Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zmieniłam zdanie! Jednak porro! Proszę o pomoc:)
Autor Wiadomość
Obserwatorka 
Nowy


Posty: 17
Skąd: Z nad morza
Wysłany: Wto 01 Maj, 2018   

Widzę, że jest nadzieja - Nikon 12x50 Action EX to ciekawa opcja i chyba spełnia sporo wymagań z mojej listy "jakości", natomiast Celestron SkyMaster 15x70 i to w kwocie 300zł to jakiś chyba wyjątek, skoro polecacie - zapewne jedyną "wadą" tej lornetki jest fakt, że nie spełnia większości technicznych oczekiwań z mojego pierwszego postu(nie znam się, ale w tej cenie chyba to niemożliwe), chociaż przyznam, że na filmach poglądowych daje spore powiększenie w dzień(szkoda, że nie ma filmów w nocy). Przynajmniej mam jakiś wybór teraz w przystępnej cenie - muszę to przemyśleć...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 01 Maj, 2018   

Obserwatorka napisał/a:
natomiast Celestron SkyMaster 15x70 i to w kwocie 300zł to jakiś chyba wyjątek, skoro polecacie - zapewne jedyną "wadą" tej lornetki jest fakt, że nie spełnia większości technicznych oczekiwań z mojego pierwszego postu(nie znam się, ale w tej cenie chyba to niemożliwe)


Obserwatrko wyciągnęłaś prawidłowe wnioski co dobrze moim zdaniem wróży w kwestii Twojej "lornetkowej przyszłości". Celestron w tej kwocie po prostu nie może spełnić wszystkich Twoich oczekiwań i większości nie spełnia, ale w kwestii pola widzenia daje radę i to całkiem dobrze. Jego pozorne pole widzenia jest takie samo jak Nikona Action EX 12x50. Poza tym moim zdaniem z racji ceny to dobra opcja na start w tym temacie, bo pozwoli określić w jakim kierunku będziesz Chciała dalej zmierzać i jeżeli w ogóle, nie inwestując a tym samym nie tracąc zbyt wiele.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018   

Szukanie idealnej lornetki , to jak szukanie miłości na całe życie . Nie ma nic za darmo , ideał kosztuje . Samo szukanie jest przyjemne , dlatego są festiwale optyczne . A ponieważ każdy facet marzy o haremie , po dziesięciu latach okazuje się że na półce leżą obok siebie Zeiss , Swarovski , Leica i wiele wiele innych . Same laski z rozkładówek Playboya . A i tak czuje się niedosyt i szuka się dalej . Szukanie idealnej lornetki traktuj jak przygodę i baw się dobrze . A za 500 zł kup sobie wygodny plecak . Na lornetkę , prowiant , apteczkę , hamak i ubranie na zmianę . I nie zapomnij o porządnym nożu surwiwalowym , tak na wszelki wypadek .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018   

Wiking69, no ale doradzasz kobiecie. Ja tam kobietą nie jestem i kobiet nadal nie rozumiem (choć od wielu lat usilnie próbuję), ale czy one marzą o haremie?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018   

Arek , sam dobrze wiesz że szukanie ideału kończy się ... piękną kolekcją na półce . Wielu mężczyzn słysząc od żony ... po co ci tyle lornetek ? . Odpowiada ... szukam tej jednej jedynej . TO JA CI NIE WYSTARCZĘ !!! . I kończy się awanturą . Ty zawsze możesz żonie odpowiedzieć ... Kochanie to moja praca . A czy kobieta marzy o haremie ? . Znam wiele kobiet które zmieniają chłopaków jak rękawiczki . Można mieć przecież męża , kochanka i przyjaciela w każdym większym mieście . One też szukają tego jednego jedynego żeby spędzić z nim resztę życia . Samo szukanie potrafi być bardzo przyjemne . Podobnie jest z lornetkami .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018   

Obserwatorko , na pewno w TV widziałaś jak sławne , piękne i bogate gwiazdy show-biznesu . Chwalą się zawartością swojej garderoby . 3000 par butów , 5000 par torebek , a każda torebka Prady kosztuje tyle co wysokiej klasy markowa lornetka . Która kobieta idąc na spotkanie z przyjaciółkami bierze plastikową torebkę z Biedronki i tanie chińskie klapki , mając w szafie markowe ciuchy , torebki i buty . Z lornetkami jest tak samo , jakość , prestiż , komfort obserwacji i ... ciężar . Życzę Ci fajnej zabawy w czasie szukania wymarzonej lornetki . Jeżeli uda Ci się znaleźć taką lornetkę za pierwszym razem ... to będzie cud .
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018   

