Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pełna klatka od Nikona.
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   Pełna klatka od Nikona.

Jako wieloletni użytkownik Canona z drobnymi "przygodami" z systemem m4/3 i lustrzankami Pentaxa (wszystkie te systemy nadal używam do różnych rodzajów prac), postanowiłem zmierzyć się z najmniej znanym mi systemem Nikona, którego nota bene nigdy jeszcze nie posiadałem w swojej kolekcji, a fotografowałem nimi tylko epizodycznie.

Na początek zamierzam kupić dwa szkła pod ten system, to jest na pewno Tamrona 24-70/2.8 VC oraz prawdopodobnie uniwersalnego 28-300 PZD VC, a z czasem co mi z czasem wpadnie w ręce, aby z czasem powielić szkła jakie mam do Canona. Podobnie chcę kupić jedną lampę MeiKe MK910 jako klon SB900, gdzie do Canona używam MK600 czyli klona 580EX II oraz dokupić YN622N-TX jako sterowanie do już posiadanego systemu lamp.

Skąd ten cały pomysł?
Chciałem kupić 5D MkIII, ale jest to jednak nieco starszy model od 6D, a nadal stosunkowo drogi i nie wniósł by progresu do mojej pracy.
Czasy się zmieniają, na studiach nauczono mnie by nie dawać klientom więcej niż potrzebują, bo i tak nie docenią, dlatego przez wiele lat oferowałem klientom zdjęcia i prezentacje w "wystarczających do wszystkiego" rozdzielczościach. Pomijając czasy modnych ekranów 800x600 czy 1024x768, od wejścia ekranów HD, rozpowszechnienia formatu 16:9 zacząłem oferować zdjęcia 1080p ale nadal 2:3, potem 1440p, oczywiście czas wymusił 2160p. Wraz z rozwojem technologii i dostępu do ekranów 4K, oferta zdjęć 2160p przestaje być atrakcyjna, bo to jednak zaledwie 3240x2160 lub nawet 1440x2160 jeśli mowa o zdjęciach pionowych. Postanowiłem oferować kolejną krotność HD czyli zdjęcia 4320p (6480x4320). Teoretycznie są jeszcze pośrednie użyteczne krotności jak 4320x2880 czy 4860x3240, ale teraz to idzie wszystko w takim tempie, że lepiej od razu przejść na 8K.
Pomyślałem o zakupie 5D MkIV i stwierdziłem, że jest za drogi do tego co oferuje i moich potrzeb. W przedbiegach odpadł Pentax K-1 ze względu na brak szkieł z mojej listy, a za to zdziwiły mnie stosunkowo niskie ceny wysokich modeli Nikonów w UK. Po głębszej analizie ceny do możliwości stwierdziłem, że muszę zaryzykować z przejściem na ten system.
Moje obawy tyczą się też awaryjności, ponieważ Canon, odpukać, jeszcze mi żaden w nie padł, poza migawką w 30D, która i tak pracowała ponad trzykrotnie dłużej niż przewidywał producent.

Teoretycznie będzie to nierówna walka systemowa, ponieważ konkurentem do posiadanego Canona 6D jest Nikon D600 i D610, a mój wybór padł na D800. Canonem i Nikonem zamierzam pracować naprzemiennie lub razem przez jakiś czas i wybrać, który system mi bardziej pasuje.

Tu się w sumie rodzi moje pytanie do posiadaczy FF Nikona. Podobnie jak w Canonie, modele 5D Mk II i III na specyfikacji wyglądają tak podobnie, że prawie nie widać sensu zmiany na nowszy model, do puki nie weźmie się tych aparatów do ręki i nie popracuje kilka dni, tak ja patrzę na Nikona D800 i D810 i... nie wiem czy warto dopłacić 30% do nowszego modelu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Co prawda z systemem Nikona miałem do czynienia fotografując niegdyś kolejnymi Fuji S3 i S5 -ale to już prehistoria, krótkie acz miłe doświadczenia z D700 - też wiele nie wniosą. Choć pewnie kupując pełną klatkę zdecydował bym się (o ile nie D850) jednak na D800E. Jak nie było by "E" to brałbym D810. Proponuję jednak zajrzeć do źródeł na forum nikoniarzy .
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

