Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pią 06 Lip, 2018
Olympus OM-D 10 Mark II czy Panasonic GX 80
Autor Wiadomość
MajorkaTa 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   Olympus OM-D 10 Mark II czy Panasonic GX 80

Proszę o wyrozumiałość :)
czytam różne posty, przeglądam porównania
ale.. mam mało czasu na decyzję
i..nie wszystkie informacje pojmuję.. z braku stosownej wiedzy i doświadczenia
aparat zatem dla sporego amatora ( a nawet amatorki), która ma nadzieję na pójście w tango z fotografią
rozważany zestaw z 2 obiektywami
https://www.ceneo.pl/44344075
lub panasonic GX80
12-32 lub 14-42 i do tego obiektyw olympus 40 - 150
wtedy się mieszczę w budżecie ok 3200

co byście wybrali?
tak po prostu?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

Tak po prostu, jeśli chodzi o same aparaty (obiektywy to osobny temat), to kierowałbym się następującym kryterium:
-dużo zdjęć nocnych/w słabym świetle, mało kręcenia filmów = Olek
-dużo video = Panasonic
Aha, spośród zestawów olkowych unikaj tego z obiektywem EZ. Ten obiektyw ma (o ile wiem) nie najlepszą opinię wśród kitowych zoomów Olka.
Ogólnie to są b. podobne aparaty. Co nie wybierzesz, tragedii nie będzie. Niektórzy twierdzą, że np. P. ma wygodniejsze menu (nie mam porównania, ale jakoś na swoje w Olku starej daty nie narzekam zbytnio). Faktem za to jest, że matryca Olka lepiej się sprawuje na zdjęciach z b. długimi czasami naświetlania, za to video jest ogólnie u tego producenta potraktowane po macoszemu, w odróżnieniu od Panasonica (którego aparaty zawsze były trochę zorientowane na video). Zaznaczam, że to są mądrości przeczytane, bezpośredniego porównania z własnej praktyki nie mam. Do zakupu i eksploatacji 1 z tych 2 konkretnych aparatów (u mnie to będzie O. E-M10 MkII) dopiero się przymierzam.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Oba modele były testowane tu na optycznych. Może wybierz sobie 1-2 cechy aparatu, które mają dla Ciebie kluczowe znaczenie i zobacz, jak one wypadły dla obu modeli w testach.
 
 
MajorkaTa 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

byłam nastawiona na Olka
od jesieni
ale.. poszłam teraz do fotograficznego - i sprzedawca nakręcił mnie na Panasonica
ze względu na łatwiejsze menu i filmy 4 K
nie ukrywam, że to menu też dla mnie ważne
nie jestem obyta z tymi funkcjami ani żaden ze mnie informatyk.. :)

a - jak wspomniałam - decyzję muszę podjąć na dniach..

a obiektyw- radziłbyś na początek ten 12-32 czy 14-42 ?
 
 
Deadi 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   Re: Olympus OM-D 10 Mark II czy Panasonic GX 80

MajorkaTa napisał/a:
Proszę o wyrozumiałość :)
czytam różne posty, przeglądam porównania
ale.. mam mało czasu na decyzję
i..nie wszystkie informacje pojmuję.. z braku stosownej wiedzy i doświadczenia
aparat zatem dla sporego amatora ( a nawet amatorki), która ma nadzieję na pójście w tango z fotografią
rozważany zestaw z 2 obiektywami
https://www.ceneo.pl/44344075
lub panasonic GX80
12-32 lub 14-42 i do tego obiektyw olympus 40 - 150
wtedy się mieszczę w budżecie ok 3200

co byście wybrali?
tak po prostu?


A może Sony A6000? :)
 
 
MajorkaTa 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

poczytałam sporo opinii o Sony
że w pomieszczeniach, przy słabym świetle słabo sobie radzi
że kitowy obiektyw najlepiej od razu wymienić
że drogie są akcesoria
długo się ładuje..
i jakoś mnie zniechęciły...
 
 
Deadi 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

Ja w sumie jestem na podobnym etapie jak Ty, tylko, że ja jeszcze włączam do akcji lustra i kompakty, a w zasadzie jeden - RX10.
Mi w Olku przeszkadza ergonomia - jakoś dziwnie się to trzyma i obsługuje, dedykowane kity m3/4 ponoć też nie powalają (a są takie, które powalają? ;) ), a coś lepszego kosztuje ponad tysiące. Z kolei A6000 fajnie leży w łapie, w zestawie 18-200 tworzy całkiem wygodny i uniwersalny duet, a oprócz tego można zapodać całkiem trzy fajne szkła Sigmy 19,30 i 60 + 55-200 od Sony. Wersja bardziej eko to jedna stałka + kit oraz 55-200.
 
 
MajorkaTa 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

ja mam budżet 3200 - 3500 zł
czy Twój zestaw się mieści w takim budżecie?
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

MajorkaTa napisał/a:

a obiektyw- radziłbyś na początek ten 12-32 czy 14-42 ?


Odpowiedź nie jest oczywista. Optycznie są pewnie podobne jakościowo, nie mam wiedzy by tu jakieś różnice wskazywać. Istotna będzie różnica w parametrach użytkowych:
12-32 daje Ci szerszy kąt, co jest korzystne, a różnica 2mm na szerokim kącie jest zauważalna i znacząca (z drugiej strony 14 mm też jest zwykle wystarczające). Za to 32mm na końcu tele zmusi cię do częstszej zmiany obiektywów (na 40-150 i z powrotem), co jest/może być jakoś tam uciążliwe, ale na ile dla Ciebie -wyjdzie dopiero w praktyce.
Ten obiektyw nie ma też pierścienia ręcznego ostrzenia (MF), musisz korzystać z AF. W normalnym użytkowaniu to nie będzie zauważalna wada, ale przy nocnych zdjęciach ze statywu może to być pewien problem. Być może z reszta do ominięcia w niektórych przypadkach (ciekaw jestem, czy np. użycie trybów tematycznych a la krajobraz zdoła ustawić go na nieskończoność po ciemku).
Na plus z kolei można zaliczyć to, że 12-32 jest mniejszy i lżejszy od 14-42. Ten drugi ustępuje mu wiec tylko szerokim kątem i gabarytami, ale poza tym będzie chyba bardziej uniwersalny. 12-32 jest jednak mały na tyle, że w połączeniu z b. niską ceną na rynku wtórnym (nawet <500zł widziałem) możesz go dokupić kiedyś tam tylko dla tych 12mm, jako b. tani szeroki kąt... Zaznaczam tylko, że wg. mnie I-szym dodatkiem do zestawu aparat + 2 zoomy (kit + tele) powinien być raczej jasny obiektyw stałoogniskowy do wnętrz. Tu budżetowym rozwiązaniem jest Panasonic 14/2.5 z rynku wtórnego. Sam korzystałem z tego rozwiązania, z dobrym skutkiem.
Pozdrawiam
-J.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

https://www.optyczne.pl/1...5.6_OIS_PZ.html

https://www.amazon.de/s/r...+%E2%80%93+45mm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15