Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzęt do profesjonalnego foto za 13 tysięcy na początek
Autor Wiadomość
Henryk123 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Witam Wszystkich!!!

Chce zainwestowac w profesjonalny sprzet fotograficzny na który moge przeznaczyc 13 tys
a chodzi mi dokladnie o:
-aparat lustrzanka
-obiektyw do krajobrazu
-obiektyw bardziej uniwersalny którym bede mogl wykonywac zdjecia portretowe,sport itp..

Dodam ze nie mam zadnego doswiadczenia w fotografowaniu ..
Na co dzien zajmuje sie grafika i chcialbym zaczac dzialac w fotografii ...
Wiem widze juz wasze odpowiedzi w stylu wez Ty naucz sie robic wpierw zdjecia aparatem za 500 zl ..... i racja,tylko ze poznie nie bede mogl zainwestowac w sprzet ... jak i w cokolwiek innego.. wiem ze to dziwnie brzmi ale nie chce rozwijac tego tematu.Mam nadzieje ze ktos przychyli sie do mojego pytania i pomoze mi doborze odpowiedniego sprzetu :) pozdrawiam! :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Sprzęt po opuszczeniu sklepu traci na wartości więc to nie jest dobra inwestycja.

Jaki sport?
 
 
Henryk123 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

najczesniej to beda sporty zimowe ... chodzi bardziej o uniwersalny obiektyw plus do wykonywania fotogfafii krajbrazu .Tak wiem sprzet po opuszczeniu sklepu traci wartosc ale to sie tyczy wsystkiego...mam kase ktrora musze wydac jesli czegos nie kupie pieniadze przepadna ... chce isc w kierunku fotografii nauczyc sie przez rok dwa robienia zdjec a glowny zmiarem jaki chce zrobic to placzyc fotografowanie z moimi umiejetnosciami graficznymi :cool:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Trudno zgadnąć jakie ogniskowe będą ci potrzebne do tego sportu zimowego jak jesteś tak enigmatyczny. :wink:

Zoomy uniwersalne o dużej krotności mają ślimaczy autofokus.

O ile szybkość AF w obiektywie krajobrazowym nie ma znaczenia
to w fot. sportu ma duże.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Widzę kolejny wysyp dotacji z PUP? Kurczę sam bym może zaaplikował? :) Henryk123, niestety choć 13 tysięcy to kwota zacna, to jednak do profesjonalnej fotografii nie tak znowu wiele. Musisz doprecyzować co tak naprawdę chcesz robić, bo wszystkiego tą kwotą nie opędzisz.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Henryk123, te 13K PLN to nie jest jakiś kosmos, zwłaszcza na nowy sprzęt. Patrząc, ze chcesz korpus i ze dwa szkła, to już całkiem mało.
Henryk123 napisał/a:
-obiektyw do krajobrazu
Tu się nasuwa od razu myśl, szeroki kąt. Do tego warto mieć aparat pełnoklatkowy a nie APS-C. Myślę, że warto patrzeć na Nikona D610, D750 lub Canona 6D w zależności jaki system chcesz wejść. Dalej trzeba rozpatrzeć obiektywy i rozpiszę to o Canon 6D, którego zresztą posiadam, więc mi łatwiej. Korpus to jakieś 5000zł, do tego 16-35 f/4 za 4000zł, 50mm f/1.8STM za 450zł, 70-200 f/4 za 2600 i zostaje ci blisko tysiak na torbę, lampę błyskową, statyw, kartę pamięci i inne dodatki jakich możesz potrzebować. Jakiś tam zestaw się z tego zbiera.
Jak dla mnie musiałbyś się bardziej określić jakie masz potrzeby bo to nadal za ogólnikowo. Komuś innemu równie dobrze może wystarczyć dobry korpus z takim Tamronem 28-300 Di VC PZD, kto inny będzie biegał tylko ze stałkami. Dla przykładu ja od ostatnich kilku zleceń nie odpinam od body, Tamrona 24-70 f/2.8 VC. Wszystko zależy od specyfiki twojej przyszłej pracy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Wojmistrz, obawiam się, że Henryk123 potrzebuje nowy sprzęt na fakturę, a ceny, które podałeś są nie z PL i/lub nie za nowy sprzęt z legalnego sklepu.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 20 Mar, 2018   

Sugerowałem się cenami z polskich wyszukiwarek ofertowych.

