Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lekka nieduża lornetka
Autor Wiadomość
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Na festiwalu w Łochowie spędziłem dłuższą chwilę z paroma „maluchami”. Moje szybkie porównanie. Obserwacje w tych samych warunkach (piękny, słoneczny dzień) i na tych samych obiektach (część pod słońce, część ze słońcem za plecami)

Steiner Safari Ultrasharp 8x22
Mimo małych rozmiarów dobra ergonomia ręczno-oczna. Optycznie niestety gorzej – ostrość i kontrast średnie, odblaski koszmarne – przy panoramowaniu pod słońce poza mlecznymi półksiężycami pojawiały się oślepiające błyski (oczywiście nie patrzyłem prosto w słońce).

Kowa SV 8x25
Ergonomia gorsza od małego Safari ale optycznie dużo lepiej. Obraz dość ostry i kontrastowy. Przyzwoita praca pod światło. Główna wada to małe pole widzenia i trochę męczące obserwacje z powodu małej średnicy muszli ocznych.

Steiner Safari Ultrasharp 8x25 (porro)
Świetna ergonomia (choć nie dla wszystkich – mały maksymalny rozstaw okularów). Optycznie trochę mnie zawiodła – zbliżona lub trochę gorsza od Kowy SV.

Steiner Wildlife 8x24
Dobra ergonomia. Przyzwoita optyka przy świetle za plecami ale pod światło gorzej – odblaski większe niż w porro i SV. W sumie dosyć fajna ale za droga.Przy podobnej cenie wybrałbym Zeissa Terra.

Kowa Genesis 8x22
Bardzo fajna lornetka ale kiedy obok leżał Zeiss Victory Kowa wyraźnie ustępowała...

Zeiss Victory 8x25
Lornetka świetnie leżała w moich dłoniach. Pokrętło ostrości było idealnie pod palcem wskazującym. Korekcji dioptrii można było wygodnie dokonać lewym kciukiem. Muszle mogły być trochę szersze i dłuższe ale nie było źle. Optycznie baaardzo przyjemnie – ostry kontrastowy obraz, uczucie dużego pola. Z tego co pamiętam AC specjalnie nie rzucała się w oczy ale ale ze srokami ani bocianami Zeissa nie konfrontowałem. ;) Odblaski czasem się zdarzały ale było ich znacznie mniej niż w Kowie i całej tańszej konkurencji. Bardzo żałuję, że nie było okazji porównać bezpośrednio do Swarka...

Moje główne wnioski:
1. Bardzo chciałbym mieć Zeissa! :D
2. Zważywszy na cenę Kowa SV wypada naprawdę świetnie.
3. W kwestii ergonomii, dzięki wyprofilowanym muszlom Steinery biją konkurencję na łeb.
Ostatnio zmieniony przez leniwiec Wto 24 Kwi, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

kimek27, czy mógłbyś napisać coś więcej o modyfikacji muszli?
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

I jeszcze zdjęcia z szybkiego porównania (zaraz się okaże czy umiem je dodawać):

l_01_mini.jpg
Plik ściągnięto 4297 raz(y) 513,41 KB

 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

2.

l_02_mini.jpg
Plik ściągnięto 4294 raz(y) 480,9 KB

 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

3.

l_03_mini.jpg
Plik ściągnięto 4293 raz(y) 438,1 KB

 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Bardzo fajne, wartościowe porównanie, dzięki.
Maciek, po relacji Leniwca nie wiadomo czy terra wystarczy by poczuć różnicę po przesiadce z sv :wink:
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Ja uzywam takich
http://www.fieldopticsres...d-Eye-Cups.html
Sa tez od baadera ale tych nie testowalem.
https://www.baader-planet...---32.5-mm.html
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Dzięki za link! :)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Leniwiec dzięki za ciekawe porównanie. Brakuje mi w zestawieniu Terry 8x25 i Elite 7x26. Zakładam że Swaro byłby konkurentem dla Victory czyli wypadłby bardzo dobrze.
Gdy patrze na ostatnie zdjęcie ładnie widać po muszlach okularów, które należą do tych droższych...
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

ponidziak, małej Terry nie było w Łochowie ale, tak jak ją pamiętam, to jest niestety lepsza klasa... :P Będzie miała większe pole, mniejsze spadki ostrości przede wszystkim lepszy kontrast i ostrość. Terra ma rewelacyjną optykę jak na swoją cenę. Mechanika i materiały trochę odstają od wyższej klasy. No więc powinno być jednak trochę lepiej niż w SV. ;)
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Na szczęście lepsza klasa :grin: Przynajmniej wiadomo za co się dokłada osiem stówek. Chętnie bym ją porównał do nikona trawelite 8x25.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Terra jest ostra prawie do brzegu. Na ostatnich 10-15% jest tam jakiś spadek ostrości, ale tak mały, że prawie się go nie odnotowuje.
Mały Ultravid 8x20 jest gorszy przy brzegu, chociaż też traci bardzo mało.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

@Leniwiec - bardzo ciekawy, skondensowany i opiniotwórczy minitest, szczególnie wartościowy z uwagi na dołączone zdjęcia. Pewnie wielu forumowiczów uzyskało odpowiedzi na dręczące ich wątpliwości, a co najmniej jeden wybił sobie z głowy Steinera porro :razz:
Zgadzam się z Abs-em, że idealnie byłoby gdyby objął też Zeissa Terrę, Bushnella no i może Swara.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Nie przesadzajmy z tym, że to test - raptem 20 minut na ławeczce. Trzeba mieć to na uwadze, bo w innych warunkach moje refleksje mogły być inne.

Mnie najbardziej brakowało właśnie Swarka... Bardzo jestem ciekaw bezpośredniego porównania z Zeissem. Niestety Swarovski nie wystąpił na festiwalu - nie licząc wspaniałego EL Volvera.

Jeśli chodzi o malutkiego Victory to ta lornetka na prawdę mnie zachwyciła. Najbardziej uderzająca była konfrontacja z również bardzo fajną Kową Genesis. Victory był ostrzejszy, bardziej kontrastowy i odrobinę jaśniejszy. Dawał piękny krystalicznie czysty obraz o rozległym polu. Do tego świetnie leżał w dłoniach. Tęsknię. :P ;)
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Żadna przesada, nie każdy z nas może posiedzieć 20 minut na ławeczce z taką baterią sprzętu.
Ponadto spora ilość lornetek do dyspozycji daje możliwość testu porównawczego, dzięki czemu jak ktoś ma bodaj jedną sztukę z takiej kolekcji to może sobie wyrobić zdanie o pozostałych.

Szkoda, że nie było Terry :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 19