Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pentax K200 - czy zmieniać na coś innego?
Autor Wiadomość
BytArt 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   Pentax K200 - czy zmieniać na coś innego?

na poczatku witam wszystkich :)

wiec moj problem to zakup nowej lustrzanki, od roku biegam z k200d i ta tez chcial bym zamienic w tym czasie uzbieralem lampe , sigma 70-210 f3,5-4,5(z ktorej jestem bardzo zadowolony), da 50-200 18-55 dal2 55 1,8 k 28-70 fa

myslalem nad tym co posiadam i wystarczylo by kupic body k20d ale czytajac te wszystkie testy opinie itp powatpiewam

wgre wchodzil by jeszcze za kase jaka mam

eos 40d + lampa + 50 1.8 2 + 17-85 is ...

ogólnie bardzo duzo robie portretow rodzinnych fotek i imprez

przy canon boje sie ze nie bedzie mnie stac na szkla z is przez co bardzo cenie is w body

no i problem w tym ze nieznam nikogo osobiscie kto fotografuje k20d lub eos40 bym mogl zobaczyc potestowac zapytac by doradzil :(

tutaj kilka fotek dodam ze szybki af nie jest mi potrzebny bardzo wazne mi jest by byl celny i zdjecia dobrej jakosci byly

http://gregorriv.jalbum.net/natur/

http://gregorriv.jalbum.net/partys/

http://gregorriv.jalbum.net/menschen/


caly czas mysle o k20d ale boje sie bym nie dokonal zlego zakupu

za pomoc bardzo dziekuje
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 15 Kwi, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

BytArt napisał/a:
wiec moj problem to zakup nowej lustrzanki, od roku biegam z k200d i ta tez chcial bym zamienic w tym czasie uzbieralem lampe , sigma 70-210 f3,5-4,5(z ktorej jestem bardzo zadowolony), da 50-200 18-55 dal2 55 1,8 k 28-70 fa


a co jest nie tak z zestawem, który obecnie posiadasz....? Jeżeli chodzi o ergonomie może wystarczyłoby wymienić k200 na używaną K10....
 
 
BytArt 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

wydaje mi sie ze bardzo czesto af idzie obok lub wyzej (z róznymi szklami) ze jakosc zdjec naet po róznych testach ustawien nie jest tak dobra jak innych amatorskich luster :/
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 15 Kwi, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
oracle 
Maniak



Pomógł: 18 razy
Posty: 867
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

o Jezus... najpierw proponuje używać firefoxa albo google chrome ze słownikiem bo
"rużne" i "ogulnie" aż rysują mi soczewkę oka.

A co do tematu, to po co chcesz wymieniać cały system jak jesteś zadowolony?

Na moje oko to ty nie jesteś zadowolony. Nie masz żadnych ciekawych szkieł więc nie dziwię ci się. Proponuje najpierw zmienić szkła na ciekawsze, jaśniejsze oraz OSTRZEJSZE przedewszystkim.

Z zestawu Canona też nie byłbyś zadowolony bo 17-85 to kiepski obiektyw.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009   

W podobnej cenie jak 17-85 Canona jest 17-70 Sigmy. Mimo braku stabilizacji i USMa obiektyw moim zdaniem dużo ciekawszy.
W Canonie szkła z ISem są faktycznie raczej drogie (z wyjątkiem 18-55 i 55-200).. Ale do 70 mm stabilizacja nie jest aż tak potrzebna, a jako tele możesz użyć 70-300 IS który nadal jest w bardzo dobrej cenie.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009   

Baku, tą sigmę to można też do pentaxa zakupić :???:
BytArt, co Ci nie pasuje w Twoim k200 że chcesz go wymienić:?:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009   

Sunders napisał/a:
tą sigmę to można też do pentaxa zakupić

Sigma 17-70 wystepuje takze z mocowaniem Pentaxa...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   

MC napisał/a:
Sigma 17-70 wystepuje takze z mocowaniem Pentaxa...


I nawet ostrzy zauważalnie szybciej na K20 niż na 400D (albo 40D, już nie pamiętam co miałem jak porównywałem, ale chyba 400D).
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   Re: Pentax K200 - czy zmieniać na coś innego?

BytArt napisał/a:
na poczatku witam wszystkich :)
wiec moj problem to zakup nowej lustrzanki, od roku biegam z k200d i ta tez chcial bym zamienic w tym czasie uzbieralem lampe , sigma 70-210 f3,5-4,5(z ktorej jestem bardzo zadowolony), da 50-200 18-55 dal2 55 1,8 k 28-70 fa

no i problem w tym ze nieznam nikogo osobiscie kto fotografuje k20d lub eos40 bym mogl zobaczyc potestowac zapytac by doradzil :(
(...)
tutaj kilka fotek dodam ze szybki af nie jest mi potrzebny bardzo wazne mi jest by byl celny i zdjecia dobrej jakosci byly.