Rozpiętość cen w 3 kolejnych sklepach z listy w.g. najniższej ceny:

Canon EOS 6D 4649-4660zł
Canon EF 16-35mm f/4L IS USM 3969-3974zł
Canon EF 50mm f/1.8 STM 469-477zł
Canon EF 70-200mm f/4L USM 2575-2579zł

Jak widać, da się złożyć taki zestaw dziś za 11662-11690zł Niektóre z tych sklepów mają nawet znaczek
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 20 Mar, 2018   

Tak z ciekawości kliknąłem w Ceneo na Canona 70-200/4L i dostępność zero, choć sprawdziłem tylko trzy sklepy z ceną w okolicach 25xx. Dostępny jest w jednym sklepie z ceną 27xx. Dalej nie sprawdzałem.

Canon 6D z ceną w okolicach 46xx to chyba z azjatyckiej dystrybucji. W godnych zaufania sklepach jest po 6500, co jest bez sensu przy cenie i cashbacku na 6D II.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

Henryk123 napisał/a:
-aparat lustrzanka
-obiektyw do krajobrazu
-obiektyw bardziej uniwersalny którym bede mogl wykonywac zdjecia portretowe,sport itp..

Pentax K-1mkII 24-70/2,8 na początek powinny wystarczyć. za dodatkowy budzet możesz dokupić Samyang 14/2,8. Manual ale do krajobrazu wystarczy.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   

Pozwolę sobie odkopać.
komor, na brytyjskim Amazon w członkostwie "Prime", czyli darmowa dostawa na jutro, nowe 6D kosztuje bez łaski £939, a jak che ci się poczekać kilka dni, realnie jak bym dziś zamówił to byłby na czwartek, bez członkostwa kosztuje £899 i też z darmową dostawą. Podobna cena była w Jessops, bo £899.97 z tym, że u nich już wyszło wszystko z magazynów, w Argos jest dostępny za £949, a w ParkCameras też od ręki za £899. Średni kurs funta to jakieś 4.80, więc po przeliczeniu nowe 6D wychodzi za 4315zł. Patrząc nawet na Argos, do którego mogę podjechać osobiście jutro rano i kupić na miejscu, bo mam ich dwa sklepy w promieniu 3mil, to i tak jest 4555zł
Tam, gdzie sklepy trzymają wysoką cenę, chyba mają nadzieję na trafienie łosia i odzyskanie kasy. Inaczej nie potrafię tego skomentować.

Andrzej.M., nido, że Henryk123, będzie musiał męczyć się z praktycznie jednym szkłem do wszystkiego, bo manualnym szerokim raczej nie powalczy, to jeszcze 7200+5500+1300=13000? A gdzie jeszcze wszelkie duperele, karty pamięci, gdzie to wszystko schować idąc na robotę itd. Szkoda dalej komentować.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   

Wojmistrz, zazdraszczam. :) Ja tam jestem bidula z Polski i jak kupuję, to tylko w dużych, wiarygodnych sklepach z polskiej dystrybucji, bo nie stać mnie na tanie zakupy w ryzykownych miejscach. A ceny u nas wyższe niż na Zachodzie i tyle. Wyprzedaży prawie nie ma, ja zresztą kupuję wtedy, kiedy mam i kasę, i potrzebę kupna, a nie kiedy jest dobra cena, niestety.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Cena w dużym stopniu jest pochodną wielkości rynku. Największym rynkiem jest USA i dlatego należy się spodziewać, że tam będzie najtaniej.
komor napisał/a:
...wiarygodnych sklepach z polskiej dystrybucji, ...
Po czym poznam przed zakupem, że produkt jest z polskiej dystrybucji?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Negatyw napisał/a:
Po czym poznam przed zakupem, że produkt jest z polskiej dystrybucji?

Po cenie wyższej niż w najtańszych ofertach. Zresztą nietrudno sprawdzić, które sklepy fotograficzne są normalnie działającymi resellerami, które mają dobrą opinię w środowisku itd.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Czy np. sklep morele.net do takich należy?
https://www.morele.net/info/brand/39/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15