tamrona polecanego przez Wojmistrza :smile:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Sunders, o którym Tamronie piszesz, bo w sumie wspominałem o dwóch.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
28-300mm F3.5-6.3 Di VC PZD
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Serio? Ja trafiłem używany za £260 :mrgreen:
A poza tym kupiłeś pierwszą czy drugą wersję 24-105?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Mam od kilku lat wersje pierwszą, którą odkupiłem kiedyś od Towersa, ceny już nie pamiętam ale z pewnością była wyższa od £260, stąd pewnie różnica w opiniach :mrgreen:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Sprostowanie, znaczy ja piszę o Tamronie. Pierwszy Canon 24-105 stoi w ulubionym komisie za £410 :)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
ja piszę o Tamronie. Pierwszy Canon 24-105 stoi w ulubionym komisie za £410


Dobrze, że unesco swój już kupił, jego szanse na dobry egzemplarz trochę wzrosły :mrgreen:

unesco napisał/a:
zobaczymy jak się sprawdzi. Test na końcu świata wśród skał już niedługo


Napisz coś po tym teście, ciekawe czy podzielisz opinię Wojmistrza :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14