Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jakaś alternatywa dla Vanguard Endeavor ED IV 10x42
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   Jakaś alternatywa dla Vanguard Endeavor ED IV 10x42

Coś mi chodzi po głowie taki model jak w temacie. Mam nadzieję, że będzie w Łochowie. Wersja ED II zaskoczyła wszystkich przeciwników taniej optyki z Chin , ale poległa na transmisji. Mam nadzieję, że w ED IV poprawiono coś w tym względzie. Specyfikacja niemalże identyczna. Pryzmaty zmieniono z BaK 4 na SK-15. Może do tego jakieś lepsze powłoki dali? Jeśli niczego więcej nie ruszali (czytaj sknocili), to zwiastuje, że może być tylko lepej. I tu pytanie dla tych, którzy mieli już tę przyjemność poobcować z tą lornetką. Warto? A jeśli nie to jest jakaś alternatywa w tej klasie cenowej?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Dzis przysla do mnie endeavour IV uzywana ale w dobrym stanie praktycznie jak nowa, tak ze mam teraz obydwie 10x42 II i IV.i po pierwszej godzinie obserwacji poznym popoludniem juz co nieco moge wywnioskowac ,jednak potrzebuje wiecej czasu i lepszej pogody.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

No to lepiej nie mogłem trafić z zapytaniem. Wobec tego czekam z niecierpliwością na twoje spostrzeżenia. A może jakieś obszerniejsze porównanie.
:lol:
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Dokladnie trafiles w 10tke :grin: wlasnie zastanawiam sie czy zdradzic swoje spostrzezenia czy jednak zaczekac az pojedziecie na festiwal i sami ocenicie,a tez fachowcem od optyki nie jestem choc lornetek kilka juz mialem.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Nie, no nie męcz mnie bo nie wytrzymam. Dawaj , nie wstydź się. Jak coś nam zdradzisz to na festiwalu to sprawdzimy. Cały czas mam nadzieję, że ta lornetka tam będzie. Szkoda, że Arek jeszcze jej nie przetestował.
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

ok niech bedzie,dzisiejsze spostrzezenia moje to- :grin: np-
-minimalna odleglosc ostrzenia 4 przegrywa z 2 o jakies okolo 50 cm.
-AC w moim egzemplarzy w 4 jest zauwazalnie wieksza niz w 2
-w moim egzemplarzu 4 pokretlo ostrosci pracuje troszke ciezej niz w 2 (cos jak by tarlo nieznacznie(jakas sprezynka)w 2 chodzi plynniej.
To sa te gorsze objawy wersji 4

A teraz plusy-
-Wersja 4 ma wiekszy odstep zrenicy-dalej odkrecam muszle oczne niz w 2
-Wersja 4 przy zachodzacym sloncu w nieco przeplatany chmurami dzien wyraznie jasniejsza
niz 2
-Pokretlo ostrosci nie jest juz tak szybkie w 4 jak w wersji 2 co niektorych to irytowalo i mnie tez.
-Grawerowanie na pokretle ostrosci w 4 jest nieco wygodniejsz niz w 2 jak dla mnie.
-Wersja 4 jest chyba troszke ciezsza niz 2( jeszcze nie sprawdzalem jak jest naprawde w specyfikacjach)
-Powloki na przednich obiektywach roznia sie kolorem na tylnych okularach praktycznie nie.
- A co do ostrosci to to wersja 4 sprawia wrazenie mniej ostrej niz 2(tak jak by 2 miala leprzy kontrast kolorow lecz nie jestem pewien do konca lub jak by 4 byla zbyt jasna i ostrosc sie rozmywala)
-To sa moje pierwsze spostrzezenia po godzinie noszenia obydwoch lornetek i patrzenia na przemian na te same obszary.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   Re: Jakaś alternatywa dla Vanguard Endeavor ED IV 10x42

[quote="RoboBat"] Pryzmaty zmieniono z BaK 4 na SK-15.
Czy może ktoś przybliżyć o co chodzi z tymi pryzmatami? Znaczy się jaśniej?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

Toomkoo dzięki za wstępne spsrzeżenia. No mój komentarz jest taki:
Minimalna odległść ostrzenia to pomijalny dla mnie parametr.
Odstęp źrenicy jest większy co wynika ze specyfikacji , ale to akurat dobrze jeśli pole widzenia się nie zmieniło. Szkoda tylko, że to oznacza, że majstrowali coś przy konstrukcji okularu.
Inny kolor powłok oznacza, że je zmienili zapewe na lepsze skoro jest jaśniej bo i zapewne transmisja wzrosła, ale pojawiła się aberracja. Szkoda, bo to niby ED.
Zmartweś mnie tylko tą gorszą ostrością. Wersja EDII w ocenie niektórych forumowiczów już nią nie grzeszyła. Jeśli tu jest gorzej to duży minus.
Wolniejsze pokrętło to raczej zmiana na plus.