D800E od D800 różni się tylko brakiem obecności filtra AA.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
zdziwiły mnie stosunkowo niskie ceny wysokich modeli Nikonów w UK

Ciekaw jestem z czego to wynika, bo jednak na samej opinii Canony droższe być nie mogą…

Wojmistrz napisał/a:
Moje obawy tyczą się też awaryjności

No właśnie, może to ma jakiś związek z ceną… Hm… ;)

Wojmistrz napisał/a:
jak patrzę na Nikona D800 i D810 i... nie wiem czy warto dopłacić 30% do nowszego modelu.

D810 to nie był czasem naprawiony i pozbawiony wad fabrycznych D800?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Że D600 chlapał olejem to wiem ale co było problemem z D800 to nie wiem.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Było https://www.google.com/se.....0.9byF295auxU

Cena?
-Może dlatego, że już jest następca następcy D800 (bezkompromisowy D850),
a w Canonie dopiero następca 5D III?

D800 z filtrem AA bym sobie odpuścił. Lepiej D800E, który w sklepach pojawił się trochę później -z większym poślizgiem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
różni się tylko brakiem obecności filtra AA.

To "tylko" dość sporo zmienia. O usterkach nie pisałem - jest tu ktoś inny od straszenia. :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

PDamian napisał/a:
-Może dlatego, że już jest następca następcy D800 (bezkompromisowy D850),
a w Canonie dopiero następca 5D III?
No bez jaj. Canon EOS 5D Mark IV premiera 2016-08-25, Nikon D850 premiera 2017-08-24. Akurat cena tych modeli jest podobna.
PDamian napisał/a:
D800 z filtrem AA bym sobie odpuścił. Lepiej D800E, który w sklepach pojawił się trochę później -z większym poślizgiem.
Premierę miały tego samego dnia. Dlaczego wybrać D800E? Jak patrzę na ceny, to jeśli miałbym dopłacić do D800E to już lepiej, bo niewielka różnica do D810. Cały czas pytanie jakie są te faktyczne różnice w użytkowaniu i ewentualne problemy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Cały czas pytanie jakie są te faktyczne różnice w użytkowaniu i ewentualne problemy.

No ale co można jeszcze powiedzieć. Różnic w użytkowaniu zdaje się wiele nie ma, po prostu naprawili babole, więc decydując się na D800 masz szansę trafić na egzemplarz problematyczny. Lub nie. Pewnie cena i ilość oferowanych tanich egzemplarzy świadczy o tym, jaka jest szansa na bezproblemowy.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
jeśli miałbym dopłacić do D800E to już lepiej, bo niewielka różnica do D810.

D810 jak piszą użytkownicy - to D800E tylko odrobinę odświeżony (bo jeśli się nie mylę tak samo pozbawiony filtra AA). I bez "chorób dziecięcych". To już sam musisz zdecydować co ci lepiej leży - sprawdź jak się zachowuje optyka na danym aparacie na DxO. Nieznacznie lepszą rozdzielczość szkła uzyskują na 800E ale to nieznaczna różnica na korzyść względem nowszego 810. O różnicach w DR czy kolorze nie wspominam - bo i tak pewnie ich nie zobaczysz ale wobec canona powinieneś jednak je zobaczyć.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Co może być odświeżone w D800E jeśli premierę miały tego samego dnia?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Co może być odświeżone w D800E

Czytać ze zrozumieniem warto! Oszczędza czas! D810 odświeżonym D800E... :roll:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Albo pisać mniej zawile :mrgreen:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Ooops, przepraszam - zapomniałem że rozmawiam z "polonusem" ... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14