Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D3400. Czy znajde coś lepszego za 2000zł?
Autor Wiadomość
quanhi 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018   Nikon D3400. Czy znajde coś lepszego za 2000zł?

Zastanawiam się nad kupnem aparatu. Czasami robię stronki i potrzebuję czegoś do robienia zdjęć wnętrz budynków, portretów i przedmiotów.
Dodatkowo chciałbym też czasem używać go do okazjonalnego strzelania fotek: zdjęcia dzieciaków, imieniny u cioci, krajobrazy, wycieczki, może jakiś filmik.

Aparat raczej nowy. Nie znam się więc używanego nawet nie wiem jak przetestować czy wszystko działa i czy nie jest uszkodzony.

Do tej pory posiadałem tylko kompakty i smartfony. Używanie manualnych ustawień nie jest czymś co mnie przeraża: na kompakcie dużo eksperymentowałem, a i miałem też okazję pobawić się lustrzankami.

Początkowo budżet określiłem do 2500zł, ale jeśli jest to uzasadnione mogę go powiększyć.

Zastanawiałem się nad najtańszą opcją Canon EOS 1300D, ale po lekturze kilku recenzji ten aparat wydaje się zbyt mocno okrojony z funkcji. Więc zastanawiam się nad:
Nikon D3400 + kitowy obiektyw AF-P 18-55VR za ok 1850zł (jakieś 250zł więcej niż 1300D, ale ma lepszą matrycę)
Do tego Nikon AF-S 50mm NIKKOR f/1.8G za ok 950zł (do portretów i słabego oświetlenia).
W sumie 2800zł.

Mógłbym przyoszczędzić i wziąć obiektyw Nikon AF Nikkor 50 mm F/1.8 D za 500zł, ale nie wiem jak trudne jest ustawianie manualnego ostrzenia. Czy ktoś mnie może oświecić czy trudne czy nie?

Przydałby mi się jeszcze filtr polaryzacyjny i jakaś lampa błyskowa do błyskania w sufit. Na jakie parametry zwracać uwagę kupując je? Albo może ktoś by jakieś gotowe propozycje podrzucił?

No i najważniejsze, czy to w miarę dobry wybór, czy jednak w tej kwocie znajdzie się coś lepszego? Priorytetem jest jakość zdjęć. Da radę za podobne pieniądze znaleźć coś lepszego u Pentaxa, lub Sony? Bezlusterkowce chyba znacznie wykraczają poza budżet.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018   

Jeśli w wideo chcesz korzystać z AF to lepiej kup Canon 200D. W Nikonach to dobrze nie pracuje -nawet z AF-P https://www.youtube.com/watch?v=us3TOIQSBIw
https://www.youtube.com/watch?v=biJNBlpc4fQ
Obiektyw "portretowy" Canon 50mm f/1.8 STM do niego będziesz miał za tylko 500zł i będzie on miał AF.
 
 
quanhi 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018   

Zerkałem na Canona 200d, ale cena to 2600zl, czyli 750 zł więcej. Aparat mi się podoba, ale koszty już mniej.
Priorytetem jest robienie zdjęć, filmowanie jest mniej ważne. 200d ma duży plus za odchylany ekran, wifi, lepsze filmy i automatyczne czyszczenie matrycy. Wtedy jednak bym go musiał porównywać z Nikonem D5600 który kosztuje tyle samo i też ma te bajery.

Czekam, aż ktoś się wypowie czy dużym kłopotem dla amatora będzie manualny AF w tańszej 50mm Nikona. Jeśli ludzie uznają, że ie sprawia dużego problemu to wtedy brałbym to tańsze szkło.

W takim wypadku D3400 + obiektyw kit + 50mm byłby tańszy niż canon 200d z samym obiektywem kitowym. I jeśli chodzi o jakość zdjęć pytaniem jest czy warto dopłacić te 750zł?

