Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lekka nieduża lornetka
Autor Wiadomość
sokolow 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   Lekka nieduża lornetka

Cześć
Pomogliście mi już z poprzednią lornetką. Wybór padł na DOT 10x42 Porro. Nie jestem specjalistą, uważam że jest niezła. Potrzebuję jednak czegoś mniejszego (dachówka) na codzienne wyjścia z psem (nie jest to las), rower itp. Generalnie coś w miarę lekkiego (bez w popadania w paranoję – 50gram nie robi różnicy :) )

Wstępnie myślałem o 8x25, ale nie wiem czy one nie za małe, czy nie wyglądają dziecinnie i czy nie są zbyt ciemne.
Zastanawiam się również nad 8x32.

Wiem, że ważny jest budżet. Wiem, że „jak dołożę to będę miał X”. Będę szczery. Chcę wydać racjonalne pieniądze. mogę kupić najdroższą z wymienionych przeze mnie, ale po prostu nie wiem czy warto.

Wstępnie po obejrzeniu rankingu myślę o
Kowa BD 8x32 za ok. 1350zł i 134pkt w teście. niech to będzie punkt wyjściowy. Jak ona wygląda jakościowo do posiadanego przeze mnie DOT? będzie efekt WOW, czy raczej obraz jest podobny?
Kite lynx 8 x 30 za ok. 2150zł widziałem, że zbiera pozytywne opinie.
Carl Zeiss Conquest HD 8x32 za ok. 3200zł kusi mnie marką, jednak 135,4pkt w teście, czyli 1,4pkt za prawie 2000zł więcej w porównaniu z Kowa nie budzi mojego entuzjazmu.

Teraz pytanie. Jak na ich tle przedstawiają się maluchy?
Na początku myślałem nad zakupem Kowa SV 8 x 25, ale podejrzewam, że za 400zł zadowolony nie będę?
KOWA Fernglas BD 8x25 za 950zł? Podobna jakościowo do 8x32?
Vortex Diamondback 8x28 za 650zł?
ZEISS Victory 8 x 25 za 2800zł jak wypadnie w porównaniu z powyższymi? czy może coś pomiędzy nimi?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Ja bym do tej stawki dodał Terra Pocket 8x25 i Monarch 7 8x30.

Terra do dostania poniżej 1300 jest dobrym wyborem jeśli chodzi o kompromis między ceną i jakością. Widziałem maluchy Leica i Swaro, są sporo lepsze, ale czy warte ~3x tyle? Dla niektórych tak, mnie Terra wystarcza. Porówywałem z mniejszym Ultavidem 8x20 i Terra nie ma się czego wstydzić.

Jeśli chodzi o 8x32(32), Prominar jest dobry, ale M7 jest mniejszy i ma większe pole. Dla mnie jest najlepszą lornetką w tym przedziale cenowym i nie zamieniłbym go na Kowę. Jednak niektórzy uważają, że Kowa jest dużo lepsza, ostrzejsza (nie zgadzam się) i ma mniejsze odblaski w pewnych warunkach (zgadzam się). Sam musisz ocenić. Mam też Pentaxa 8x32 DCF ED (najwyższy, starszy model) i jest lepszy od M7, ale ma mniejsze pole, jest większy i sporo droższy, chyba że go trafisz na ebayu do 2k zł, wtedy się opłaca.

O! https://www.ebay.pl/itm/P...0kAAOSwdytaxL~C
to jest dobra oferta.
 
 
sokolow 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Terra jakoś mnie nie przekonuje. zeiss made in china. (wiem, że dziś "wszystko" jest robione w Azji, ale jakoś ciężko by było ;) )
Pentax... ciężko znaleźć o nim jakieś opinie.
zakup za granicą nie jest dla mnie problemem.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

To nie jest Zeiss made in China, to jest jedyny model z rodziny Terra (również 10x25), made in Japan.
O Pentaxie koledzy pewnie coś Ci tu jeszcze napiszą... Jednak to nie jest lornetka klasy Prominar tylko wyższej.
 
 
sokolow 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

znaleźć w sieci zdjęcie z "made in" jest trudno - widziałem kiedyś terra 8x32 bodaj i tam było china, więc myślałem, że cała seria taka jest.

