Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lekka nieduża lornetka
Autor Wiadomość
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

W moim cargo 40/36 się mieści :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Pentax 9x32 jest bardzo przyjemna - bi i pole nie najmniejsze jak to u Pentaxa bywa i jakość i cena...ale gdy porównamy wielkość z M7 to znów mam wątpliwości. 500 g - tragedii nie ma ale jednak znacznie mniej poręczna ze względu na te 2,5 cm wysokości.


Cytat:
Moja :oops:
Masz rację, M7 rulez ;)

No o czymś to świadczy.
M-day Leica nowy czy z drugiej ręki?
Klimek - zależy jaka kieszeń. M7 nie jest wiele większa od Terra 8x25 mm.
Ostatnio zmieniony przez Abs Pią 20 Kwi, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Nowa, to Ultravid 8x20 BR, nie za bardzo bywają używki. Niestety.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

No toś zaszalał. Gratuluję. Ja niedawno nabyłem od naszego forumowicza Trinovida 10x25.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Dzięki. No bo tak, jak miałem do wyboru nie wiadomo jakiego Trino za ~1300+ z shipem, bo tyle teraz stoją, to zacisnąłem pasa i wziąłem nowego Ultra. A szukałem koniecznie 8x20, bo 8x25 to naprawdę Terra mi styka i nic więcej nie potrzebuję. Chciałem coś dużo mniejszego i rzeczywiście jest mniejsze.
Ostatnio zmieniony przez m-day Pią 20 Kwi, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Abs napisał/a:
Pentax 9x32 jest bardzo przyjemna - bi i pole nie najmniejsze jak to u Pentaxa bywa i jakość i cena...ale gdy porównamy wielkość z M7 to znów mam wątpliwości. 500 g - tragedii nie ma ale jednak znacznie mniej poręczna ze względu na te 2,5 cm wysokości.


500 gram kontra 435, różnica mniejsza niż tabliczka czekolady. Poza tym Pentax-a znacznie wygodniej się moim zdaniem trzyma dzięki otwartej obudowie, leży w ręce jak by był do niej "przyklejony". Jest też solidniej wykonany niż M7.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

m-day napisał/a:
...nie wiadomo jakiego Trino....

Oj tam oj tam...całkiem fajne są...lepsze od wielu innych.
Rozumiem, że udało się nieco taniej niż w polskich sklepach bo najniższa cena za Trino jaką znam to 1490 zł. Ultravid jednak lepszy...

Sylwestrze - masz wiele racji jednak z lornetką jak z butami (ktoś tu napisał), warto przymierzyć.
Ostatnio zmieniony przez Abs Pią 20 Kwi, 2018, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

@kot Sylvester,
To trochę zależy od sposobu uprawiania turystyki. Jak ja mam na sobie wodę, 2 noże, toola, 2 latarki, aparat i lornetkę itp. i wszystko usiłuję zmieścić w Maxpedition Jumbo, to każdy centymetr ma znaczenie. Natomiast jak ktoś ma 30 lat i 30 kilo na garbie w plecaku i jeszcze z tym sobie podbiega bez wysiłku, to niech nosi co chce ;P

@Abs,
Chodziło mi o to, że nie wiadomo w jakim stanie. Tak trochę udało się zaoszczędzić, ale i tak bolało ;)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Teraz rozumiem. Jednak tego typu używane lornetki nie podlegają dramatycznej amortyzacjo. Mój Sportstar po paru latach nie ma już gumowej obudowy (dzieci pomogły), jeden zawias lata a Leica dwa razy starsza trzyma fason. M-day czekam z niecierpliwością na recenzję i mam nadzieję, że nasze dyskusje będą pomocne dla autora tematu.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   Re: Lekka nieduża lornetka

sokolow napisał/a:
Teraz pytanie. Jak na ich tle przedstawiają się maluchy?
Na początku myślałem nad zakupem Kowa SV 8 x 25, ale podejrzewam, że za 400zł zadowolony nie będę?
KOWA Fernglas BD 8x25 za 950zł? Podobna jakościowo do 8x32?
Vortex Diamondback 8x28 za 650zł?
ZEISS Victory 8 x 25 za 2800zł jak wypadnie w porównaniu z powyższymi? czy może coś pomiędzy nimi?