Dzięki w każdym razie za link i odpowiedź, te filmiki rzeczywiście daje trochę do myślenia. AF troszkę hałaśliwe.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018   

quanhi napisał/a:
Czekam, aż ktoś się wypowie czy dużym kłopotem dla amatora będzie manualny AF w tańszej 50mm Nikona.


Ostrzenie w D3400 przy użyciu Live View nie powinno stanowić dużego problemu. Natomiast ustawianie ostrości przez wizjer nie pozwala na precyzyjną ocenę ostrości sceny, jest męczące i zawodne.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Maj, 2018   

quanhi napisał/a:
Czasami robię stronki i potrzebuję czegoś do robienia zdjęć wnętrz budynków, portretów i przedmiotów.
Dodatkowo chciałbym też czasem używać go do okazjonalnego strzelania fotek: zdjęcia dzieciaków, imieniny u cioci, krajobrazy, wycieczki, może jakiś filmik.

Skoro ma być głównie do fotografowania - to Pentax KS-2 lub K-70 (o ile budżet pozwoli - ten drugi) szkło DA50/1.8 to koszt ok. 550zł. Bywa też możliwość taniego zakupu K-50 - ale w tym modelu głównie występował problem z cewką - moim zdaniem głownie z powodu rzadkiego użytkowania - ale było. Pewnie jakaś wadliwa seria cewek? Trudno powiedzieć - bo ten element używany jest w różnych Pentaxach jeszcze od czasów analogowych i jakoś narzekań nie było.
quanhi napisał/a:
coś lepszego u Pentaxa,

Dlaczego lepszego? Kopusy praktycznie pełnowartościowe nawet w stosunku do najwyższych serii - ze wszystkimi funkcjami od stabilizacji matrycy i uszczelnień począwszy, mikrokalibracji różnych szkieł, poziomowania obrazów , astro tracer, piksel shift rezolution, po HSS i 1/6000s.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018   

https://youtu.be/6hV2DDPHP4o?t=38
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

No nie no, Pentaxy potrafią zbudzić nawet zmarłych na pogrzebie więc jak ktoś patrzy na głośność to faktycznie można "odpaść". Sesji noworodkowych Pentaxem też nie polecam, chyba, że maluch śpi jak kamień :mrgreen:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

https://youtu.be/K3hOiOpCYsA?t=66 :lol:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

PDamian napisał/a:
https://youtu.be/K3hOiOpCYsA?t=66 :lol:


Tragedia. :twisted:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Rzeczywiście tragedia. Najgłośniejsze dźwięki są przy zakładaniu i zdejmowaniu obiektywów. Trzaski takie, że myślałem że to burza z piorunami. Gdybym wcześniej wiedział to bym ochronniki słuchu założył. Mam Pentaxa i nie słyszałem takich dźwięków. No ale może dlatego, że mam inny model.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Negatyw, jaki masz model? Ja miałem k-5, k-500 a teraz k-50 i wiertarka jest po prostu głośna. Obiektywy też są cichsze i głośniejsze, ale zasadniczo wszystkie do Pentaxa dość głośne. Teraz mam 18-55 WR AL i 50-200 AL i są bardzo głośne w porównaniu np ze starym, pierwszym modelem Canona 18-55 IS. W sumie to też zrobię w wolnej chwili test porównawczy.
 
 
quanhi 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Czytam, przeglądam i sprawdzam. I już wiem, że budżet będę musiał podnieść do 3k zł. Odpada Canon 1300D i Nikon D3400, obydwa są za bardzo okrojone i sztucznie ograniczane przez producentów (nawet w starszych kompaktach mam tryb HDR, bracketing i panoramy; wycięcie auto czyszczenia matrycy też jest wredne, gdy poprzednie modele je miały). Pentax KS-2 nie przypadł mi do gustu, za to bardzo spodobał mi się K-70, szczególnie w zestawie z uszczelnianym obiektywem.
Zakupu chce dokonać w UK i złośliwie nie mogę znaleźć żadnej promocji na Pentaxa. Cena za niego z kitem 3400zł, gdy w Polsce widziałem poniżej 2900zł.