K200D to całkiem fajne body - dlaczego chcesz je zmienić? Musi być jakiś konkretny powód, jeżeli go określisz to łatwiej będzie znaleźć inne body, które będzie Ci bardziej odpowiadało.

Masz 5 obiektywów w systemie, w tym 2 których zakresy pokrywają się. Masz też lampę, zakładam że dostosowaną do Pentaxowskiego P-TTL. To jest trochę sprzętu, który musiałbyś sprzedać żeby zmienić system. Wiem, wiem, szkoda że wszyscy nie używają jednego standardu - sorry ;)

Napisz gdzie mieszkasz. Ja mam K20D, a sporo osób z WOPT używa 40D. Jakoś tak się złożyło ;)

Jeżeli jesteś w stanie zdobyć K10D, to bierz. Ma świetny stosunek jakości do ceny. IMHO ISO 800 na K20D jest znośniejsze od tego na KaDyszce, to może być ważne jeżeli robisz dużo po klubach. Tutaj jednak ważniejsze jest światło, więc i tak musisz pomyśleć o szklarni. Mam zakres 28-200mm pokryty dwoma zoomami o świetle 2.8 a i tak często jest to za mało żeby AF dobrze wyostrzył. W ciemnych pomieszczeniach to chyba tylko jasne stałki.
Wprawdzie właśnie mam w ręku zoom 18-90/2.0 ale niestety jest to C-mount na kamery 16mm :/

Tak czy inaczej musisz sprecyzować co Ci w K200D nie leży żeby pójść dalej.

[ Dodano: Sro 15 Kwi, 2009 13:32 ]
komor,
tak, chyba miałeś 400D ;)
 
 
BytArt 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   

witam z przesiadki narazie nici :( stracilem prace

co do k200d mam wrazenie ze af jest bardzo niecelny jak i praca is nie do konca skuteczny
ale postanowilem ze jak kiedys do zmiany dojdzie bedzie to wlasnie k20 bawilem sie troche eos1000 i eos40 i musze przyznac ze jezeli chodzi o obsluge niezamienil bym pentaxa na zaden inny system


dziekuje za odpowiedzi
 
 
ssqu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Cześć, odkopałam swoją starą lustrzankę k200d. Długo jej nie używałam, podpięłam kitowy krótki obiektyw, który wg mojej oceny robi gorsze zdjęcia niż te parę lat temu. Są jakby ciemniejsze i gorsze jakościowo.

Z uwagi na fakt, że od mojego zakupu k200d minęło wiele lat to zastanawiam się czy jest sens trzymać się nadal tej puszki i dokupić krótki obiektyw czy lepiej iść w nowy system? W k200d zawsze drażnił mnie wolny af.

Oprócz kita, mam jeszcze tamrona 90mm i sigme 50-150 (którą użyłam może kilka razy, w ogóle mi nie podpasowała, mam nadzieję, że uda mi się ją sprzedać za parę groszy...).

Pierwotnie chciałam robić zdjęcia w ruchu, ale po fakcie zorientowałam się, że nie ten system wybrałam :D
Tak to robię coś ala portret, krajobraz, zdjęcia z wakacji ;) Chciałabym zamienić telefon na lustro i nie wiem co począć.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Może jednak kup nowszą puszkę Pentaxa?
 
 
ssqu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

Muszę się zainteresować tematem. Na pewno potrzebuję krótkiego obiektywu. Podejrzewam, że mój tamron 90mm będzie kompatybilny z nowym body?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

ssqu napisał/a:
potrzebuję krótkiego obiektywu


Może być Pentax 35 mm f/2.4 DA SMC AL albo Sigma 10-20 mm f/3.5 EX DC lub Sigma A 18-35 mm F1.8 DC HSM?

ssqu napisał/a:
Podejrzewam, że mój tamron 90mm będzie kompatybilny z nowym body?


Słusznie podejrzewasz, Pentax nie zmienił bagnetu.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

ssqu napisał/a:
Podejrzewam, że mój tamron 90mm będzie kompatybilny z nowym body?

Będzie . Niezależnie czy kupisz K-3, K-70 czy K-P - przeskok w AF będzie bardzo duży. :cool:
A 50-150 może ci się jeszcze spodobać... A jak coś - daj znać gdybyś zbywała... :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17