Ja odbieram kolekcjonerstwo jako blad który są popelnilem i przed ktorym przestrzegam. Jedyną pociecha jest to że zdobylem jakie takie rozeznanie i wiem co mi pasuje i na co ewentualnie wyłożyłbym większą kasę. Warto kupić raz a dobrze, nie naj naj najlepiej, zwyczajnie dobrze. Cos z czego będziemy zadowoleni i z czym będziemy sie czuć komfortowo. Jesli ktos marzy o grali to niech odrazu kupi sobie swarka EL :grin: Zaoszczędzi kasę. Sprzęt to tylko środek do celu.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   

Najlepsza (poprzez uniwersalizm) lornetka o dużym powiększeniu "z ręku" to 10x. Jednak aby się o tym przekonać trzeba popełnić co najmniej 1 błąd i kupić inną. Nawet jeśli kupimy od razu 10x czujemy niedosyt i polujemy na większe powiększenie - aby się przekonać, że to jednak nie to.
Fajna na co dzieć to 10x30 lub podobna. Na samoloty warto mieć drugą np. 16x50 (będzie o stokroć mniej użyteczna ale do samolotów i innych odległych punktów się sprawdzi).Problem, że jedna do wszystkiego nie istnieje.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   

Polecam Swarovski 10x32 EL . Optycznie doskonała . Lepsza od mojego Zeissa 10x42 SF . Mała , lekka , piękna i perfekcyjnie wykonana . Zawsze można mieć ją przy sobie , zmieści się do każdej torebki .
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   

Nie do każdej.
Ale do zdecydowanej większości torebek wejdą maluchy 8x20, tylko że to nie ten temat....
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   

Obserwatorko - moim zdaniem prawidłowo główkujesz, Nikon 12x50 Action EX to ciekawa opcja. Wygrywa z Celestronem jeszcze pod jednym względem.
Otóż jak twierdzą forumowicze po rozpoczęciu przygody z lornetką może będzie potrzebne Tobie większe powiększenie albo mniejsze, może uznasz, że bardziej potrzebne Tobie szkło o aperturze 70 mm, albo wręcz przeciwnie polubisz spacery z lornetką i uznasz, że 8x32 wystarczy.
Tak czy siak Nikony trzymają cenę i jak Nikon 12x50 Tobie nie podpasuje to sprzedasz go z niewielką stratą, znacznie mniejszą niż w przypadku Celestrona.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   

Powtórzę, że jestem nieco sceptyczny co do 12x50. Tak mi się wydawało kiedyś więc kupiłem sobie Ex-a 12x50...i jest świetna tylko co z tego skoro używam jej najrzadziej. Na co dzień używa się małych lornetek. Do samolotów 10x32 będzie poręczniejsza niż 12x50. 12x nie daje znaczącej przewagi nad 10x. Widoczną różnicę pokaże 15x lub 16x, jednak są to lornetki mało uniwersalne. Będąc na miejscu Koleżanki rozważyłbym zakup mniejszej lornetki 10x a jeśli wciągną cię obserwacje możesz zainwestować w mocniejszą i większą a te są już od ok. 300 zł.
Podstawowe porro 10x42 to Nikon Aculon. Lepsza jest DO Titanium. Pentax 10x30 porro od ok. 550 zł. Fajna, leciutka to Nikon Prostaff 7 10x30. W dzień zobaczysz praktycznie to samo (mówię o jasności) co w 12x50 a w nocy jasne obiekty też nie będą wiele się różniły.
Podsumowując - wybór Ex 12x50 nie jest zły np. w kontekście obserwacji astronomicznych, ale czy na pewno dla ciebie najlepszy? Pamiętaj, że na ewentualne wycieczki słabo się nadaje.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   

Też myślałem o czymś mniejszym niż 12x dla Obserwatorki (choć myślałem raczej o 10x50). Jednakże na samym początku postu pisze ona, że patrzyła przez 8x30 i te 8x dla niej to nędza. 2x jak piszesz to za mało żeby dostrzec radykalną różnicę w powiększeniu. Piszesz również, że 16x to mało uniwersalne lornetki z czym się całkowicie zgadzam. Dlatego też wygłówkowałem za goornikiem, że optymalne dla Obserwatorki będzie 12x.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   

trio 8x30 + 12x50 +20x80 będzie idealne....
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

I tu zaczyna się zabawa , ale na pewno nie za 500 zł . Trzeba będzie dopisać jedno zero ... 5000 zł . O już lepiej . Ale tak jak nie ma jednej pary butów na wszystkie okazje , tak nie ma jednej lornetki do wszystkiego . Złoty środek ... Swarovski 10x32 EL . Bardzo droga !!! . Albo kolekcja na półce ... 8x20 , 8x30 , 10x42 , 12x50 itd . Ps. Mam malutką lornetkę , Swarovski 8x20 B optycznie bardzo dobra . Ale tak przenosi drgania jak Zeiss 15x45 . A przecież nie po to nosimy malutką i leciutką lornetkę żeby używać statywu .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14