Aparaty co obecnie rozważam to:
Nikon D5300 + 18-55 VR + AF Nikkor 50 mm F/1.8 D - za 2700zł
Nikon D5600 + 18-55 VR + AF Nikkor 50 mm F/1.8 D - za 3100zł
Canon 750D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS STM oraz 50 mm f/1.8 STM - za 2800zł
Canon 200D + EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 III oraz EF 50 mm f/1.8 STM - za 2950

I jeśli pojawi się gdzieś promocja na Pentaxa K-70 z kitem WR poniżej 3000zł to też.
Obecnie najbliżej mi do 200D i D5600.

Mam jeszcze kilka pytań, gdyby ktoś chciał odpowiedzieć:

Zawsze wielkość obiektywów podawana jest dla pełnej klatki? Znaczy 18-55mm kitowych obiektywów w aparatach APS-C to będzie tak na prawdę 27-82mm?

W najbliższym czasie będą jakieś premiery nowych modeli, albo wielkie imprezy foto? Jeśli tak to zawsze mogą się pojawić jakieś promocje albo cashbacki :)

W Nikonie D5600 autofocus będzie działał z tym obiektywem AF Nikkor 50 mm F/1.8 D prawda?
Ostatnio zmieniony przez quanhi Sro 09 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Pentax K-S1, obiektywy: Sigma 17-50/2,8 EX DC HSM, Schneider-Kreuznach D-Xenon 18-55/3,5-5,6 AL. Obiektywy MF, ale te wiadomo nie hałasują, więc nie wymieniam jakie.
No i jeszcze jeden z AF, który mogę uznać za hałaśliwy: Sigma 70-300/4-5,6 DG. Tą Sigmą rzadko fotografuję, w razie konieczności (lub potrzeby) wyłączam AF.
Wojmistrz nie porównuj obiektywów Pentax z wiertarką do obiektywów Canon z silnikiem w środku. Do Pentaxa też możesz kupić obiektywy z silnikiem jak wymieniona przeze mnie Sigma 17-50/2,8 EX DC HSM oraz np. Pentax HD DA 18-50mm f/4-5.6 DC WR RE i Pentax 55-300mm F4.5-6.3 ED PLM WR RE zamiast tych Twoich wiertarek. Inna sprawa, że np. Schneider-Kreuznach D-Xenon 18-55/3,5-5,6 AL pomimo wiertarki nie hałasuje, przynajmniej nie tak jak ten link przedstawia.
Ostatnio zmieniony przez Negatyw Sro 09 Maj, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Te Samsungi D-Xenony też miałem zarówno 18-55 jak i 50-200.

quanhi, jak mieszkasz w UK to zapraszam na prv.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
miałem k-5, k-500 a teraz k-50 i wiertarka jest po prostu głośna

Jednym tchem wymieniasz po sobie tak rózne modele jak najprostszy K-500 i najbardziej zaawansowany i bardzo cichy K-5? jesteś pewnien że go miałeś ? Na pewno? Czy zapomniałeś zero dopisać? :lol:
Nawet dla przyzwoitości nie wspomnę że w K-3 (a pewnie w KP i K-70) wiertarka jest jeszcze cichsza , choć migawka ciut głośniejsza.
Wojmistrz napisał/a:
Teraz mam 18-55 WR AL i 50-200 AL i są bardzo głośne

Drogi kolego , może czas zmienić wreszcie na 18-50 i 55-300DC? Będzie naprawdę ciszej... :lol: Zresztą dziwię ci się - skoro ci tak przeszkadzają te dźwięki a ponoć parasz się foto zawodowo - to może czas zamienić choćby na sigme 17-50/2,8? Zawodowiec z "kitem"? Bój się bogów fotografii!!! :roll: :lol: :lol:
quanhi napisał/a:
gdzieś promocja na Pentaxa K-70 z kitem WR poniżej 3000zł to też.

https://www.google.pl/acl...Q9aACCE0&adurl= i jeszcze na photospecjalist.pl możesz coś znaleźć - tyle że spoza polskiej dystrybucji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14