Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka pierwsza lustrzanka dla amatora??
Autor Wiadomość
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   Jaka pierwsza lustrzanka dla amatora??

Jak w temacie. W poszukiwaniu nowego obiektywu do bezlusterkowca pojawiła się sugestia przejścia na lustrzankę. Budżetu nie podaję, zobaczę co się pojawi w propozycjach.
Co mnie interesuje:
- nowy sprzęt,
- im mniejsza gabarytowo tym lepiej,
- zastosowanie czysto amatorskie, powiedzmy, że w połowie focenie widoczków etc, w połowie ludzie,
- lubię zdjęcia nocne więc przyzwoita praca z długimi naświetlaniami tudzież dobra jakość na wyższych czułościach,
- nie wiem jak dokładnie z lustrzankami bywa (czy to body, czy obiektyw czy miks obu) ale szybki autofocus,
- najczęściej lubię się bawić trybami półautomatycznymi niż całkowicie manualem,
- livewiev.
Chyba na razie tyle. Oczywiście im taniej tym lepiej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2018   

Szybki AF ? Co to znaczy? Naprawdę szybki - Nikon D500, canon 7DmkII, Nikon D7X00... Nieco mniej szybki Pentaxy - KP, K-3(II), K-70, KS2 .
oczywiście każdy z aparatów będzie miał również inną prędkość zależnie od zamontowanego szkła.
Może nawet któryś z niższych modeli canona czy nikona bedzie również wystarczająco szybki... Zresztą - szybki AF do krajobrazu? :roll: Najmniejsze gabarytowo lustrzanki to Pentaxy. Szczególnie KS2 i KP . Kp i K-70 na wysokich czułościach są jak na małą matrycę bardzo dobre.
https://www.dpreview.com/...105598202583774
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Zastawiam się nad Canon EOS 200D. Patrząc po recenzjach etc. wygląda na ciekawy model.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Jeśli zależy Ci na małym korpusie (niekoniecznie wygodny, ale za to mały i lekki), plus przyzwoite filmowanie, to jest to propozycja do rozważenia. Pozostaje kwestia obiektywu, bo to on w dużym stopniu decyduje o możliwościach kreacyjnych, ale też o wygodnie, gabarytach i wadze.
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Więc powiedzmy tak: na Lumixie najbardziej przypasowała mi stałka 20mm (40mm dla pełnej klatki) i światło 1,7. Coś najbardziej zbliżonego do tego, w miarę szybko ostrzącego na autofocusie. Tamta 20 jest fajna ale ma słaby autofocus.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

bardak napisał/a:
Zastawiam się nad Canon EOS 200D

Faktycznie , nawet ciut mniejszy od Pentaxów, ale to inna bajka. Fakt - obrazowanie lepsze niż w wielu innych canonach (matryca ta sama co w 80D). Czułość punktów AF pozostawia wiele do życzenia - ale jeśli nie robisz w słabym oświetleniu to powinna wystarczyć.
bardak napisał/a:
rzypasowała mi stałka 20mm (40mm dla pełnej klatki) i światło 1,7

To masz EF40/2,8 STM , jak chcesz jaśniej to albo 35 albo 50mm albo ... Pentax smc FA 43 mm f/1.9 Limited.
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Dzięki. Będziem patrzeć, czytać i podejmować ostateczne decyzje.

A jest jakaś alternatywa dla tego modelu wśród innych modeli?? Chociaż nie powiem, że ten model też mnie kupił dotykowym wyświetlaczem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Szczerze mówiąc nie znam innych modeli lustrzanek z dotykowymi ekranami - a nawet nie zwracłem uwagi na takie rzeczy które dla mnie mogły by być nawet utrudnieniem - do obsługi mam stosowne przyciski i pokrętła . Dotyki są w komórkach wystarczająco irytujące... :lol:
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

W Lumixie też mi na początku nie pasował dotyk ale później się okazało, że bardzo fajnie wskazuje gdzie ma dokładnie ostrzyć.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

bardak napisał/a:
bardzo fajnie wskazuje gdzie ma dokładnie ostrzyć.

tyle że w lustrzance patrzysz w wizjer a do zmiany miejsca ostrzenia są przyciski. No chyba że ktoś musi w LV - to po co lustrzanka? To lepiej bezlusterkowca Fujifilm z serii X ...
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Nie chcę wzbudzać kontrowersji ale że co, istnieje tylko jeden słuszny sposób korzystania z lustrzanki?? Po drugie, wcześniej wizjera nie miałem więc nie było jak korzystać. Teraz byłaby opcja nauki. Po drugie lepiej mieć możliwość a jej nie potrzebować niż nie mieć a potrzebować. Po trzecie czasem z aparatu będą korzystać osoby, które mają w pupie, że to lustrzanka.
O lustrzance pomyślałem, bo w wielu miejscach podkreślano, że jak przyjdzie co do czego to lustrzanka może wyjść w ogólnym rozrachunku taniej niż bezlusterkowce.
Z fuji w tej cenie mam: Fujifilm X-A10 (tańszy) z ponoć świetnym autofocusem wg. optycznych i droższy Fujifilm X-A3 ze średnim autofocusem. Co byłoby lepszym wyjściem??
A jakiś przyzwoity obiektyw do fuji się znajdzie porównywalny do Panasonicowego 20mm 1.7??
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Maj, 2018   

bardak napisał/a:
jakiś przyzwoity obiektyw do fuji się znajdzie porównywalny do Panasonicowego 20mm 1.7

Nawet "kitowy" 16-50 jest bardzo ostrym szkłem od pełnego otworu. Jego rozdzielczości są podobne do tych z naleśnika ... Tyle że ciemniejsze szkiełko - ale rozmycie i GO powinny być na podobnym poziomie przy 40mm - z kalkulatora GO wynika że GO panasa 20mm ustawionego na 2m przy f1,7 wynosi ok.51cm, na APSC przy 40mm i 2metrach odległości 50cm GO jest przy f5,0. Więc spokojnie możesz używać "kitowca" - bo maksymalny otwór przy 40mm powinien dawać właśnie podobną wartość. Jak bedziesz chciał bardziej rozmyć - zawsze możesz dokupić dość drogie ale świetne szkło Fujifilm Fujinon XF 35 mm f/1.4 R czy Fujifilm Fujinon GF 45 mm f/2.8 R WR (bardzo drogi) albo Fujifilm Fujinon XF 50 mm f/2 R WR... a może po prostu od razu z Fujifilm Fujinon XF 16-55 mm f/2.8 R LM WR?
bardak napisał/a:
istnieje tylko jeden słuszny sposób korzystania z lustrzanki??

Oczywiście - każdy może korzystać jak chce. :wink: Tyle że np. w Pentaxach nie stosowano dotykowych ekranów bo każdy aparat ma dedykowane i programowalne a nawet tryby użytkownika więc nawet korzystając z LV można sterować obrazem bez "maziania" po ekranie. Ale jak znam życie - niebawem wypuści również "maziany" uproszczony aparacik dla uczących się korzystania z wizjera... Pewnie coś w rodzaju KS...
bardak napisał/a:
może wyjść w ogólnym rozrachunku taniej niż bezlusterkowce

Jeśli będziesz chciał się pobawić stałkami systemowymi - to masz rację. Jeśli dotykowe ekrany nie są priorytetem - to KS-2 z 18-50 na początek może być rozsądną propozycją . Do tego DA50/1,8 za 550zł. Albo rzeczywiście ten 200D.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14