Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dual Pixel AF a front/back focus
Autor Wiadomość
Deadi 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

unana napisał/a:
Deadi napisał/a:
A czy Dual Pixel to jakaś nowatorska funkcja czy po prostu tak się nazywa?
Czy Nikon albo Pentax posiada coś takiego?


Obejrzyj sobie ten film, on wyjaśnia dokładnie na czym polega DPR https://www.youtube.com/watch?v=W0S8shTk94E


O dzięki - bardzo lubię ten duet 😉
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Jak ktoś chce się zagłębić w technikalia, to ciekawy artykuł o działaniu AF, głównie w Canonie, jest tutaj: https://www.dpreview.com/...ction-autofocus
Są tam też linki do dalszych czytanek. Dobrze sobie poczytać, jeśli komuś się wydaje, że w autofokusie nic się nie zmienia i że tak jak to zrobili od lat 80-tych, tak samo ciągle to klepią i że zasada pracy jest prosta.
 
 
Deadi 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Coraz bardziej pragnę Canona 200D jako pierwsze lustro w życiu, zwłaszcza przez owy Dual Pixel, który pozwala wyeliminować komplikacje braku mikroregulacji AF, a także korzystać z lustrzanki jak z kompaktu (jestem okularnikiem i ciekaw jestem bardzo jak bardzo źle korzysta się z wizjera w okularach)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Deadi napisał/a:
Coraz bardziej pragnę Canona 200D jako pierwsze lustro w życiu
A co z tym K-S2 :D
Pierwsza lustrzanka to jak pierwsze auto czy pierwsza dziewczyna/chłopak. Wymagania rosną w trakcie posiadania. Nawet jak miałeś kompakt, to dopiero po minimum kilku miesiącach posiadania lustrzanki zaczniesz naprawdę widzieć, czego ci brakuje w aktualnym sprzęcie.
 
 
Deadi 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Deadi napisał/a:
Coraz bardziej pragnę Canona 200D jako pierwsze lustro w życiu
A co z tym K-S2 :D
Pierwsza lustrzanka to jak pierwsze auto czy pierwsza dziewczyna/chłopak. Wymagania rosną w trakcie posiadania. Nawet jak miałeś kompakt, to dopiero po minimum kilku miesiącach posiadania lustrzanki zaczniesz naprawdę widzieć, czego ci brakuje w aktualnym sprzęcie.


Ehh sam nie wiem :D Najważniejsze, że nie mam parcia ani na zakup, ani na lustro. Chcę dokonać bardzo świadomego wyboru, dokładnie jak z pierwszym autem. Notabene moim pierwszym autem wciąż jeżdżę, za dwa miesiące minie 6 lat owocnej współpracy, choć ma tylko 75KM i nie ma klimatyzacji :D
Podobnie chce z następcą HX1 - chcę progres, ale z sensem i bez przesadyzmu. Najgorsze jest to, że mam bardzo dużo wiedzy teoretycznej, a zdecydowanie za mało praktycznej. W sklepach typu MM czy ERTVAGD nie ma fachowców, a sprzęt bardzo mocno powtarzalny. Pentax to już w ogóle egzotyka i pozostaje tylko wiedza netowa. Bardzo bym nie chciał wydać 2-3-4 tysięcy i czuć zawód lub też wrażenie "pff HX1 nie był wiele gorszy", tym bardziej, że bardzo lubię ten aparat mimo pewnych niedoskonałości.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Deadi napisał/a:
(jestem okularnikiem i ciekaw jestem bardzo jak bardzo źle korzysta się z wizjera w okularach)

Korzysta się na przykład tak jak w załączniku. :wink:

A tak na poważnie, to nie wiem czy to jest dobry powód do korzystania z Live View. Kadrowanie „na zombie” małą lustrzanką i niewielkim obiektywem może jeszcze przejść, ale jakieś dłuższe ogniskowe lub nieco lepsze szkiełko w przyszłości – odpada. Na wycieczce w słoneczny dzień kadrowanie ekran to w ogóle porażka w każdym przypadku. O ile Twoja wada wzroku mieści się w zakresie regulacji dioptri wizjera optycznego (sprawdź czy 200D ma regulację!), to pomęczyłbym się tak, jak ja się od zawsze męczę, czyli okulary na nosie, pod wizjerem, lub na czole, nad wizjerem, w zależności od okoliczności.