Pentaxa mam lustrzankę - nie narzekam. jeśli faktycznie to klasa wyżej niż Prominar to te 300zł mogę wydać. jak Kite Lynx na tym tle wypada?
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

sokolow masz juz lornetke duza, wiec kup mala, lamana na 2 kieszonkowa. Czym kupisz lepsza bedziesz bardziej zadowolony. Wakacje czy spacery z psem. Do kieszeni kurtki albo kieszeni w koszuli. Do malej lornetki warto sie przymierzyc, moze ci nie odpowiadac.
Kupisz dobre 8x32 to 42 moze pojsc w odstawke.
30/32 do kieszeni nie schowasz.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

https://www.ebay.de/sch/i...d+8x20&_sacat=0
Bierz używaną Leicę 8x20 BC lub BCA (W gumie)
Świetna optyka, naprawdę kieszonkowa. Idealny duet z 42mm, potem dokupisz jeszcze tylko Zeissza 15x60 I masz "dream team"
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Pentax 8x32 to dobra ale ciężkawa lornetka - 665 gram to waży moja EXWP 10x42. Co ciekawe ma podobne gabaryty. Podobnie jest z Conquestem 8x32. Kowa Prominar ma 560 gram, czyli lepiej ale to nie traveler. Jak kupisz będziesz zapewne szukał kolejnej, mniejszej. Największa turystyczna lornetka 8x30 to mz Monarch 7 lub Lynx. To górna granica gabarytów lornetki turystycznej. Jeszcze mniejsza to Opticron Discovery - ciekawa ale chyba za bardzo "chińska" https://www.bestbinocular...ryWPPC-159.htm. Kolejna ciekawa to Pentax 8x28 ale jak pisze m-day - Terra 8x25 jest lepsza pod wieloma względami http://wzrokowiec.com/arc...tax-ad-9x28-wp. Na konie - dobre i nie najdroższe to odwrócone porro - Nikon Traveler 8x25 czy Elite 7x26. Szczyt kompaktów to Swarovski i Victory 8x25 czy Leiki.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

A propos najmniejszej Lajki - to jest dopiero kompaktowość, optycznie trochę słabiej ostrość w polu trzyma niż Terra, ale jak na takiego malucha i tak jest debeściak. Tylko ta cena... ;D

DSC01115A (Copy).jpg
Plik ściągnięto 6136 raz(y) 82,58 KB

 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

m-day wrzuc jeszcze fote od strony obiektywów po złożeniu, to uzmysłowi "wielkość"
jak miałem 10x25 BL która jest tylko ciut dłuższa to nosiłem ją przewieszoną przez szyje i schowaną w kieszeni letniej koszuli. Zawsze była pod ręką. Gdybym miał 8x20, pewnie miał bym ją do teraz.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Proszę uprz.

DSC01116A (Copy).jpg
Plik ściągnięto 6104 raz(y) 89,62 KB

DSC01120A (Copy).jpg
Plik ściągnięto 6104 raz(y) 73,33 KB

 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

A i tak w kolekcji M-daya najbardziej użyteczną lornetką jest Nikon Monarch 7 8x30...Zgadza się? Ta Leica jest twoja czy chwilowo twoja? :grin: Oj czuję, że będzie pomocna recenzja.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Moja :oops:
Masz rację, M7 rulez ;)
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

sokolow napisał/a:

Pentax... ciężko znaleźć o nim jakieś opinie.


Fakt że nie ma ich zbyt wiele ale jak już są to konkretne:

https://www.amazon.com/Pe...customerReviews

i to jest wyrób Made in Japan.

Jest jeszcze Pentax AD 9x32:

https://www.ceneo.pl/pentax-ad-9x32-wp-p48361928

porównanie z M7 8x30:

http://wzrokowiec.com/archiwa/1021

starsza wersja to DCF BC tu jej test:

https://www.bestbinocular...x32DCFBC-94.htm
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018   

Tylko M7 nie mieści się w kieszeni :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 19