Pomiędzy nimi jest coś takiego:

https://edredon.com.pl/pl/p/Opticron-DBA-OASIS-8x21/62
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Abs napisał/a:
[...]czekam z niecierpliwością na recenzję i mam nadzieję, że nasze dyskusje będą pomocne dla autora tematu.

Coś tam po łykendzie majowym nasmaruję :)


Tego Opticrona rozważałem, jednak wcale nie jest taki mały, ani taki dobry optycznie (tylko słyszałem). Podobno odstaje znacznie od wielkiej trójki, nie mówiąc o tym, że w klasie 8x20 to w sprzedaży tylko Lajka dzisiaj została i HGL?
 
 
sokolow 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

kimek27 napisał/a:

Kupisz dobre 8x32 to 42 moze pojsc w odstawke.
30/32 do kieszeni nie schowasz.


jak dla mnie 42 może iść w odstawkę. tylko czy właśnie 30/32 nie będzie "za duże"?

goornik napisał/a:

Bierz używaną Leicę 8x20 BC lub BCA (W gumie)


powiem szczerze. trochę się boję używanych.

Abs napisał/a:
Największa turystyczna lornetka 8x30 to mz Monarch 7 lub Lynx. To górna granica gabarytów lornetki turystycznej.

[...]Kolejna ciekawa to Pentax 8x28 ale jak pisze m-day - Terra 8x25 jest lepsza pod wieloma względami

[...]

Szczyt kompaktów to Swarovski i Victory 8x25 czy Leiki.


Lynx rozważam. ma ktoś zdjęcie porównawcze z Terra? Jeśli Terra jest lepsza od Pentaxa 8x28 to ją rozważam. Zeiss to jakaś taka ikona - fajnie byłoby mieć ;)

kot Sylvester napisał/a:

Pomiędzy nimi jest coś takiego:

https://edredon.com.pl/pl/p/Opticron-DBA-OASIS-8x21/62


to już nie będzie "zbyt małe"?

jak takie Terra / Pentax 8x32 / Lynx wypadają w porównaniu z posiadanym przeze mnie DOT? będzie widać różnicę na korzyść któreś z nich?
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Terra vs Pentax 9x28 -> foto

Lynx ja nie widziałem, ale koledzy tu się wypowiadają, wielkościowo to chyba coś tak koło Kowy Prominar lub deko większa(?)
http://wzrokowiec.com/archiwa/2764#more-2764

Twoje DOT raczej nie wystartuje nawet w porównaniu do tych o których rozmawiamy. Jak kiedyś byłem w Delcie i wziąłem jakąś DOT (nie pamiętam którą) do ręki, po Chase 10x50 to zrobiłem tylko błeee i odłożyłem.

DSC01121A (Copy).jpg
Plik ściągnięto 3559 raz(y) 94,05 KB

DSC01122A (Copy).jpg
Plik ściągnięto 3559 raz(y) 63,31 KB

 
 
sokolow 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

to jest Pentax 8x32? nie wydaje się dużo większy.
możesz wrzucić zdjęcie Terry z Made in Japan :) ?

mówisz, że DOT nie ma do nich startu? to generalnie dobrze. po to chcę kupić droższą lornetkę, żeby było widać różnicę jakości.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

To był Pentax 9x28
8x32 i terra teraz na foto
Japan też jest na drugim, co za niedowiarki siakieś ;P

DSC01125A (Copy).jpg
Plik ściągnięto 3543 raz(y) 85,19 KB

DSC01126A (Copy).jpg
Plik ściągnięto 3543 raz(y) 70,04 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 21