30072744_1768040233255878_1656269831182661380_o.jpg
Plik ściągnięto 4722 raz(y) 96,37 KB

 
 
Deadi 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Większość aparatów ogarnia max -3, ja mam -3.75 :D

W ostateczności zostaje jeszcze operacja albo soczewki ;)
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Ja w starym aparacie mam muszlę oczną z soczewką -3 dioptrie. W nowszym Pentax K-S1 patrzę przez okulary i bez problemu obejmuję cały kadr. Przy takim patrzeniu może być problem ze światłem padającym od strony wizjera, bo zakłóca pomiar światła, ale nie stwierdziłem niedoświetlonych zdjęć.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

200D ma regulację od -3.0 do +1.0
Z -3 więcej się nie da chyba z powodów prawnych. Jak pamiętam okulary do -3 też można w UE bez recepty sprzedawać, a więcej wyłącznie na receptę od okulisty.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2018   

Czyli 200D można kupić bez recepty?
 
 
Deadi 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

Strasznie to głupie z tymi receptami, w sumie co mądrego wymyśliła UE? ;)
Ja kupuje okulary bez recepty, daje optykowi moje stare, mierzy dioptrie i robi nowe na wzór starych. Tak było jeszcze 2 lata temu. No ale tylko UE i banda socjalistów jest w stanie ochronić głupi lud przed tym by nie zakładali na nos okularów innych niż powinni :D

Tak czy siak jestem bardzo entyzjastycznie nastawiony do korzystania z wizjera. W związku z tym ma jeszcze kilka pytań: Jak byłem w sklepie to każdy aparat pokazywał w inny sposób. D5300 było strasznie ciemno, w D5600 było już jasno, podobnie w 200D jak i w D3400. Jak to jest z tymi wizjerami - rozumiem, że one są zawsze takie same, czy po włączeniu zasilania coś się zmienia? Może to debilne pytania, ale nie mając z tym wcześniej styczności ciężko co kolwiek wywnioskować na logikę ;) Poza tym czym w praktyce różni się wizjer oparty na układzie luster od pryzmatów?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

W Nikonach jak nie ma naładowanego akumulatora, to wizjer jest zaciemniony, bo wizjer połączony jest z ekranem ciekłokrystalicznym, który bez zasilania robi się nie w pełni przepuszczalny.

Deadi napisał/a:
Poza tym czym w praktyce różni się wizjer oparty na układzie luster od pryzmatów?

Pryzmatyczny jest przeważnie większy i jaśniejszy, to podstawowy i pierwotny sposób budowania lustrzanki, a lustereczka to wersja budżetowa. Zdaje się, że pryzmat daje całkowite wewnętrzne odbicie, a lustra gubią część światła.
 
 
unana 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Deadi napisał/a:
Coraz bardziej pragnę Canona 200D jako pierwsze lustro w życiu, zwłaszcza przez owy Dual Pixel, który pozwala wyeliminować komplikacje braku mikroregulacji AF, a także korzystać z lustrzanki jak z kompaktu (jestem okularnikiem i ciekaw jestem bardzo jak bardzo źle korzysta się z wizjera w okularach)


Ja focę w okularach od momentu gdy pierwszy raz wzięłam do rąk lusterkowca (czyli właśnie minęły dwa lata) i jakoś mi one nie przeszkadzają. O wiele bardziej przeszkadza mi nie możność odchylenia ekranu w 5D, bo nie umiem sobie nosa ułożyć i ekranik mam ciągle zaparowany ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17