[ Dodano: Sro 11 Kwi, 2018 18:48 ]
Pondziak coś dla Ciebie:

https://www.bestbinocular...-binoculars.php
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

Z ta ostroscia to jak pisalem mam wrazenie ze tak jest,generalnie ta ostrosc wyglada tak samo ja w wersji 2 zreszta,a i jeszcze zauwazylem ze w 4 sa okraglutkie ladne zrenice gdzie w wersji 2 u mnie sa nieco jajowate.postaram sie na weekend wrzucic pare fotek obydwoch by ocenic roznice.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

Toomkoo ale tak jednym zdaniem podsumuj swój zakup. Warto? Cena niezbyt wygórowana. Sądząc po zastosowanych pryzmatach to model ten aspiruje do klasy wyższej niż się obecnie plasuje. Już się nie mogę doczekać aż go w Łochowie dopadnę.
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

Sam sobie jeszcze nie potrafie odpowiedziec na to pytanie czy warto,musze tez zdecydowac ktora z tych dwoch zostawic sobie,ale zanim to zrobie to jeszcze pobiegam z dwoma a i w gwiazdki musze spojrzec.jesli chodzi o jakosc obrazu to do moich nikonow EII 8x30 i SE 10x42 nie rownaja sie,no ale to sa dachowki a a nikony to poro,ale za to lubie w Vanguardach to pole widzenia i pole okularow,ten obraz blisko oczu,.

[ Dodano: Nie 15 Kwi, 2018 19:26 ]
Po kilku dniach porownan obu lornetek ze smutkiem stwierdzam ze nr vanguard endeavour II jest jak dla mnie lepsza od od wersji IV,dawane obrazy sa tak porownywalne ze niemal identyczne poza kilkoma aspektami ktore podalem w poscie powyzej,jestem nieco rozczarowany versja IV poniewaz miala byc lepsza,ja tego nie zauwarzam,

[ Dodano: Nie 15 Kwi, 2018 19:30 ]
kilka fotek wiecej

IMG_3498.JPG
Plik ściągnięto 5508 raz(y) 588,36 KB

IMG_3500.JPG
Plik ściągnięto 5508 raz(y) 275,42 KB

IMG_3487.JPG
Plik ściągnięto 5508 raz(y) 372,16 KB

vanguard IV.JPG
Plik ściągnięto 5514 raz(y) 200 KB

vanguard II.JPG
Plik ściągnięto 5514 raz(y) 195,8 KB

IMG_3493.JPG
Plik ściągnięto 5514 raz(y) 392,1 KB

IV.JPG
Plik ściągnięto 5514 raz(y) 413,05 KB

II.JPG
Plik ściągnięto 5514 raz(y) 419 KB

 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   Re: Jakaś alternatywa dla Vanguard Endeavor ED IV 10x42

RoboBat napisał/a:
A jeśli nie to jest jakaś alternatywa w tej klasie cenowej?


RoboBat jak już w Łochowie dorwiesz obydwa Endevor-y to weź do porównania jeszcze to;

https://www.optyczne.pl/i...pryzmat=0&sort=

odstęp źrenicy duży tak jak Lubisz pole trochę mniejsze ale za to sprzęt lżejszy. Aha i nie zapomnij zrobić porównania zmierzchowo-nocnego co by ogląd na sprawę był pełny.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Dzięki Toomkoo. Niebieskie powłoki w IV kojarzą mi się ze starymi lornetkami z Japonii. Kocie Pentaxa też sprawdzę jak będzie. Ostatnio gdzieś test jakiejś Ecotone czytałem w podobnych pieniądzach, tylko teraz nie wiem co to był za model bo nie mogę go znaleźć. Pamiętam tylko, że była godna uwagi.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

RoboBat napisał/a:
Ostatnio gdzieś test jakiejś Ecotone czytałem w podobnych pieniądzach, tylko teraz nie wiem co to był za model bo nie mogę go znaleźć. Pamiętam tylko, że była godna uwagi.


RoboBat może to któryś z tych:

http://wzrokowiec.com/archiwa/1960

http://wzrokowiec.com/archiwa/1761

http://wzrokowiec.com/archiwa/1893
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Vanguardy porównane. Oba są dobre optycznie, ale ten nowy wydaje się jaśniejszy. Rozczarowała mnie za to mechanika. Śruby ostrości pracują " tanio". Podobnie ma się sprawa z zapachem lornetek. Trącają trochę chińskim centrum handlowym. Taka Kowa BD Prominar przy tych Vanguardach wygląda i pracuje jak sprzęt o dwie klasy wyżej. I może to jest właśnie alternatywa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 25